لیست ایمیل در حقیقت نیمی از دارایی یک بازاریاب یا کسب و کار هست. خیلی از سایت ها برنامه هایی برای جذب ایمیل برای ایمیل مارکتینگ دارند.

شیوه های متفاوتی در این باره بیان شده که من در این مقاله که حدود دو سه سال پیش روی آن کار کرده بودم، نکته هایی را به تو یاد می دهم.

ایمیل مارکتینگ تنها به کیفیت دریافت کنندگان ایمیل در لیست ایمیلی تو بستگی دارد

اینکه بخواهی فکر کنی با همان لیست ایمیلی که سال پیش داشته ای حالا هم می توانی نتیجه ای بگیری که سال قبل می گرفته ای، یک اشتباه است. می دانی چرا؟

هر سال حد اقل ۲۵ درصد از ایمیل های شما منقضی می شوند

افراد شرکت هایشان را ترک می کنند، ازدواج می کنند و نامشان را عوض می کنند، در شرکت های B2B هر سال ۲۵ درصد از کارکنان به دلیل گردش های مالی و سایر موارد شرکت را ترک می کنند و می توان گفت تنها ۷۵ درصد از ایمیل هایشان قابل اعتماد است.

حالا فرض کن که تو ۴ سال پیاپی از یک لیست ایمیلی استفاده کنی! عملا در سال ۴ ام، هیچ کس ایمیل تو را نخواهد دید.

اگر  هر سال اقدام به نوسازی لیست ایمیلی خود نکنی بعد از مدت ها از نظر کارایی در عمق قرار خواهی گرفت و ایمیل مارکتینگ برایت جواب نخواهد داد.

ایمیل مارکتینگ

چطوری از فاسد شدن لیست ایمیلی جلوگیری کنی؟

اصولا بازاریابان از دو روش استفاده می کنند.

  1. روش خوب
  2. روش بد

هر ساله ۲۵ درصد از لیست شما منقضی می شوند

لیست ایمیلی خود را با روش بد رشد بده!

بسیاری از بازاریابان سعی دارند تا با استفاده از لیست ایمیلی مشتریان شخص دیگری به تجارت بپردازند. ما به تو توصیه می کنیم این کار را نکنی  و اگر در حال انجام این کار هستی جدا دست نگه داری . چرا که این کار برای تو و کسب و کار خاص خودت دردسر ساز می شود.

  1. شما با این کار می توانید گیرندگان را از خود دور کنید

اگر کاربرانت خودشان در لیست ایمیلی ات عضو نشده باشند ( به عنوان در یافت کننده ایمیل از کمپانی شما ) بنابراین انتظار نداشته باش که از این کار خوشحال شوند.

این با بازاریابی جاذبه ای که فرد خودش وارد سیستم تو می شود و جذب کسب و کارت می شود در تضاد است چرا که در این نوع بازاریابی تو باید با جذب کاربر علاقمند به ایجاد فرصت بپردازی.با این روش بد تو فقط دافعه برای خودت ایجاد می کنی  و این اصلا خوب نیست.

  1. ممکن است افراد شما را به لیست سیاه یا SPAMمنتقل کنند

این مورد را در بخش بعدی بیشتر توضیح می دهیم اما به همین اندازه بسنده کنم که خرید لیست ایمیلی می تواند بر میزان سودی که می خواهی بدست بیاوری، بکاهد.

  1. لیست های خریدنی، ناخالصی هم دارد

اصولا استفاده از لیست ایمیلی که خود کاربران با موضوع درگیر باشند و برای دریافت ایمیل ها از اول علاقه نشان داده باشند ( نظیر خبر نامه ها وو..) از کیفیت بالاتری برخوردار است و به بهترین صورت در تبدیل فرصت ها موثر هستند.

  1. این استراتژی میزان قدرت بازاریابی جاذبه را کاهش میدهد

در بازاریابی جاذبه باید بدون اینکه مشتری و کاربر اذیت شود وارد حیطه بازاریابی کسب و کار تو بشود و کم کم به یک فرصت تبدیل شود.

اما استفاده از لیست های ایمیلی بر روی بازاریابی جاذبه اثر منفی داشته و بر روی برندی که تو مدیر آن هستی نیز اثر منفی خواهد داشت.

بازاریابی جاذبه یا inbound marketing چیست؟

بازاریابی جاذبه یک آهنرباست نه یک پتک!

به این معنی که با روند بیسیار آرام و با ارائه محتوا و استراتژی های داخلی و خارجی وب سایت افراد به وب سایت تو جذب و کم کم به فرصت تبیدل می شوند.

روش درست افزایش لیست ایمیل

بازاریابی جاذبه یک استراتژی است که بر اساس ساختار درست، محتوای جذاب، فعالیت و … بنا نهاده شده است .

تو با ایحاد محتوای خوب با ترغیب کاربران آن ها را به سمت وبلاگ و سایت هدایت می کنی  و از آن ها به عنوان یک فرصت استفاده می کنی و این گونه افراد را به عنوان کاربرانی مفید برای خود محسوب می کنی.

صحبت های تاکتیکی که یک نوع ان بلاگ نویسی است از اساس این استراتژی است که باید جدی گرفته شود و به خوبی دنبال شود.
.

  1. جعبه اشتراک ایمیلی خود را پنهان نکنید

اگر در کار وبلاگ داری و سایت داری از استراتژی های درست استفاده کنی و مطمئن باشی که محتوای خوب به قدر کافی روی سایتت هست و کاربر ها هم به اندازه کافی روی سایتت فرود می آیند پس باید بدانی که آن ها ممکن اس بخواهند که مطالب تو را در ایمیل خود داشته باشند.

ایمیل مارکتینگ

پس باکس دریافت ایمیل خود را در جاهای مختلف قرار بده تا مخاطب ببیند و در آن ها عضو شود.

  1. همکاری را در نظر بگیرید

با یک شرکت که همکار شرکت تو است نشست آموزشی و بررسی داشته باش . توجه کن که نمی خواهی یک نشست رقابتی داشته باشی

سعی کنید هر دو حرفی برای گفتن داشته باشید که کاربر هر دو شما را به رسمیت بشناسد این راه خوبی برای آشنا کردن مخاطبین شرکت هابا یکدیگر است.

در چنین شرایطی معمولا مردم حاضرند در خبرنامه ها عضو شوند.

چگونه لغو اشتراک ایمیلی کاربران را کاهش بدهیم؟

در حال حاضر مهم این است که تعداد دریافت کنندگان ایمیل خود را با روش صحیح زیاد تر کنی

بنابراین باید لغو اشتراک را کاهش دهی که من در این جا با چند روش این کار را به تو یاد خواهم داد. حوصله حرف های من را  داری؟؟ 🙂

پروسه لغو اشتراک را بهینه سازی کنید

مهمترین کاری که اکنون باید برای جلوگیری از لغو اشتراک انجام دهی ، این است که این گیرندگان را برای خود حفظ کنی .

راه هایی که برای این منظور استفاده می شود به شرح زیر است.

بهینه سازی فرآیند لغو اشتراک

از بین کاربرانی که در آمریکا، فرآیند دریافت ایمیل خود را قطع کرده و اشتراک خود را لغو کرده اند، حدود ۶۹ درصد از زیاد بودن ایمیل ها شکایت داشته و حدود ۵۶ درصد نیز به علت داشتن محتوای نا مربوط اشتراک خود را لغو کرده اند
.

زمانی که دریافت کنندگانتان دکمه لغو اشتراک را میزنند باید طی یک استراتژی، آنان را به سمتی هدایت کنی که بتوانند میزان ایمیل های دریافتی را کم کنند و یا اینکه موضوع خاصی را انتخاب کنند.

بالاترین دلایل برای لغو اشتراک

  1. تعداد بالای ایمیل های ارسالی
  2. ارسال محتوای نامربوط

چشم از شناسایی مخاطبان برندار

مخاطبان با هم فرق  دارند بهترین راه برای هماهنگی و بهینه کردن فرآیند ایمیل مارکتینگ این است که هر از چند مدت یکبار برای آن ها نظرسنجی هایی ارسال کنی  و از نحوه دریافت ایمبل ها مطلع شوی.

از آن ها بپرس چه میزان ایمیل در ماه می پسندند؟ در چه زمینه هایی به این ایمیل ها علاقه نشان میدهند و…

تحقیقات نشان داده در میان ۸۰ در صد ازشرکت هایی که از مخاطبین خود نظر سنجی می کنند کمتر از ۳ درصد لغو اشتراک دارند.

بر هدف هایت تمرکز کن

باید بدانی هدفت از ایمیل مارکتینگ چی هست و چه کسانی در این هدف به تو کمک می کنند. باید به این موضوع توجه داشته باشی و سعی کنی، استراتژی هایت را به گونه ای بچینی که در این کار، یعنی ایمیل مارکتینگ، افراد مناسب با هدفت را پیدا کنی.

با توجه به تحقیقات از هر ده فردی که ایمیل دریافت می کنند ۴ نفر به دلیل وجود اطلاعات و محتوای بی ربط ایمیل را به اسپم معرفی می کنند. از سوی دیگر، دریافت کنندگانی که اییمل ها را مرتبط می یابند ۵۰ درصد بیشتر از نمونه های همتا بر روی ایمیل ها کلیک می کنند..

حالا که یاد گرفتی به خوبی، ایمیل های مناسب را جمع آوری کنی، من در مقاله بعدی یک ابزار برای جمع آوری ایمیل های مورد نظرت معرفی خواهم کرد.

این مقاله را دوست داشتی؟ ممنون که با من همراهی کردی.

این مطلب را برای دوست خودت ارسال کن شاید به آن نیاز داشته باشد.

منبع: یکی از ایبوک های hubspot.com که خودم هم روش کار کردم. البته منبع عکس هم از همین سایت هست.

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.