ایسنتاگرام یکی از شبکه های موثر و مناسب برای توسعه فروشگاه های اینترنتی و فیزیکی است. توصیه اکید متخصصان بازاریابی این است که این شبکه را در راس امور بازاریابی خود قرار دهید چرا که تصویری بودن آن کمک شایانی به شما می کند تا بتوانید محصولاتتان را در معرض دید عموم قرار دهید. برای موفقیت بیشتر در این شبکه ترفند های زیر را فراموش نکنید.

آدرس فروشگاه تان را فراموش نکنید

زمانی که در اینستاگرام در حال فعالیت هستید، نباید فراموش کنید که ممکن است افرادی که از پیج شما دیدن می کنند بخواهند فروشگاه شما را ببینند. وقتی شما یک آدرس فروشگاه ثابت فیزیکی یا آنلاین داشته باشید این موجب می شود که اعتماد سازی به شما بسیار بیشتر باشد.

بازاریابی اینترنتی

برای تعیین موقعیت مکانی فیزیکی تان می توانید از هشتگ ها هم استفاده کنید. می توانید روی عکسی که ارسال می کنید، محل شهر و منطقه فروشگاه تان را هم بنویسید. حتی اگر به صورت پستی نیز کار می کنید به این موضوع اشاره کنید.
بیاد داشته باشید که در بین هشتگ ها، نام شهر و برندتان نیز قرار دهید.

تگ های ترکیبی را در راس کار خود قرار دهید

ذکر مکان بسیار مهم است اما اگر بخواهید از بین ۱۱ هشتگ مورد پیشنهادی که برای تصاویر اینستاگرام قرار می دهید، موفق تر عمل کنید بهتر است که نام برند، فروشگاه و محصولات خود را با شهر تان ترکیب کنید. این گونه تگ ها باید زیر تمامی پست ها قرار بگیرند. مثلا در صورتی که شما فروشنده عتیقه جات در اصفهان هستید بهتر است از هشتگ #فروش_عتیقه_ اصفهان هم در زیر پست هایتان بنویسید.

زیر آبی بروید!

شاید این جمله چنان جالب نباشد اما یک روش بسیار پر سود به شمار می رود. همیشه رقبایی وجود دارند که دست از فعالیت برداشته اند یا پشتیبانی خوبی ندارد! کافیست ۱۰ تا از پیج رقبایتان را پیدا کنید و به دور از توجه به میزان فعالیت شان با مشتری های آنان و افرادی که زیر پیج آن ها سوالی می پرسند همراه شوید. وقتی که مشتری آن ها درک کند که پشتیبانی بهتری از سمت شما دارد قطعا به سراغ تان خواهد آمد. بدین طریق می توانید مشکل مشتری هایی که منتظر پاسخ هستند را حل کنید.

بازاریابی اینترنتی اینستاگرام

استفاده از تصاور آماده ممنون

بهترین کار برای نمایش محصولات موجود تان این است که از آن ها عکس بگیرید و روی فروشگاه خود قرار دهید. به طور کلی، مردم به تصاویر واقعی تا فانتزی بیشتر روی خوش نشان می دهند پس سعی کنید با قرار دادن تصاویر واقعی این حس را القا کنید که مشتری فی الفور می تواند محصول را سفارش دهد و آن را تحویل بگیرد.

چند کارمند استخدام کنید!

البته منظورمان این نیست که دفتری راه اندازی کنید و شروع به استخدام کنید! هدف ما از این نکته این است که برای توسعه کار خود، بهتر است که کار توسعه شبکه اجتماعی تان را به عهده افرادی بسپارید که توانمندی مدیریت و توسعه فروشگاه تان در فضای مجازی را داشته باشند. بهتر است شما به کارهای مهم تر بپردازید.

بازاریابی اینترنتی اینستاگرام
خوشحال کردن تیم فروش!

به تیم فروش و توسعه خود قول دهید که در صورت موفقیت و رسیدن به جایگاه مورد علاقه تان، قطعا با پاداش هایی ان ها را خوشحال خواهید کرد. در چنین شرایطی آن ها با انگیزه بیشتری کار می کنند و از کار کردن لذت خواهند برد. این کار ها در نتیجه کار بسیار تاثیر دارد.

نام کاربری و عنوان فروشگاه واضح باشد

در ایسنتاگرام بخش هایی وجود دارد که باید دقیق به آن ها بپردازید و واضح و شفاف آن ها را بنویسید. برای این کار باید توضیح مناسبی را در بخش بیو بیاورید. بهتر است که در عنوان صفحه و نام کاربری از عنوان برند خود استفاده کنید.

نکته هشتم: تصویر مشتری ها را آپلود کنید

بازاریابی اینترنتی اینستاگرام
زمانی که مشتری از شما محصولی خریداری می کند، بهتر است که از وی خواهش کنید تا تصویری از محصول را در هنگام جعبه گشایی، هنگام دریافت پستی محصول، هنگام استفاده و غیره بگیرد و برای شما ارسال کند تا در وب سایت یا اینستاگرام منتشر کنید. این کار به اعتماد سازی کمک می کند و فروش شما را چند برابر می کند.

هدیه به مشتری ها برای معرفی شما

هنگام فروش محصولات به مشتری ها به آن ها یاد آوری کنید که اگر تبلیغ شما را انجام دهند یا اینکه فردی را ترغیب به خرید از شما کنند هدیه ای محفوظ نزد شما خواهند داشت. این هدیه می تواند یک محصول یا تخفیف و مواردی مثل این باشد.

بازاریابی ویدیویی را فراموش نکنید

از محصولات و روش کار کردن با آن ها فیلم بگیرید و روی اینستاگرام آپلود کنید. خوشبختانه در شرایط فعلی می توانید فیلم های ۱ دقیقه ای روی اینستا آپلود کنید و این فرصت بسیار مغتنم است. بازاریابی ویدیویی تا حد زیادی می تواند در افزایش مشتری ها نقش داشته باشه که این میزان هرگز انکار پذیر نیست.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.