یادم هست که مدت ها پیش در حال مطالعه کتابی از انتشارات امیر کبیر بودم با عنوان ” بازاریابی از طریق وب ” که در آن مسائل جالبی مطرح شده بود. امروز در حین اینکه به دنبال کتابی برای ویزیتور ها بودم تا مقاله قبلی را در مورد آن بنویسم، به این کتاب برخورد کردم. البته هر چند که دو سه ساعت بعد از اینکه آن را پیدا کرده بودم شروع به مطالعه مجدد آن کردم اما مطالعه دومین بار این کتاب به من دید گسترده تری بخشید!

پیشنهاد: انتشارات امیرکبیر کتابی داره به نام بازاریابی از طریق وب که خوبه اون رو تهیه کنید و مطالعه کنید هر چند من تصمیم دارم آنچه که از این کتاب فهمیدم رو با آموزه های دیگرم ترکیب کنم و توی این سایت براتون نشر بدم! اما بد نیست حین استفاده از سایت، این کتاب رو هم مطالعه کنید. اگر نه که من از طریق این سایت در خدمتتونم .

خب برویم به سراغ کتاب و مطالبی که داشتم می خواندم. زمانی که دو صفحه از این کتاب را مطالعه کردم، توانسته بودم، سه عنوان کلی از دو صفحه از این کتاب در بیاورم که به افرادی که می خواهند تازه در این راه یعنی بازاریابی اینترنتی قدم بگذارند مفید است. این سه راهکار به صورت زیر بود:

بازاریابی از طریق وب

این المان ها به صورت زیر است:

ارتباط بازاریابی سنتی و آنلاین

ایده های نا آزموده منتفیه! مفاهیم ذهنی فروش نتی ندارند.

محصولات نا مرغوب از طریق اینترنت فروش نخواهند داشت.

در واقع اولین المان من را به یاد سوال بسیاری از پرسش گر ها می اندازد که گاها از من می پرسند:

آیا بازاریابی اینترنتی برای من مفید است؟

یا اینکه

اگر من از بازاریابی اینترنتی استفاده کنم؟ فروش دارم؟ هزینه ام و سرمایه ام به هدر نمی رود؟

یا اینکه

بازاریابی اینترنتی برای همه محصولات مفید اند؟

در پاسخ به این سوال در این کتاب به جمله زیر برخورد کردم که عینا آن را برایتان می نویسم:

اگر شما به حرفه ای مشغولید، که با استفاده از رسانه های ارتباطی سنتی، و مرسوم می تواند پولساز باشد با استفاده از وب نیز می توانید از حرفه خود به عنوان حرفه ای پولساز، بهره مند شوید.

خب این یک کد ارزشمند است که ببینید فروش شما آیا به بازاریابی از طریق روش های سنتی ارتباطی دارد یا نه! اگر دارد، قطعا حضور در دنیای مجازی و اینترنت هم می تواند برایتان مفید باشد. البته این موضوع سوای موضوع محلی بودن است و این را باید بیشتر مورد بحث و بررسی قرار داد.

بازاریابی

اما گزینه دوم شامل این است که هیچ موضوع انتزاعی ذهنی و فکر خام نمی تواند در اینترنت فروش داشته باشد علت آن هم بسیار واضح است!

کسی که در اینترنت به دنبال محصولی است می خواهد آن را آماده به خرید ببیند، بنابراین شما نمی توانید محصولی که هنوز ساخته نشده را در نظر بگیرید و برای آن به دنبال مشتری باشید.

البته در این قضیه گاهی محصولاتی تدارک دیده می شوند، که محصولات تکمیل کننده آن از طریق این محصولات بازارسنجی می شوند اما هرگز نباید به دنبال فروش قطعی محصولی ساخته نشده در اینترنت باشید. .

و اما گزینه سوم مربوط به این است که محصولات نا مرغوب از طریق اینترنت فروش نخواهند داشت! علت این امر این است که در اینترنت به راحتی می توان رقبا را پیدا کرد و محصولات قوی را از آن ها خریداری کرد بنابراین برای کاربر و خریدار زحمتی در این باره وجود ندارد اما نکته دیگر هم این است که وجود یک محصول بد، یک روش فروش نا درست و حتی یک خدمات پس از فروش نا درست و نا مرغوب می تواند برای همیشه یک خریدار را از شما دور کند. بنابراین توصیه هایی که برای فروشندگان داریم این است که:

در مرحله اول:

به بررسی شیوه سنتی فروش تان بپردازید! آیا از طریق روش های سنتی بازاریابی شما تا کنون توانسته اید، فروش خوبی داشته باشید؟ در این صورت حتما برای شما در بازاریابی اینترنتی جایگاه خوبی وجود دارد. .

در مرحله دوم:

وضعیت محصولات شما یا محصول شما به چه صورت است؟ آیا توانسته اید محصول خود را چه دیجیتالی یا فیزیکی طراحی و تولید کنید و مجوز های لازم را در رابطه با آن برای فروش آنلاین گرفته اید؟ اگر محصول شما هنوز در رده یک ایده خالی است پس دست به کار شوید و آن را به واقعیت تبدیل کنید.

در مرحله سوم:

فقط به ساختن محصول بسنده نکنید. سعی کنید بهترین حالت ممکن از محصول تان را ایجاد کنید و آن را از طریق سایت خود برای فروش اماده کنید. این بهترین روشی است که به شما کمک می کند در عرصه بازاریابی اینترنتی تان گام اول را خوب و موثر بردارید.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا تا کنون با مواردی روبرو بوده اید که عدم توجه به این سه عنصر بازاریابی آنلاین و اینترنتی کسب و کاری را با چالش مواجه کرده باشد؟ دیدگاه خود را با بای مارکتینگ در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی تان نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.