رنگ زرد رنگ هشدار است. از این رنگ برای مواقعی که بخواهند چیزی را هشدار دهند استفاده می کنند. مثلا در چراغ راهنمایی و رانندگی، سطوح خطرناک ( مثل خطوط لوله گاز ) و موارد اینچنینی از این رنگ استفاده می شود.

با این حال جای تعجب است که چگونه روانشناسان آن را به رنگ سرگرمی بسط داده اند. عموما وب سایت هایی که می خواهند مدتی کاربران را به خود راغب و مشغول کنند از این رنگ استفاده می کنند. همچنین گفته می شود که رنگ زرد قوه هیجان را فعال می کند و فرد را بازیگوش می کند. به همین خاطر برخی سایت های تفریحی، این نکته را یافته و از این رنگ در ترکیب بازاریابی محتوایی خود استفاده می کنند.

رنگ زرد

به طور کلی روانشناسی رنگ، چیزی است که با خاطرات و تجربه نیز گره خورده است. مثلا اگر فردی یک رابطه خوب با فردی که لباس زردی به تن داشته داشته باشد این می تواند همیشه برایش لذت بخش باشد که با رنگ زرد سپری کند. به طور کلی رنگ ها با تجربیات کد گذاری هایی دارند که می تواند عملکرد انسان ها را تحت الشعاع قرار دهد.

یکی از حقایق واقعا مستند در مورد رنگ زرد این است که این رنگ، کودکان را به گریه می اندازد و مردم را عصبانی می کند. تا کنون هیچ چیزی دال بر عدم صحت این ادعا نیافته ام.

روانشناسی رنگ زرد

مثلا یک جا من دیدم که نوشته شده بود رنگ زرد موجب ایجاد تهوع می شود! البته در این باره کمی مشکوکم. اگر می خواهید بیشتر در مورد بازاریابی رنگ بدانید لینک زیر را یک بار کلیک کنید:

روانشناسی رنگ در بازاریابی اینترنتی

رنگ زرد و بازاریابی اینترنتی

با توجه به این گفته ها به نظر می رسد که گفته یکی از محققین رنگ شناسی کاملا درست باشد که رنگ زرد نقطه اضطراب مغز را فعال کند.

عموما رنگ ها با بخش های مهم از مغز سرو کار دارند. مثلا ببینید که چگونه برخی رنگ ها روی اعتماد سازی مشتری ها کار می کنند:

۳ روش برای افزایش فروش محصولات گران قیمت

با این اوصاف مظطرب کردن افراد کار جالبی نیست مگر اینکه داروی آن را بخواهید از طریق وب سایتتان ارائه دهید. بای مارکتینگ معتقد است که برخی وب سایت ها نظیر وب سایت های تفریحی از دو دسیسه ی رنگ زرد استفاده می کنند و قوه هیجان و استرس کاربران را تحت تاثیر قرار می دهند و با ارائه محتوای طنز سعی می کنند نیاز لحظه ای آن ها را برطرف کنند!

سعی کنید به هیچ عنوان از رنگ زرد به صورت افراطی در وب سایت خود استفاده نکنید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.