این سوالی بود که دیشب ساعت حدود ۲ نیمه شب از سمت یکی از هواداران به شماره‌ی  بای مارکتینگ ارسال شد و موجب شد تا صبح فکرم را به خود درگیر کند.

برای پاسخ دادن به سوال بالا، باید ابتدا بعضی اصطلاحات را به کنکاش بکشیم. اول از همه باید از شما بپرسیم که :

محبوبیت برند از نظر شما چه معنی دارد؟

بسیاری از افراد، محبوبیت برند را افزایش فالوور‌ها در شبکه‌های اجتماعی می‌دانند. هر چند این یک توضیح ابتدایی است اما حقیقت این است که محبوبیت برند نیاز به یک پیش زمینه به نام واقعیت برند دارد.

هر کسب و کار برای اینکه محبوب شود باید ابتدا برند خود را شکل دهد.

تبلیغات ضمنی یا تبلیغات نرم و پنهان

زمانی که برای دیگران از کسب و کار خود می‌گویید، از شبکه‌های اجتماعی تان و اهدافی که در آن‌ها پیش می‌برید نیز بگویید. مثلا در بیزینس کارت شرکت خود، از آدرس شبکه‌های اجتماعی‌تان نیز بنویسید. از روش‌های خلاقانه و هیجان انگیز برای نمایش اطلاعات خود استفاده کنید. برای نمونه می‌توانید از آدرس‌ها و کانال‌های خود، کد QR  ایجاد کنید. کاربران با اسکن کردن این کد، به یکباره تمام اطلاعات ورود به شبکه‌های اجتماعی شما را خواهند دید.

برندینگ

 پیشنهادات هیجان انگیز و ارزشمند

زمانی که می‌خواهید خدمات کسب و کار خود را معرفی کنید، می‌توانید به راحتی با ارائه‌ی پیشنهادات قابل توجه به صورت تخفیف ویژه، خدمات رایگان، محصولات رایگان و غیره، کاربران را شوک زده کنید و آنان را به سمت برند خود بکشانید.

اطلاعات مفید بدهید

سعی کنید برای کاربران و بازدیدکنندگان سایت، کانال تلگرام، شبکه‌های اجتماعی و غیره، مطالب ارزشمند تهیه کنید تا بدین صورت کاربران شما را یک مقام آگاه و معتبر شناخته و برندتان را دنبال کنند. طبق تحقیقات حدود ۷۵ درصد از افرادی که در شبکه‌های اجتماعی هستند می‌گویند که از طریق مطالعه مطالب ارزشمند و آموزنده با برند‌ها آشنا شده‌ایم و مطالبشان را دنبال کرده ایم.

برندسازی

فعالیت گسترده در شبکه اجتماعی

اینکه فعالیت گسترده و عمیق در شبکه اجتماعی داشته باشید می‌تواند به برندینگ تان بسیار کمک کند برای نمونه طبق بررسی‌ها حدود ۹۰ درصد از افراد گفته‌اند که نسبت به آنچه دوستانشان به اشتراک می‌گذارند به خرید محصولی ترغیب می‌شوند. همچنین ۷۴ درصد نیز گفته‌اند که هنگام خرید محصولات با بررسی شبکه‌های اجتماعی تصمیم نهایی را برای خرید می‌گیریم و این‌ها همه نشان دهنده‌ی قدرت شبکه‌ی اجتماعی در شهرت برند‌ها و آگاهی کاربران است.

حالا دفترچه ی تمرینی خود را باز کنید و ابتدا با استفاده از لینک اول در این مقاله برند خود را عینی تر کنید و با بکار گیری شیوه‌های بالا نقشه‌ی محبوبیت برند خود را ترسیم کنید و در صورت تمایل از صفحه‌ی دفترچه خود عکس بگیرید و برای ما ارسال کنید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.