تهیه محتوی آسان است اما تهیه محتوی مناسب بسیار سخت تر است مخصوصا اگر خودتان بخواهید محتوای سایتتان را تولید کنید! درست مثل شرایطی که من در آن قرار دارم.

تهیه و تولید مداوم محتوی با کیفیت زمان و تجربه لازم دارد. بسیاری از کسب و کار های کوچک تلاش در زمینه بازاریابی محتوی شان را خودشان به دوش می کشند و دلیل خوبی هم برای این کار دارند. به هر حال، هیچکس کسب و کارتان را به خوبی خودتان نمی شناسد از این رو خود شما بهترین فرد برای اداره کسب و کارتان هستید.

متاسفانه، تولید مداوم محتوی عالی ممکن است سد راه کار های دیگر از جمله اداره خود کسب و کارتان بشود.

عدم داشتن زمان کافی نیز به قطع یکی از سد های بزرگ بر سر راه بازاریابی محتوی است که بسیاری از کسب و کار ها با آن دست و پنجه نرم می کنند. کمبود دیگر نیز فقدان بوجه کافی است. به هر حال اگر وقت ندارید که محتوی تان را خودتان تولید کنید به این نتیجه می رسید که به فرد دیگری بری انجام این کار پول دهید. مشکل این رویکرد آنجاست که از آن جایی تولید محتوی عالی نیاز به مهارت دارد بسیاری از افرادی که می خواهند تولید کننده محتوی بشوند با مسئله ای که مثلت مدیریت پروژه نام دارد روبرو خواهند شد:

بازاریابی محتوا

چگونه باید از پس این مشکل برآمد؟

چه محتوی تان را از بیرون تهیه کنید چه خودتان تولید کننده آن باشید باید به هر حال هزینه آن را بپردازید. یا می بایست وقت گذاشتن برای تولید مداوم محتوی خوب را بپذیرید و یا اینکه به کسی پول دهید تا این کار را برایتان انجام دهد.

بدست آوردن محتوی از بیرون به نظر گزینه قابل قبول تری می رسد اما ریسک های خودش را دارد.   برای شروع مثلا وقتی که بحث سرداشتن یک روال منظم تولید محتوی باشد شما محتاج شرکتی دیگر خواهید بود. همچنین می بایست در انتشار  محتوی ای که با تخصص و دانش صنعتی شما سازگار است و یا اینکه حتی در زمینه خواسته های معمولی تان از کیفیت ویرایشی ریسک کنید که ممکن است برای برند تان مضر باشد.

بالعکس اگر  تصمیم بگیرید که خودتان محتوی تان را تولید کنید در هزینه ها صرفه جویی خواهید کرد. اگر می توانید به صورتی متعادل هم کسب و کارتان را اداره کنید و هم بلاگ تان را که بسیار عالی ولی در غیر این صورت می بایست زمان بسیاری زیادی را صرف این کار کنید.

اینکه فکر کنید محتوی استراتژی بازاریابی “مفت” است به نظر معقول می آید ولی اینطور نیست. پیش از اینکه پشت میز بنشینید و شروع به نوشتن پست و مقاله کنید، برای مقابله با هزینه های بازاریابی محتوی آماده شوید و یا اینکه از یک نفر بخواهید این کار را برایتان انجام دهد.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.