یکی از بخش های مهم سایت که عموما به منظور سئوی بهتر مد نظر قرار می گیرد، بخش توضیحات متا است که در اغلب افزونه های سئو نیز دیده می شود اما این بخش از طرفی می تواند نرخ کلیک شما را هم افزایش دهد و بدین طریق به فروش بیشتر نیز منجر شود.

نکته مهمی که وجود دارد این است که این بخش باید به درستی و کاملا مرتبط با موضوع نوشته شود. با استفاده از توضیحات متا شما باید بتوانید طی چند ثانیه ( زیر ۱۰ ثانیه ) به کاربری که در حال مشاهده مطالب شما در گوگل و دیگر موتورهای جستجو است، بفهمانید که لینک مورد نظر، در صورتی که کلیک شود چه ارمغانی برای کاربر خواهد داشت و چگونه به او کمک خواهید کرد و به طور کامل تر، کاربر باید بفهمد اگر به این لینک آمد، چه کاری می تواند کند و چه چیزی در آن بدست می آورد.

مدت زمان تاثیر گذاری با توضیحات متا حداکثر ۱۰ ثانیه است..

بازاریابی اینترنتی

فرض می کنیم که شما صفحه مربوط به فروش محصولی خاص را در وب سایت خود ایجاد کرده اید در بخش توضیحات متا باید به نکات زیر توجه داشته باشید تا بتوانید با افزایش کلیک، مشتری واقعی را به سمت سایت و صفحه مورد نظر بکشید و بعد از آن، میزان فروش خود را افزایش دهید.

کلمات کلیدی پر کلیک و پر جستجوی مطابق با محصول مورد نظر را از طریق ابزارهای گوگل نظیر ترند گوگل پیدا کنید و در ۱۵۰ کاراکتر مورد نظر بگنجانید.

در توضیحات متا کلمات کلیدی پر کلیک را بگنجانید..

در این جمله متا، سعی کنید به ویژگی های مهم و مورد نظر محصول نظیر برند، رنگ، جنس و وزن و کشور ساخت آن اشاره کنید.

هرگز شمار کاراکترها برای توضیحات این بخش، از ۱۵۰ کاراکتر تجاوز نکنید.

هرچه کاراکتر ها بیش از ۱۵۰ کاراکتر باشد، در صفحه نتایج نشان داده نمی شود و عملا متن ناقص می شود و تاثیرگذاری نیز به شدت کاهش می یابد..

واضح و بدون استفاده از کلمات ثقیل جملات خود را بنویسید.

در انتها با عبارت هایی مثل کلیک کنید و بخرید، و نطیر آن، بازدید کنندگان را به کلیک کردن دعوت کنید تا وارد سایت شما شوند.

باید کاربران به نحوی تشویق به کلیک کردن شوند! خواه با تخفیف و خواه با کلمات دعوت کننده نظیر کلیک کنید یا خرید کنید یا برنده شوید!.

می توانید از تخفیفات ویژه نیز در توضیحات متا استفاده کنید و بدین ترتیب، کاربران را به طمع انداخته و آنان را به سایت خود هدایت کنید البته باید این تخفیف واقعا وجود داشته باشد.

بدین صورت می توانید یک توضیحات متای اساسی و اثر گذار بنویسید. به همین دلیل است که می گویند اگر برای نوشتن یک متن ۳۰ دقیقه وقت صرف می کنید برای نوشتن توضیحات متا نیز باید حداقل همین میزان زمان صرف کنید.

در این باره دیدگاه های خود را با من در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.