امروز هم در حال مطالعه یک بخش از کتابی بودم که ماحصل آن فصل از کتاب مربوطه این بود که ترس مانع رسیدن ما به اهدافمان می شود! در ادامه چنین گفته بود که، جرات داشتن، به ما کمک می کند که در کسب و کارمان، بتوانیم موفق شویم. بسیاری از ما نه تنها می ترسیم بلکه از ترد شدن هم واهمه داریم! همین حالا با خودمان رو راست باشیم! فرض کنید با یک مشتری صحبت می کنیم. ما تلاش داریم که، نتیجه را به نفع خودمان پایان ببریم از این رو دائما در حال تفکر در مورد این هستیم که ” نکند نخرد! “، ” اگر انتقاد کند چه ؟ ” و مواردی از این دست!

به طور کلی همه ما از نقد شدن بیزاریم اما در لابلای همین متن از کتاب من چنین خواندم که:

گلن فورد که شغلش بازیگری است در جایی ابراز داشته که:

اگر کاری را که از آن می ترسی انجام ندهی، در این صورت ترس، کنترل زندگی ات را در دست خواهد گرفت.

گلن فورد

گلن فورد

از طرفی هم رالف والدو امرسون  که فیلسوف و نویسنده آمریکایی است، نیز بیان داشته که تنها با خواندن دو جمله توانسته زندگیش را از این رو به آن رو کند! آن دو جمله چیستند؟

اگر می خواهید فرد موفقی باشید، عادت کنید در تمام مراحل زندگی تان کارهایی را که می ترسید انجام دهید، وقتی کاری را که می ترسید انجام دهید، مرگ ترس حتمی است!

به نظر من که دیدگاه جالبی بود!

رالف والدو امرسون

رالف والدو امرسون

این جملات جملات بی راهه ای نیستند چرا که در کلام امیرالمومنین علی علیه السلام نیز به چنین جملاتی برخورد کرده ام که مطمئنم این شیوه ها، بسیار کاربردی است. آقا در بیانی می فرمایند:

هنگامی که از چیزی می ترسی ،خود را در آن بیفکن،زیرا گاهی ترسیدن از چیزی ،از خود آن سخت تر است..

البته باید توجه کنید که شرایط به گونه ای باشد، که صدمه و آسیبی نبینید چرا که ما در این وهله در حال صحبت در مورد توسعه کسب و کار هستیم و می خواهیم به شما بگوییم که سنجیده در چیزی پا بگذارید که می تواند در توسعه کسب و کارتان واقعا کاربردی باشد.

من چند ماه پیش می خواستم بخشی را به سایت اضافه کنم اما از جهاتی ترس داشتم که مبادا مورد نقد قرار گیرم، یا اینکه استقبال نشوم یا مواردی این گونه.. که خوشبختانه این ترس را زیر پا گذاشتم و وقتی آن را انجام دادم متوجه شدم که چقدر از آن استقبال شد! راستش خیلی از چیزهایی که ما در ذهنمان می پرورانیم هرگز رخ نمی دهند و همانطور که مولا علی علیه السلام فرمودند، بسیاری از ترس های ذهنی ما از واقعیت شان پر رنگ تر هستند.

حالا این شما هستید که باید در مورد ترس های تان برای توسعه کسب و کار و هر بخشی از زندگی تان تصمیم بگیرید! آیا ترس های شما معقولند؟ در این باره با مشاوره با کسب و کارهای موفق تر و حتی خواندن اطلاعاتی که به شما کمک می کند، تصمیمی بهتر بگیرید، می تواند کمک سازنده ای باشد.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.