همه ما، ذاتا صداقت را می ستاییم اما در حوزه کسب و کار کمتر دیده شده که فردی بتواند این خصیصه را به همراه خود داشته باشد. در واقع این یک نکته بسیار مهم است که صداقت می تواند به عنوان یک مزیت رقابتی باشد چرا که این روزها نه اینکه از آن خبری نیست بلکه خبرهای کمی است!

مثلا کمی در بازار که راه می روید، هرکس به طریقی در حال فروش محصولی است اما بارها مشاهده کرده ایم که برند های تقلبی را به جای برند های اصل می فروشند یا اینکه ابزاری برای حل مشکلمان معرفی می کنند که هیچ ربطی به مشکل ما ندارند. البته این دست از عدم صداقت ها یکی دو تا نیست اما من امروز می خواهم بگویم، کسانی که با فریب و عدم صداقت تلاش دارند که معامله ای را به نفع خود جوش بزنند، در وهله اول کلاه به سر خود می نهند!

تجارت الکترونیک

صداقت در کسب و کار چگونه شدنی است!

صداقت بعد مستقیم و غیر مستقیم دارد. بعد مستقیم آن یعنی اینکه اگر این محصول ایرادی دارد، باید حتما در مورد آن صحبت شود. یا اینکه اگر قیمتش شکسته شده، باید در این باره به مشتری اعلام کنید. اگر محصول مورد نظر نمونه با کیفیت و کم کیفیت دارد، در این باره با مشتری صحبت شود.

اگر جنبه های معنوی عدم صداقت را هم به کنار بگذاریم، می توانیم در صداقت منافع مادی زیادی ببینیم که به ما کمک می کند، تا بتوانیم یک فروشنده دوست داشتنی با محصولاتی ارزشمند باشیم.

صداقت غیر مستقیم چگونه است؟

برای اینکه غیر مستقیم صداقت خود را برملا کنید، بهتر است که همیشه خودتان را به جای مشتریانی قرار دهید که به شما رجوع کرده اند و از وقت ارزشمندشان برای شما مایه گذاشته اند تا بلکه به آن ها کمک شود تا بهترین و ساده ترین و ارزان ترین روش برای حل مشکل خود بیابند.

صداقت

آیا واقعا وقتی شما برای خرید محصولی که خودتان عرضه کننده آن نیستید به یک فروشگاه سر می زنید، چنین درخواستی ندارید؟ مسلما چنین است. اما شما باید در نقش یک مشاور دلسوز، و البته با توجه به نیازمندی ها و توانایی های او، در ابتدا فقط و فقط وی را راهنمایی کنید.

بدین طریق می توانید حس صداقت درونی تان را به مشتری منتقل کنید. اگر چنین باشد مطمئن باشید مشتری ذاتا و قلبا این حس نوع دوستی شما را دریافت و تحسین خواهد کرد و این حس او را به خرید از شما راغب تر خواهد کرد. البته باز هم باید بگویم که در این کار صداقت محض داشته باشید و صرفا به خاطر هدف فروش واقعی تر این کار را نکنید. همیشه انسان های اطراف خود را دوست بدارید و سعی کنید برای کمک به آن ها گامی بردارید. این گام ها همه به خودتان باز خواهد گشت.

دیدگاه خود را در این باره با بای مارکتینگ در میان گذاشته و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.