اینکه شما بنشینید و شمار زیادی از سایت ها را پیدا کنید و با یک تماس تلفنی لینک خود را در آن سایت ها قرار دهید اما متاسفانه یا خوشبختانه باید بگوییم که این مدل بک لینک ها درمان هیچ دردی از درد های سئو نیست! در دوران جدید سئو این کیفیت و اعتبار وب سایت ها هستند که برای بک لینک ها اثر گذار هستند.

به این عکس نگاه کنید: این عکس از میزان اعتبار بک لینک های یک انتشاراتی کتاب در آمریکاست.

بک لینک واقعی

همانطور که مشاهده می کنید بیش از ۸۶ درصد از بک لینک های این سایت از ارزش و اعتبار بهره مند نیستند و نمی توانند برای سایت مفید باشند. حتی چه بسا لینک نشدن سایت در چنین سایت هایی بر ارزش سایت بیفزاید.

جدول بالا نمایش دهنده DA یا اعتبار دامنه سایت هایی است که این سایت در آن لینک شده است. بنابراین قبل از اینکه بخواهید سایت خود را در سایتی لینک کنید حتما معیار DA سایت مورد نظر را بررسی کنید.

میزان DA مناسب برای سئو سایت چقدر است؟

این میزان، در بازه ای ۰ تا ۴۰ درصد بر اساس موز رنک دهی می شود اما بهتر است که این رقم کمتر از ۴۰ نباشد. اما هر چقدر که این رقم بالاتر باشد بهتر است.

البته من این کار را نسبت به پر قدمت ترین سایت های ایرانی انجام داده ام. این رقم برای برترین ها که حدود ۱۶ سال عمر دارند، به سختی به ۶۰ می رسد بنابراین احساس می شود که اگر برای سایت های ایرانی این رقم را به ۳۰ هم کاهش دهید، ضرر نخواهید کرد.

اعتبار دامنه

چگونه DA را اندازه گیری کنیم؟

برای اندازه گیری DA می توانید از سایت های خوبی استفاده کنید. شمار این سایت ها بسیار زیاد است اما یکی از معتبر ترین این سایت ها را من پیدا کردم و آن را چند بار تست کردم. این ابزار امکانات اضافی هم دارد که با بررسی آن می توانید به خوبی از آن استفاده کنید

برای اندازه گیری DA کلیک کنید.

نتیجه گیری

DA یکی از مهم ترین معیارها برای بک لینک در سال های اخیر مخصوصا برای سال ۲۰۱۶ به بعد خواهد بود. سایتی موفق می شود که این معیار برای آن به میزان ۳۰ تا ۴۰ ( حداقل ) باشد. هر چقدر شمار بک لینک هایی که این رتبه ها را دارند بیشتر باشد، شما می توانید تاثیر بهتری از نظر سئو روی سایت خود مشاهده کنید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.