در بسیاری از موارد ایده‌هایی که به نظر واضح و شفاف سر راست به نظر می‌رسند به خودی خود برای دیگران گیج کننده هستند. به همین دلیل مهم این است که  راه‌های متفاوتی برای بصری سازی ایده‌ها کشف شوند. منحصراً روی کلمات برای بیان ایده‌های خود تکیه نکنید، طرح چیزی را که هنگام صحبت در مورد ایده می‌بینید را بکشید.

طراحی اسلاید

چه میگوید؟

در تصویر سازی ایده‌اش، یک مدیر اجرایی این طرح را کشیده است که این طرح به عنوان نمودار پیچ پیچی یا جریانی خطی خوانده می‌شود

ارزیابی طرح اسلاید توسط دیگران

از آن‌ها بخواهید که گوش کنند، البته نه تنها صرفا به کلمات توجه کنند،  بلکه به منظور ارزیابی اینکه آیا طرح شما را دریافت کرده‌اند یا نه به شما گوش دهند

اگر در هنگام توضیحات شما گیج شدند از آن‌ها بخواهید که سوالشان را به طور واضح بپرسند یا اینکه آن را بکشند.

برای مشاهده سایر قسمت های آموزش اسلایدولوژی اینجا را کلیک کیند

طراحی اسلاید

این به چه معنی است ؟

با توجه به هدف اجرایی، دو جریان شکل پیدا می‌کنند. پروسه در ابتدا به صورت جریانی خطی از مرکز  اجرا می‌شود اما از نقطه‌ای که با عنوان “اصلاح، برنامه ریزی، و فرآیند” مشخص شده ( روی عکس “modify, plan, and process ) جریان به صورت دایره‌ای انجام می‌شود. ( بازگشتی و تکرار شدنی )

یکبار رخ می‌دهد

به طور چرخه‌ای رخ می‌دهد

 

طراحی اسلاید

جریان بالا در سه اسلاید تقسیم شده است. در این روال از push transition برای نشان دادن فرایند چند وجهی استفاده شده است. در  دو اسلاید اول در بالا و در  سمت چپ جریانی خطی در حال وقوع است که مربوط به محتوای خطوط سبز رنگ است ( با توجه به عکس صفحه قبل ) . اسلاید سوم مربوط به جریان مارپیچی است که مربوط به خطوط نارنجی می‌شود. تقسیم این مفهوم در سه اسلاید آن را خوانا‌تر کرده و کمک می‌کند که مفهوم در هر مرحله با تمرکز بهتری دریافت شود.

 نکته: آن چه که تدارک دیده اید، را باید قبل از شروع هر چیز تست کنید.

برای مشاهده سایر قسمت های آموزش اسلایدولوژی اینجا را کلیک کیند 

نظرتان در این رابطه چیست؟ آنچه به موفقیت شما در ارائه های تان با اسلاید کمک کرده را با بای مارکتینگ در میان بگذارید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.