همه تلاش هایی که ما در سایت خود انجام می دهیم به این امید، است که صفحات خود را در گوگل ثبت کنیم. مطالب وقتی در گوگل ثبت می شوند اصطلاحا می گوییم ایندکس شده اند. اما امروز بای مارکتینگ به شما یاد می دهد که بدانید چگونه باید، از صفحات ایندکس شده سر در بیاورید. البته پیش از این مقاله ی از کجا بفهمم مطالب فروشگاهم ایندکس می شوند یا خیر؟ را نوشتیم که بیشتر گویای این بود که آیا گوگل برای سایت ارزش قائل است که به آن توجه کند یا نه. در عین حال، کاملترین راهنمای مشکلات ایندکس محتوا + راه حل ها بهترین مقاله ای است که در این باره تا کنون نوشته ام.

صفحات ایندکس شده در گوگل

شناسایی صفحه ایندکس شده با افزونه WebRank SEO Toolbar

زمانی که شما تند و سریع مطالب با کیفیت آپدیت کنید و روی سایت قرار دهید، گوگل به کمک ربات هایش خواهد فهمید که شما در واقع در حال انجام چه کاری هستید. به همین خاطر شمار ایندکس های تان را افزایش می دهد. اما خوب است که به طور منظم وضعیت تعداد ایندکس های تان را بدانید. بدین منظور یک افزونه کاربردی می تواند برای تان راه گشا باشد.

من تقریبا ۶ سال است که از این افزونه استفاده می کنم و می توانم المان های زیادی در مورد سایت خودم و سایت های دیگر چک کنم.

برای استفاده از این افزونه لازم است که از کاربران فایرفاکس باشید.

مرورگر فایرفاکس خود را باز کنید، و بعد از آن، روی دکمه زیر کلیک کنید ( این مطلب را در فایرفاکس باز کنید )

افزودن افزونه WebRank SEO Toolbar به فایرفاکس

این افزونه هم اکنون بر روی سیستم بیش از ۶ هزار نفر در دنیا نصب است. بعد از اینکه افزونه نصب شد، مرورگر را ببندید و باز کنید تا به کمک آن، بتوانید افزونه را فعال کنید.

بعد سایت خود یا دیگران را باز کنید و از نوار ابزاری که در بالای صفحه می آید استفاده کنید. این نوار ابزار به صورت زیر است:

صفحات ایندکس شده در گوگل

به تصویر بالا نگاه کنید. در نوار ابزار شما رقم ۶۷۰ را مشاهده می کنید. این بدین معنی است که بای مارکتینگ در حال حاضر دارای ۶۷۰ ایندکس در گوگل است. اگر روی همین عدد کلیک کنید، وارد صفحه ای از گوگل می شوید که پیج های ایندکس شده را نشان می دهد:

صفحات ایندکس شده در گوگل

در این بخش می توانید شمار صفحات ایندکس شده را به خوبی مشاهده کنید.

اما اگر در حال حاضر برای استفاده از افزونه مشکل دارید یا اینکه برای یک بار لازم است که ایندکس های خود را بررسی کنید می توانید از روش ساده بعدی استفاده کنید

جستجو در گوگل با ترفند site: و آدرس سایت

برای استفاده از این روش، گوگل را باز کنید و در قسمت جستجو طبق فرمول زیر، آدرس سایت خود را بنویسید:

site:www.yourdomain.com..

بعد از این کافی است یک اینتر بزنید و بعد از آن به سادگی، لیست صفحات ایندکس شده را مشاهده کنید و تعداد ایندکس ها را از بالا مشاهده کنید:

صفحات ایندکس شده در گوگل

قسمتی که دور آن را کادر کشیده ایم، بیانگر همان شمار ایندکس هاست.

به کمک این روش ها می توانید بفهمید که کدام صفحات هنوز ایندکس نشده اند و نسبت به بهینه سازی آن ها اقدام کنید.

تمرین پیشنهادی من این است که، لیستی از یو ار ال های مهم سایت را داشته باشید و در گوگل آن ها را سرچ کنید و ببینید که آیا ایندکس می شوند یا خیر. در صورتی که ایندکس شده رتبه آن را پیدا کنید و در غیر اینصورت، روی سئوی آن کار کنید تا رتبه بگیرد و به صفحات اولیه گوگل بیاید.

نظرتان در رابطه با این مقاله چه بود؟ دیدگاه های خود را با من در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.