اختصاصی سئو مارکت: برخی از فروشگاه‌های اینترنتی که به منظور مشاوره با سئو مارکت تماس برقرار می‌کنند سوال مهمی را مطرح می‌کنند که شاید برای شما نیز اهمیت داشته باشد اما نمی‌دانید آن را چگونه مطرح کنید. به این سوالات برخی همراهان سئو مارکت توجه کنید:

  1. چطوری بعضی محصولاتمان را بیشتر در معرض دید قرار دهیم؟
  2. چطوری میشه فروش چند تا از محصولات خاص سایت را بالا برد؟
  3. چکار کنم که بازدید کنندگان سایتم، بیشتر به دو محصول خاص من توجه کنند؟
  4. چطوری میشه بین چند محصول مشابه، نظر کاربران را به سمت خرید یک محصول خاص جلب کرد؟
  5. چطوری میشه تصاویر محصولات را بولد کرد ؟ آخه تصاویر که متن نیستند! چکار کنم جلب توجه بیشتری به محصول کنم؟

این سوالات و سوالات نظیر این بارها در بخش ایمیل، نظرات، و حتی تلگرام سئو مارکت مطرح می‌شود به همین دلیل لازم دانستم کمی در این مورد با شما صحبت کنم.

ردیابی نگاه

به طور کلی همیشه برخی محصولات هستند که مزایای خوبی دارند و فروشگاه‌های اینترنتی تلاش دارند بیشتر از هر چیز توجه کاربران را به این محصولات جلب کنند. این محصولات می‌توانند دارای ویژگی‌های زیر باشند:

  1. جدید باشند
  2. حاشیه سود بیشتری از فروش به کسب و کار تزریق کنند
  3.  به برند سازی کمک کنند
  4. پیش زمینه فروش محصولات دیگر باشند
  5. و..

جلب توجه مشتری

برای اینکه به این هدف برسید راه‌های مخصوصی وجود دارد که یکی از آن‌ها این است که از ردیابی نگاه مشتریان و الگوی نگاه کردن بازدید کنندگان سایت استفاده کنید و با تلفیق بنر‌ها و یا CTA های ویژه توجه کاربران را به آن‌ها جلب کنید. البته منظور ما این نیست که حتما بنرتان باید رنگ و روی خاصی داشته باشد و در کجای سایت قرار بگیرد.

تکنیک جلب توجه به محصول که امروز توسط سئو مارکت بیان می‌شود در واقع یک روش عالی است که مستقل از بازاریابی رنگ و مکان قرار گیری بنر، در هر جای سایت و هر جای دیگری می‌تواند به شما در جلب توجه مشتریان کمک کند.

به طور ساده و کوتاه و خلاصه روش کار این است:

شما باید از طریق برخی اشاره گرها، چشم کاربران را به سمت محصول هدایت کنید. در واقع این تکنیک که سئو مارکت آن را تکنیک واسطه گری می‌نامند، روشی است که کمک می‌کند بتوان مشتری‌ها را به سمت برخی محصولات خاص کشاند. این کار نیاز به حرف زدن ندارد. حتی لازم نیست چیزی روی اشاره گر بنویسید. کافیست فقط به دید وی جهت دهید.

نکته مهم: استفاده از اندام‌های انسانی، و در درجه بعد حیوانی، می‌تواند در جلب توجه موثر باشد. مثلا فردی را که در حال اشاره با انگشت به محل قرار گیری محصول است، را در اطراف بنر محصول قرار دهید. یا اینکه گربه ای را در حالت خیزش به سمت محصول قرار دهید.

این روش و تکنیک برگرفته از تکنیک ردیابی نگاه اقتباس شده که کتاب جامع آن را پیش از این در سایت قرار داده ایم.

با این تکنیک می‌توانید حتی در فروشگاه‌های آفلاین خود، و حتی در فایل‌های مختلف تصویری که مستقل از وبلاگ و سایت هستند، جلب توجه خوبی داشته باشید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.