بازاریابی تلفنی همیشه این نیست که شما گوشی را بردارید و به افراد مربوط و به احتمال خیلی بیشتر به افراد نا مربوط به محصول تماس بگیرید تا بتوانید محصول تان را به آن ها معرفی کنید!

در واقع بازاریابی تلفنی گاهی شامل زمانی می شود که یک مشتری با شما تماس می گیرد و قصد دارد وضعیت یک محصول را مورد بررسی قرار دهد.

این مکالمه و یاد گرفتن ترفند های آن بسیار اهمیت دارد چرا که اگر چنین مکالمه ای را با اصول خود و درست آن پیش ببرید، می توانید یکی از کم خرج ترین معاملات را به سود خود و مشتری تمام کنید. لینک زیر مهم ترین ترفند ها را در این باره به شما یاد می دهد:

۲۷ ترفند برای برقراری تماس تلفنی موفق ( Cold call ) با مشتری

در این مقاله ذکر کرده ایم که :

 Cold call در واقع به تماس تلفنی می گویند که شما با مشتری برقرار می کنید و طی آن قصد دارید او را به خرید محصول یا استفاده از خدمات راغب کنید. این نوع مکالمه باید به گونه ای شروع و به انجام برسد که از فرصت یاد شده بیشترین بهره به کسب و کار شما برسد و مشتری هم به هدف خود برسد..

یکی از مهم ترین تکنیک هایی که باید در مکالمه تلفنی و بازاریابی تلفنی مد نظر داشته باشید، این است که بلافاصله به سراغ قیمت ها نروید. حتی اگر مشتری بارها از شما در مورد قیمت سوال بپرسد، هرگز نباید سریع به دنبال قیمت ها بروید.

هنر هدایت مکالمه بازاریابی تلفنی این است که ذهنیت مشتری را از پرسیدن قیمت، به سمت تلاش برای کسب مزایا پیش ببرید..

اینکه ابتدای امر قیمت محصولات خود را با مشتری آن هم در تماس تلفنی در میان می گذارید خیلی خوش خیال خواهید بود که در تمامی موارد، مکالمه به بررسی مزایا نیز برسد. چرا که با گفتن قیمت، بسیاری از افراد بر اساس فرضیات خود، قیمت را با ارزش محصول ارزیابی کرده و عموما با پاسخ خیر از شما خداحافظی خواهند کرد.

بازاریابی

زمانی که شما از مزایای محصول صحبت کنید، و دقیقا به مشتری بفهمانید که این محصول خاص او است، و او نیز این موضوع را درک کند، با قیمت ها بهتر کنار می آید و احتمال اینکه بیشتر به خرید متمایل شود بسیار زیاد تر است.

برای اینکه دقیقا به مزایایی از محصول اشاره کنید که بتوانید نظر مشتری خاص خود را جلب کنید، بهتر است با چند ترفند صحبت با مشتری آشنا شوید.

تفاوت ” فروش مشاوره ای” با ” فروش آموزشی ” از برایان تریسی

با این ترفند ها مطمئنا می توانید روزانه تماس های دریافتی تان را به پول تبدیل کنید که البته در پس این هزینه ها، لبخند رضایت مشتری است.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا تا کنون تجربه ای در این باره داشته اید؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.