خیلی ها سئو را کار حضرت فیل یا شبیه جراحی مغز می پندارند اما راستش را بخواهید سئو سایت آنقدر ها هم که فکر می کنند پیچیده نیست بلکه خیلی پیچیده تر است! سئو و بهینه سازی سایت به این معناست که شما وب سایتتان را برای نمایش بهتر و هدفمند در موتور جستجو، بازسازی کنید.

البته از سئو نباید مثل طراحی سایت انتظار تغییر ناگهانی و کاملا محسوس داشته باشید. سئو فعالیتی زمان بر، حوصله پسند و کمی هزینه بر است.اما با دانستن و یاد گرفتن آن می توانید روز به روز پیشرفت کنید و از شر هزینه های اضافی راحت شوید

تمامی آن چه را که برای آموزش سئو لازم دارید از اینجا بخوانید. این محتوا برای تازه کارها تا حرفه ای ها، از بهترین متخصصان سراسر وب جمع آوری شده است    :

کلیک کن و رایگان حرفه‌ای شو

 بای مارکتینگ با آموزش هایش تلاش دارد کاری کند که شما بتوانید بدون یک ریال هزینه سئوی سایت خود را بر عهده بگیرید. البته برخی مراحل نیاز به همفکری متخصصان دارد که بازهم بای مارکتینگ در کنار شماست.

سئو سایت

امروز می خواهیم با هم بررسی کنیم که سئو چگونه کار می کند؟ یا به عبارتی دیگر سئو چیست؟

ببینید، موتور های جستجو تمایل دارند که برخی چیز ها را یا بر روی صفحات وب شما (SEO در سایت) و یا اطلاعاتی در خصوص وب پیج های شما در جاهای دیگر (SEO خارج از سایت) رؤیت کنند.

هر موتور جستجویی یک روش آنالیزی برای وب پیج ها دارد که برای این آنالیز ها از فرمول های خاصی استفاده می کند که البته این فرمول ها کم و بیش تغییر می کنند اما اصول ثابتی دارند.

موتورهای جستجو با آنالیز های متععد مشخص  می کنند که وقتی کسی یک کلمه کلیدی را جستجو می کند کدام وب پیج را در چه ترتیبی برایش نشان دهند.

در خدمات بای مارکتینگ   ما به افرادِ هدف و رقابت تان نگاه میکنیم و آنچه که موتور های جستجو می خواهند ببینند را به صورت معکوس دوباره مهندسی می کنیم و بعد از این دقت داریم که نتیجه ای که موتور جستجو به ما می دهد چه نتیجه ای است.

SEO چگونه کار می کند…

با اینکه موتور های جستجو متناوبا در حال تغییر نحوه رتبه بندی سایت ها هستند ولی هنوز دو عنصر کلیدی وجود دارند که بنیان یک نتیجه صفحه اولی موفق هستند…

سئوی داخلی سایت

 1. سئوی درون سایتی یا سئوی داخلی سایت ON Page SEO
 2. محتوا و زیر ساخت وب سایت تان
 3. هدف قرار دادن بهترین دسته کلمات کلیدی
 4. گروه بندی کلمات کلیدی
 5. همخوان کردن محتوای موجود برای هدف قرار دادن دسته های مشخصی از کلمات کلیدی
 6. ایجاد و تولید محتوای جدید برای هدف قرار دادن دسته کلمات کلیدی جدید
 7. داشتن بهترین زیرساخت و معماری برای سایت تان
 8. سئوی برون سایتی یا سئوی خارجی سایت Off Page SEO
 9. چگونه وبسایت شما از سوی دیگر منابع آنلاین معرفی و رجوع داده می شود
 10. ایجاد پروفایلی از لینک های با کیفیت و همگام با تِم وبسایت
 11. داشتن حضور مرتبط و فعال در شبکه های اجتماعی
 12. داشتن استناد هایی (منابع غیر لینکی) درباره خودتان

حداقل نصف نتایج SEO شما تحت تاثیر عناصری که خارج از کنترل مستقیم شما هستند قرار دارند که البته این رقم از سمت منابع آگاه حداقل ۷۵ درصد ذکر شده است که با توجه به رشد و توسعه ی اهمیت لینک بیلدینگ من بعدی میدانم که به ۸۵ در صد نرسیده باشد.

باقی کار ها مرتبط به استراژی کاری، تکنیک ها و ظرافت است. موتور های جستجو هنگام ارزیابی وب سایت ها ۲۰۰ علامت را در نظر می گیرند و هر ساله آن ها حدود ۴۰۰ تغییر جزیی و کلی به آن ها اضافه می کنند. پس، یک بخش کلیدی از کار این است که وبسایت تان را همیشه پیشگام و طبق ترند روز نگهدارید… چون که ما واقعا می دانیم SEO چگونه کار می کند.

تحقیقات کلمات کلیدی

هر روزه ۲۵% از مواردی که موتور های جستجو آن ها را مشاهده می کنند قبلا اصلا دیده نشده اند. بنابراین ما بر روی ایجاد چیزی که از آن به عنوان “دسته کلمات کلیدی” یاد می شود تمرکز می کنیم. دسته کلمات کلیدی درواقع گروهی از جملاتی با کلمات کلیدی است که بر روی کلمات کلیدی پر استفاده “مرکزی” در عبارات متمرکز است.

جستجوی کلمات کلیدی

به عنوان مثال یک کلمه کلیدی مرکزی در عبارتی ممکن است “اقامت گاه” باشد و آن دسته کلامات ممکن است شامل “اقامت گاه نیویورک” “اقامت گاه لوکس” و “اقامت گاه بوتیک” باشد. با استفاده از آخرین ابزار ها و نرم افزار های SEO این بر عهده ماست که بهترین تناسب بهینه در لیست کلمات کلیدی در عبارتی که شما باید هدف قرار دهید را برایتان پیدا کنیم تا بهترین ROI یا همان بازگشت سود به سرمایه گذاری را برایتان داشته باشد.

همخوان سازی – محتوی موجود و جدید

رویکرد ما درSEO درون سایتی این است که سعی کنیم یک عبارت کلمه کلیدی از هر دسته کلمات کلیدی را با یک صفحه وب در وبسایت شما همخوان کنیم. معمولا صفحه اصلی شما بر روی کلمه کلیدی اصلی تان متمرکز می شود و بقیه پیج های جستجوی تان دیگر عباراتت کلیدی را مورد هدف قرار می دهند و این چرخه در تمام  سلسله مراتب پیج هایتان ادامه پیدا می کند. گاها وبسایت شما در حال حاظرش وب پیج های لازم برای هدف قرار دادن برخی از عبارات کلیدی را ندارد؛ در این صورت ما با شما همکاری می کنیم تا صفحات وب لازم را برای رسیدن به این شرایط لازم ایجاد کنید.

پشت صحنه – کُد

همه وبسایت ها به صورت یکسان ساخته نشده اند. بعضی وبسایت ها عالی اند و به صورت ایده آل و دوست دار محیط جستجو ساخته شده اند ولی بسیاری از سایت هایی که ما با آن ها سروکار داریم اینطور نیستند. یکی از نقش های کلیدی ما  این است که به شما کمک کنیم تا از این که صفحات وبسایت شما به درستی نگارش شده و پایگاه آنلاینتان را از موانع عاری کنیم.

برای دریافت پیش نمایشی از اینکه موتور های جستجو چقدر به درستی وبسایت شما را شاخص قرار می دهند به گوگل بروید و آدرس وبسایت خودتان را وارد کنید و ببینید که چند صفحه  فهرست بندی شده اند و چگونه گوگل صفحه هایتان را نشان می دهد. اگر سورپرایز بدی داشتید می توانید ما را در جریان بگذارید.

بله، دو عنصر “ظاهر و حس القا شده” در ترغیب بازدیدکنندگان به جستجو و راهنمایی آن ها در انجام عملی یا خرید از وبسایت تان بسیار مهم و حیاتی اند… ولی نخست آن ها باید بتوانند وبسایت شما را پیدا کنند.

هویت شما در سئوی خارجی سایت

در ساده ترین شرایط  یک موتور جستجو لینکی مرتبط به سایت شما را از سایت های دیگر می بیند و آن را به عنوان چیزی مانند یک رای اعتماد به سایت شما محسوب می کند. موتور های جستجو بر این باور استوار اند که اگر سایت های دیگر به سایت شما لینک شده اند پس شما می بایست چیز خوبی برای لینک کردن داشته باشید و موتور در این حال به صفحه شما نرخ بالاتری می دهد که به مثبت تر بودن لینک می شود. این اهمیت لینک بیلدینگ را می رساند.

امروزه موتور های جستجوهنگام ارزیابی پروفایل مرتبط ساز برون سایتی شما به فاکتورهای مهمی دقت دارند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

SEO

 1. شهرت و یا درجه ی اعتبار و اعتماد سایت هایی که شما را لینک کرده اند
 2. همخوانی و ارتباط سایت های لینک دهنده به شما ( موضوع این سایت ها هرچه به موضوع سایت شما نزدیک تر باشد امتیاز مثبت تر و بیشتر خواهد بود )
 3. “متن های لنگری” (کلماتی که لینک ها به واسطه آن ها وجود دارند) در لینک های مرتبط به سایت شما

شبکه های اجتماعی و اهمیت آن در OFF Page SEO

موتورهای جستجو این روزها حسابی برای شبکه های اجتماعی ارزش قائلند. آن ها می خواهند که شما و وب سایت شما چنان باشد که بتوانید آن را در اختیار شمار زیادی از افراد قرار دهید.

این قضیه فقط به این معنی نیست که شما پیجی در فیسبوک، توییتر یا گوگل پلاس داشته باشید بلکه اینکه چقدر فعال هستید و اینکه چگونه همکاران شما در رسانه های اجتماعی به شما، شرکت و محتوی وبسایت تان ارجاع می کنند نیز تاثییر گذار هستند.

مستندات مرتبط با شما در پروفایل های اجتماعی

استنادات ارجاعاتی به نام شرکت، آدرس، شماره تلفن شما و یا وبسایت هایی که شاید واقعا به شما مرتبط نباشند ولی از سوی موتور جستجو قابل تشخیص هستند، می باشد. با اینکه این استنادات در طول کار یاری رسان هستند آن ها علی الخصوص در ارتقا نتایج جستجو شما در نقشه ها و رتبه بندی های مبتنی بر موقعیت جغرافیایی موتور های جستجو نیز موثر هستند.

این معنی SEO و نحوه کار آن است

سئو همین است که شما ارزش و اهمیت آن را بدانید و در کنار تیمی متخصص چگونگی ان را بیاموزید و بکار ببندید تا موفق شوید.

خدمات بای مارکتینگ  ۱۰۰ درصد بر اساس مصلحت شماست!

از آن جا که سئو پروسه ای زمان بر و طولانی و در برخی موارد متناسب به طول کسب و کارتان ادامه می یابد، این به سود مدیران وب سایت ها نیست که بخواهند هزینه های اضافی داشته باشند. به همین دلیل ما پس از به سر انجام رساندن وب سایت مورد نظر، سعی و تلاش می کنیم که به دست اندر کاران سایت و فروشگاه مورد نظر، تا حدودی تکنیک های خاص سئو را بیاموزیم تا بدون نیاز به هزینه های اضافی، خودشان امور سئو را دنبال کنند و این دقیقا مزیتی است که بای مارکتینگ برای اولین بار در ایران ارائه می دهد. این دقیقا چیزی است که به سود شماست.

بروز رسانی شده در تاریخ ۱۴ بهمن ماه ۹۶

تکنیک های سئو برای سال ۲۰۱۸ یا ۹۷

داریم کم کم به سمت سال ۹۷ می رویم و البته یک ماهی از سال ۲۰۱۸ گذشته و لازم است که با کمک تجربه هایی که در سال های قدیم مخصوصا سال ۲۰۱۷ داشته ایم، اقداماتی برای سئو سایت برای سال جدید داشته باشیم تا بهترین نتایج را بگیریم.

مهم ترین چیزی که طی روزهای اخیر در تحقیقات پیرامون، سئو سایت در سال جدید خوانده ام، این بوده که باید محتوا را بهینه کنید. اولین نکته در بهینه سازی محتوا سایت هم این است که باید آن را حداقل در ۲۰۰۰ کلمه بنویسید!

برایتان جالب نیست که خارجی ها حدود ۶ ساعت برای محتوای خود وقت می گذارند؟.

یکی از مهم ترین کارها در سئو مخصوصا سایت های فروشگاهی این است که صفحه پرداخت را بهینه کنید تا مشتری در وقت خاص که قرار است خرید را نهایی کند، پشیمان شود. من در این باره ۹ تکنیک پیدا کرده ام که واقعا مفید و موثر است.
در باره سئو صفحه پرداخت در فروشگاه لینک زیر را کلیک کنید

۹ تکنیک SEO در صفحه پرداخت فروشگاه

سئو سایت 2018

در ادامه این مقاله با ۱۵ راهکار و چند نکته کلیدی به شما یاد می دهیم که چگونه برای استراتژی سئوی سایت خود در سال جاری برنامه ریزی کنید.

بهینه سازی صفحه خانگی یا homepage

توجه کنید که تنها محتوا یا برگه های سایت، نیستند که باید دارای کیورد باشند. اگر صفحه خانگی با کیورد های شما همگام باشند، تاثیر مثبت تری خواهید گذاشت. از افزونه هایی مثل Yoast  یا All in one SEO  برای سایت خود استفاده کنید و برای صفحه اصلی کیورد خاص ایجاد کنید.

Yoast  یا All in one SEO افزونه هایی هستند که در عرصه سئو واقعا مفید هستند و برای صفحه خانگی نیز قابل شخصی سازی اند.

بهینه سازی عکس و تگ گذاری

دقت کنید که تصاویر باید ابتدا:

دارای اندازه درست و اصولی باشد

در ثانی

از کیورد ها در قسمت alt یا متن جایگزین آن استفاده کنید.

بدین صورت است که می توان از عملکرد درست آن اطمینان داشت.

آیا می دانید بهترین فرمت تصویر برای سئو JPG است؟.

برای اینکه تصاویر سایت خود را بهینه سازی کنید توصیه من به شما این است که مقاله کاملی که در این باره نوشته ام را در لینک زیر دنبال کنید

چگونه عکس ها را سئو کنیم؟

URL ها را سئو کنید

وقتی مطلبی ایجاد می کنید دقت کنید که باید کیورد شما در آدرس شما ظاهر شود. می توانید از هر دو نمونه فارسی یا انگلیسی برای این کار استفاده کنید اما فراموش نکنید که، URL انگلیسی مزایای بیشتری دارد و راحت تر می توانید آن را مدیریت کنید.

سئوی URL موضوعی گسترده است که من تجربیاتم را در قالب مقالات مختلف در این باره، در لینک زیر قرار داده ام و آن را مرتبا بروز رسانی می کنم.

تمامی مقالات در رابطه با سئوی URL و SLUG سایت

عنوان ها و متاتگ ها یا توضیحات متا را بهینه سازی کنید

توضیحات متا و عنوان ها باید حاوی کلمات کلیدی باشند اما نباید این بخش ها مخصوصا توضیحات متا، دارای مجموعه ای از کلمات باشند و از حالت طبیعی خارج باشند. این دو را به راحتی می توانید تنظیم کنید و از سئویی فوق العاده لذت ببرید. توضیحات متا هم برای صفحه اصلی و هم برای صفحات داخلی ضروری هستند..

توضیحات متا، دانش خاص خود را دارند به همین دلیل من به آن ها علاقه دارم و مدام در حال بروز رسانی دانش خودم در این رابطه هستم و تجربیاتم را در لینک زیر بروز رسانی می کنم:

آنچه باید در زمینه توضیحات متا و سئو بدانید

به هدلاین ها دقت کنید! از آن ها غافل نباشید

تگ های هدلاین که عموما با H1 تا H6 آن ها را می شناسیم نقش اساسی در سئو دارند. دقت کنید که باید تنها، ۱ عنوان H1 داشته باشید و زیر عنوان ها از H2 تا H6 به تناسب باشند. البته بکار بردن این تگ ها کمی پیچیده تر از آنچیزی است که به ما از روز اول گفته اند

برای بهینه سازی هدینگ ها در سایت لازم است که یک سری اطلاعات اولیه و ضمنی داشته باشید و کمی مطالعه کنید. من هر چه در این باره یاد گرفته ام را در این لینک قرار داده ام

هدینگ های H و آنچه که لازم است برای سئو بدانید

لینک های داخلی را بیشتر کنید

شما در طول سال گذشته مطالب زیادی را تولید کرده اید که به هم ارتباط دارند، پس لازم است کمی محتوا را مهندسی کنید تا بتوانید با کمک لینک دهی داخلی، آن ها را بهینه سازی کنید. هر چه این لینک ها بیشتر باشد و کاربر در سایت شما ماندگار تر باشد، برای سئوی شما مفید تر است.

فوتر را برای سئو دست کم نگیرید

فوتر بخشی است که می توانید در آن لینک هایی قرار دهید و برای سئو سایت خود را تقویت کنید. می توانید انواع لینک ها، به مقالات و محصولات و حتی برای خبرنامه نیز از فوتر استفاده کنید.

کلمات کلیدی بلند را استفاده کنید

از آن جا که جستجوی صوتی رو به فزونی است و در ایران نیز این موضوع در حال قوت گرفتن است، پس باید با استفاده از کلمات کلیدی بلند، راه را برای جستجوگران صوتی باز کنید.

نقشه سایت را چک کنید

برای اینکه مطمئن باشید همه چیز به درستی در حال انجام است، نقشه سایت خود را بررسی کنید و مطمئن باشید که تمامی بخش ها از تگ تا پیج و آدرس ها را به خوبی ارائه می دهد یا نه.

برای اینکه سایت مپ خود را بهینه سازی کنید به جدیدترین چیزی که در این باره یاد گرفته ام مراجعه کنید:

کدام ضروری است؟ html sitemap یا XML sitemap

سئوی محلی را دست کم نگیرید

اگر سایت شما بیزینسی است، حتما دقت کنید که در سایت خود از Google My Business استفاده کنید و به صورت محلی نیز آن را سئو کنید.

سرعت سایت را چک کنید

از وبمستر و انالیتیکس استفاده کنید و حتی می توانید از ابزارهای انلاین دیگر استفاده کنید و سرعت سایت خود را چک کنید تا مطمئن شوید که از نظر سرعت لود نیز سایت مشکلی ندارد. بدانید که سایت هایی که در بالای ۳ یا ۴ ثانیه لود می شوند، کاربران کمتری دارند.

از رقبا غافل نشوید

شما می توانید به راحتی با سنجش رقبا و نحوه عملکرد آن ها، و حتی چک کردن نقشه سایت آن ها متوجه شوید که چکار می کنند و چگونه عمل می کنند. دانستن موقعیت آن ها به تناسب کلمات کلیدی و حتی اینکه بک لینک های آن ها از کجا می آید می تواند به شما کمک کند که فعالیت مشابه داشته باشید و موفق شوید.

کدام کیورد ها قدرت بیشتری پیدا کرده اند؟

کافی است دوباره دست به کار شوید و کلمات کلیدی تان را بررسی کنید و استراتژی خود را در صورت نیاز تغییر دهید. این کار را باید از طریق گوگل پلنر انجام دهید. البته ابزارهای دیگری نیز وجود دارد. شما از کدام ابزار استفاده می کنید؟

بک لینک های سفید بگیرید!

بک لینک سفید در کل به معنی گرفتن لینک از سایت هایی است که متناسب با سایت شما هستند و به شما کمک می کنند رتبه بهتری بگیرید. اما در گرفتن بک لینک سفید هم نباید اغراق آمیز عمل کنید.

بخشی از این مطلب رو از وبکلار ترجمه کردم

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.