وقتی که صحبت از رضایت شغلی می شود، کمتر کسی پیدا می شود که آن را در لابلای ذهن و رفتار خودش بجوید. رضایت شغلی برای هر کارمند مهم است چرا که در پی رضایت شغلی افزایش درآمد نیز وجود دارد. اما یکی از علل های عدم رضایت شغلی این است که ما با همکاران خود، رابطه خوبی نداریم. در حقیقت به دلیل کانتکت هایی که با همکاران داریم، از شغل خود دلزده می شویم و روی درآمد زایی مان نیز اثر می گذارد.

پیش از این بارها گفته ام که اگر عاشق کارمان باشیم، افزایش درآمد نیز در آن نصیب خواهد شد..

اما علت عدم رضایت شغلی برخی از کارمندان این است که به رفتار خود توجه ندارند و بازخورد هایی می بینند که موجب می شود نتوانند چنان که باید، نقش خود را ایفا کنند.

اولین چیزی که هنگام عدم سازش با همکاران باید مد نظر قرار دهید این است که تلاش کنید تا رفتار خود را مورد محاکمه قرار دهید. بعضی از اوقات همکاران دارای خلقیاتی هستند که شما را تحت تاثیر قرار می دهند و رفتارتان تحت تاثیر رفتار آن ها متزلزل می شود و به طور غیر مستقیم بر وضعیت و رضایت کاری تان تاثیر می گذارد..

برای این که این مشکل را رفع کنید، سعی کنید از چنین همکارانی دوری کنید. زمینه اصلی دوری از چنین همکارانی، شناخت آن ها است.

یکی دیگر از کارهایی که می تواند به شما در این باره کمک کند این است که به مشاغل آنلاین روی آورید.

افزایش درآمد

مزایای مشاغل آنلاین در رضایت از همکاران

در مشاغل آنلاین شما در دید همکاران خود نیستید و این می تواند مزایای زیادی داشته باشد. در چنین شرایطی شمار کانتکت ها و ناراحتی ها و بحث ها و تاثیر گذاری و اثر پذیری ها به شدت کاهش پیدا می کند و به راحتی می توانید روح خود را در نهایت آرامش پرورش دهید. پس اگر در شرکت شما، افراد زیاده از حد با شما در تماسند و به هر دلیلی رضایت شغلی تان را زیر سوال می برند، در بخش آنلاین کار خود را ادامه دهید.

بهبود رفتار برای رضایت شغلی و افزایش در آمد

اگر مشکل از رفتار خودتان است، واقعا صادقانه ایرادات را مشاهده و اندازه گیری کنید و سعی در رفع آن ها داشته باشید. مراجعه به یک دوست امین یا روان شناس و حتی مطالعه برخی کتب می تواند شما را در این وادی موفق تر کند.

وقتی شما رفتار خود را با دیگران درست کنید، خود به خود، آنان نیز تغییر رفتار می دهند و این می تواند بر رضایت شغلی تان تاثیر داشته باشد.

به نظر شما نکته های گفته شده در این مقاله چقدر می تواند بر رضایت شغلی شما اثر مثبت داشته باشد؟ برای بهبود روابط با همکاران خود از چه شیوه هایی استفاده می کنید؟ و چه راه کار هایی را مفید می دانید؟

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.