لندینگ پیج موفق صفحه ای است که بتواند نظر حداکثری کاربران را به خود جلب کند. در این وادی، حتی طول یک صفحه فرود نیز می تواند اهمیت داشته باشد. به هر حال همه چیز با تست کردن به مرحله درست می رسد.

راهنمایی در این مورد کمی مشکل است. درازای صفحه همان چیزی است که شکاف بین چیزی که کاربر می‌خواهد بداند و چیزی که شما می‌خواهید به او بگویید را به حداقل می‌رساند.

ارتفاع استاندارد در لندینگ پیج

بعضی از طراحان معتقدند که محتوا در یک صفحه باید به گونه‌ای باشد که با تفکیک پذیری ۸۰۰ در ۶۰۰ نیازی به اسکرول کردن نباشد. اما نوشته‌های کوتاه کمی با توصیه‌ی برای نوشتن مطالب واضح و کامل که اغلب بازاریابان به آن تاکید دارند در تناقض است. همچنین آزمایشات نشان داده‌اند که صفحات می‌توانند قابل اسکرول کردند باشند، در واقع اگر کاربر بفهمد که صفحه قابل اسکرول شدن است آن را اسکرول می‌کند. ولی بهتر آن است که اطلاعات کلیدیِ مشتمل بر واکنش در نیمه‌ی بالایی صفحه قرار داشته باشد.

به طور خلاصه باید بگویم، صفحه را کوتاه (برای خوانندگان تنبل) و بلند (برای خوانندگانی که می‌خواهند بیشتر بخوانند) بسازید.

البته که بهترین روش برای دستیابی به بهترین  طول ممکن آزمایش است. در آزمایش Marketing Experiments اشاره شده که نمایش محتوای طولانی‌تر برای کاربرانی که از Google Adwords می‌آیند عملکرد بهتری داشته است.

شما می توانید صفحات مختلفی بسازید و هر کدام را با سایز مشخصی تنظیم کنید و منتشر کنید تا بتوانید به بهترین شکل، مقایسه هایی را شکل دهید و به نتایج درست برسید. البته در چنین تست هایی باید برخی المان ها ثابت باشد و برخی متغییر که با توجه به نوع پیج شما، مورد بررسی و توصیه قرار می گیرد.

نظر شما در باره توضیحات یاد شده چیست؟ آیا شما در این باره، تا کنون تجربه ای دارید؟ در وب سایت شما لندینگ پیج های بلند بیشتر ریکشن پذیرند یا لندینگ های کوتاه؟ توصیه ها خود را به خوانندگان این مطلب ارائه دهید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.