رضایت شغلی، چیزی است که اگر در یک تیم حاصل شود، کارمندان می توانند در کنار هم روز به روز پله های ترقی را طی کنند و درآمد کل را افزایش دهند.

در حقیقت رضایت شغلی برای بسیاری از افراد اهمیت دارد چرا که تیمی که تشکیل می دهند باید به صورت هم افزایی و سینرژی به رشد یک دیگر کمک کنند. بسیاری از مدیران وقت لازم برای رسیدگی به عدم رضایت کارمندان ندارند و بلافاصله با مشاهده چنین چیزی عذر آن ها را می خواهند و اخراج صورت می گیرد. چنین مدیرانی از ما سوال می کنند که:

می خواهم تیمی جمع کنم که دارای رضایت بالایی از شغل شان باشند. به نظر شما چه افرادی در رضایت شغلی درجه بالاتری دارند؟

در این باره من کتاب های مختلفی مطالعه کرده ام، اما چند عنصر در کتاب ” پشت میز رضایت بنشینید ” اشاره شده که من به زبان خودم، و با دانش هایی که از کتب دیگر آموخته ام، آن را می امیزم و در زیر به شما ارائه می دهم:

رضایت شغلی

خانم ها رضایت شغلی بیشتری دارند

آقایان می خواهند یک زندگی را بچرخانند پس ممکن است تحت تاثیر هم نوعان و یا حتی همسر و فرزندان خود باشند و به همین دلیل عموما آقایان از کار رضایت چندانی ندارند اما خانم ها در کار تجاری توقع کمتری دارند و استرس کمتری نیز دارند. به همین خاطر طبق تحقیقات به این نتیجه رسیده ایم که خانم ها رضایت شغلی بیشتری دارند.

مسن تر ها رضایت شغلی بیشتری دارند

تحقیقات نشان داده که قشر جوان به دلیل اینکه بلند پرواز هستند و دارای رویاهای جوانی هستند از بهترین کارها نیز گاهی اعلام عدم رضایت می کنند. به تناسب کاری که دارید اگر از افراد مسن تر استفاده کنید رضایت شغلی بیشتری در شرکت راه خواهید انداخت.

تناسب فرد با شغل در کنار تحصیلات

اگر فرد به سراغ کاری برود که با تحصیلاتش هم خوانی داشته باشد می تواند به راحتی در شغل موفق تر از سایر مشاغل عمل کند چرا که تعصب  تحصیلی، احساس متخصص بودن و البته احساس مفید بودن تحصیلات همه در نگرش او تاثیر می گذارند و می تواند در رضایتش از کار و شغلش نقش مثبت داشته باشد.

البته رضایت شغلی علاوه بر موارد یاد شده، بر ویژگی های شخصیتی و ژنتیکی نیز، تاثیر می پذیرد به طوری که طبق یک سری تحقیقات، گفته شده که ۳۰ درصد از رضایت شغلی به ویژگی های ژنتیکی ارتباط پیدا می کند. برخی از افراد همیشه غر غرو و ناراضی اند. این افراد هیچ وقت اشباع نمی شوند و حتی اگر بهترین کار دلخواه را نیز کسب کنند نمی توانند از کسب و کار خود راضی باشند.

اگر هنگام استخدام با افرادی روبرو شوید که افسردگی دارند، یا دارای احساسات منفی هستند و یا کنترل کننده دیگران هستند، آن ها را استخدام نکنید چرا که در پی استخدام عدم رضایت شغلی و تاثیر منفی آنان بر محیط کسب مشخص می شود.

بدین منظور توصیه های ما را جدی بگیرید و با این مشاوره به راحتی کسب و کار تان را از سو احساس ها دور نگه داشته و به موفقیت برسید. در این باره دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.