گاهی اوقات لازم می‌شود در تماس‌های تلفنی با کمی خشانت! بگویم که اگر سئو برای فروشگاه اینترنتی لزومی ندارد پس برای چه چیزی باید روی سئو کار کرد؟

این جملات باعث می‌شود که مشتریان آگاه کمی به خود بیایند تا مقوله سئو را جدی‌تر بگیرند. در واقع سئو نوعی بازاریابی در موتورهای جستجو به شمار می‌آید که متاسفانه هنوز ایرانی‌های عزیز آن را چنین جدی نگرفته‌اند و یا اگر شناختی نسبت به آن پیدا کرده‌اند، نسبت به آن کم لطف‌اند و کم ارزش گذاری برایش می‌کنند. پیش از این در مورد سئوی لینک سایت های شرکتی صحبت کردیم که می توانید از آن هم ایده بگیرید اما در مورد مقوله سئوی فروشگاه اینترنتی هنوز هم حرف داریم:

بگذارید یک کلام بگویم! سئو ارزان‌ترین و موثرترین و مانا‌ترین روش برای رقابت با رقبا در موتور جستجو است. حالا اینکه بخواهیم چگونه url های فروشگاه اینترنتی را سئو کنیم به چندین مقوله بر می‌گردد.

اول اینکه باید به محصولاتتان نگاه کنید و شناخت کافی در موردشان پیدا کنید. در صورتی که محصولی ثابت دارید، می‌توانید فقط صفحه محصول را در مورد سئو مد نظر قرار دهید اما اگر مثل اغلب محصولات کنونی بازار، محصولات شما در حال بروز رسانی و جدید شدن هستند و هم خانواده‌های بسیاری دارند باید روی دسته بندی برای سئو کار کنید.

حالا ما اینجا کاری به این نداریم که قرار است شما سئو را روی کدام مورد انجام دهید بلکه می‌خواهیم به شما یاد دهیم که به راحتی Url ها را طوری بنویسید که سئو فرندلی باشند!

سئوی فروشگاه اینترنتی

اگر ساختار یو ار ال‌ها یا همان لینک‌ها به درستی تعریف نشود می‌تواند تلاش‌های سئوی شما را با نتیجه مثبت حداکثری نمایش ندهد! این یعنی از تلاشتان بیشترین سود را نبرید.

برخی اوقات فروشگاه‌های تک محصولی از ایجاد دسته بندی سر باز می‌زنند که این اشتباه است. شما هر نوع محصولی که داشته باشید می‌توانید برای آن دسته بندی‌هایی نظیر رنگ، برند، مدل، کاربرد و نظیر این ایجاد کنید تا کاربرانتان به راحتی در سایت گردش کنند و به محصول مورد نیاز و مورد علاقه شان دست پیدا کنند.

اما روش‌های نوشتن url در فروشگاه‌های اینترنتی به صورت سئو فرندلی

روش اول: اگر قرار است دسته بندی داشته باشید و زیر دسته‌های متفاوتی داشته باشید باید از قاعده زیر پیروی کنید:

  example.com/category-name/product-name

اما اگر نمی‌خواهید دسته بندی داشته باشید بهتر است که مدل url به صورت زیر باشد:

 example.com/product-name

نکته مهم این است که سعی کنید تمام لینک‌ها را به طور کاملا انگلیسی بنویسید! نتیجه این روش برای سئو و مدیریت لینک‌ها بسیار لذت بخش‌تر و مفید‌تر خواهد بود.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.