در باره نقشه سایت تا کنون صحبت های زیادی شده است. نقشه سایت تنها به فروشگاه های اینترنتی اختصاص ندارد اما اهمیت ویژه آن را برای فروشگاه های اینترنتی بر شمرده اند.

پس اگر شما دارای یک سایت غیر فروشگاهی هستید هم این مطلب را تا انتها بخوانید.

html sitemap چیست؟

html sitemap در حقیقت، فایلی از قرار گیری دسته بندی های مهم سایت است که به وضوح می تواند موتور جستجو را از نوع قرار گیری دسته بندی ها مطلع کند. البته اگر دسته بندی ها شما واضح هستند و پیچیدگی در تعیین آن ها بکار نبرده اید، استفاده از html sitemap ضرورتی ندارد اما وجود آن می تواند به تجربه کاربری کاربران و مشتری ها کمک کند و به صورت غیر مستقیم بر سئوی سایت تاثیر مثبت بگذارد.

html sitemap می تواند به طور غیر مستقیم با بهبود تجربه کاربری اعضای سایت، روی سئوی سایت تاثیر مثبت بگذارد.

html sitemap یا XML sitemap

XML sitemap چیست؟

چیزی که در مورد سایت مپ یا نقشه سایت، بین اهالی سئو مرسوم است دقیقا XML sitemap است. این که می خواهید در کدام موتور جستجو رتبه پیدا کنید، البته هم شرط استفاده از XML sitemap است. بدین معنی که اگر می خواهید مثل همه فروشگاه ها، در بینگ و گوگل از نظر سئو پیشرفت کنید، بهترین کار این است که از XML sitemap استفاده کنید. خوشبختانه ابزارهای خاصی به صورت آنلاین وجود دارند که نقشه سایت شما را در قالب XML sitemap ارائه می دهند.

توصیه های کلیدی در مورد نقشه سایت در فروشگاه های اینترنتی

زمانی که قصد می کنید تا فروشگاه خود را با نقشه های سایت، به صورت یاد شده، بهینه کنید، توجه کنید که از هر دو بهتر است استفاده کنید.

اما اگر در وبمستر تولز، بیش از یک نقشه سایت، شناسایی شود، عملیات سئو کمی با مشکل روبرو می شود و خزنده های گوگل، در این باره گیج می شوند. پس دقت کنید که اگر روال دسته بندی های تان تغییر کرد، نقشه های سایت را جایگزین کنید، نه اینکه یک نقشه جدید آپلود کنید.

دقت کنید که بیش از یک نقشه سایت مشابه در سایت و در روت سایت نداشته باشید.

html sitemap یا XML sitemap

ابزارهایی وجود دارند که به انالیز گر سایت مشهورند. شما با استفاده از آن ها می وتوانید آدرس سایت خود را وارد کنید و وضعیت نقشه سایت خود را بررسی کنید.

با استفاده از این ابزارها به راحتی می توانید بفهمید که چند نقشه سایت از سایت شما توسط وبمستر، دریافت شده و وضعیت استفاده از آن ها به چه صورت است.

در این باره آیا دیدگاهی دارید و تجربه ای داشته اید که دانستن آن برای جامعه فروشگاهی آنلاین ایرانی مفید باشد؟ در حالی که چنین است دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی منتشر کنید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.