در پروسه انتخاب محصول برای فروش این را یاد آور شدیم که به کیفیت محصول فکر کنید و دقیقا محصولی را ارائه دهید که کیفیت بیشتری داشته باشد. آیا می خواهید در این باره بیشتر بدانید؟

انتخاب محصول با کیفیت چه زمانی اهمیت پیدا می کند؟

زمانی که شما می خواهید محصولاتی را برای فروش در فروشگاه خود انتخاب کنید، معمولا به عمده فروشی ها یا مراکز توزیع می روید و متوجه می شوید که محصولات مشابه زیادی از شرکت های مختلف ارائه شده اند که شما در آن می مانید که دقیقا کدام محصول را انتخاب کنید. در چنین حالتی با دو گزینه روبرو می شوید:

انتخاب محصول مورد علاقه اکثریت مردم

انتخاب محصول با کیفیت تر

در حالت اول شما می توانید با کمی بررسی بازار و درخواست های مشتریان بفهمید که کدام محصولات در حال حاضر مورد طلب اکثریت مردم است. اگر این دست از محصولات را انتخاب کنید به مرور زمان، مردم متوجه افزایش کیفیت محصولات رقیب خواهند شد و سلیقه خود را عوض خواهند کرد اما تا زمانی که مردم به این محصول علاقه دارند فروش خوبی خواهید داشت.

اما انتخاب محصولات با کیفیت ضامن بقای کسب و کار شما و افزایش فروش سایر محصولات است.

زمانی که فردی به شما مراجعه می کند تا محصولی معمولی را خریداری کند، اما شما محصولی با کیفیت تر را به او پیشنهاد می کنید، و او در عمل با مزیت آن آشنا می شود، از شما راضی خواهد بود و به پیشنهادات فروش شما اعتماد می کند و می تواند به عنوان یک مشتری دائمی به شمار آید.

انتخاب محصول

چگونه در انتخاب محصول با کیفیت رفتار کنیم؟

وقتی که می خواهید از میان رقبا یک یا چند محصول با کیفیت را انتخاب کنید، لازم است که ابتدا کمی در مورد محصولات تحقیق کنید و از چیستی آن ها سر در بیاورید.

وقتی که دانستید که ماهیت هر کدام چیست، با خود فکر کنید که آیا حاضرید از این محصول برای خانواده و عزیزان خود پیشنهاد دهید؟

آیا محصول مورد نظر دارای ویژگی خاصی است که سایر محصولات ندارند؟

آیا این محصول از نظر قیمت و کارایی قابل پیشنهاد است؟

آیا حاضر می شوید از این محصول استفاده کنید ؟

آیا با بیان ویژگی های این محصول احساسات مردم انگیخته می شود؟

آیا می توانید تجربه مشتری بعد از مصرف محصول را تصور کنید و از آن به خوبی یاد کنید؟

آیا مشتری حاضر می شود مجددا به شما برای خرید محصول مورد نظر مراجعه کند؟

این ها گزینه هایی است که بسیاری از اوقات می تواند محصولات با کیفیت را به شما نشان دهد. در چنین شرایطی می توانید حتی با مشتری ها صحبت کنید و از تجربیات آن ها برای شناخت محصول با کیفیت مطلع شوید و آن چیزی را برای فروش عرضه کنید که آن ها به آن نیاز دارند.

در این باره دیدگاه ها و نظرات خود را با ما در بای مارکتینگ در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.