به عنوان تولید کننده‌ی محتوا، خواندن بخش مهمی از کار من است. در طول یک روز معمولی، تعداد زیادی پست وبلاگی، داستان خبری و مقاله‌های عمیق می‌خوانم. اکنون می‌خواهم راز کوچکی را با شما در میان بگذارم:

حداقل نصف آن‌ها افتضاح هستند.

قصد ندارم این جا نام چیزی را ببرم یا انگشت اتهام را به سمت نشریه یا سایت خاصی بگیرم اما می‌خواهم به شما بگویم که حتی سایت‌هایی که مخاطبان بسیار زیادی دارند و تیم‌ّهای بزرگی از نویسندگان در آن‌ها کار می‌کنند هم گاهی اوقات مقاله‌های مشکل‌دار افتضاحی می‌نویسند که حتی از نظر واقعیت‌های استنادی خود هم غلط هستند. چرا؟ بخشی از آن به این دلیل است که مجبورند، و بخش دیگر آن هم به این دلیل است که می‌توانند.

تولید محتوای سایت کیفیت را عالی

بعضی از سایت‌ها شهرت نام و برند خود را اهرمی برای شانه خالی کردن از انتشار مطالب به درد نخور قرار می‌دهند، در حالی که برخی از بهترین محتواهایی که در ماه‌های اخیر خوانده‌ام در وبلاگ‌های کوچک و مستقل که توسط چند نفر اداره می‌شوند منتشر شده‌اند.

این یعنی، به لطف فشار بی‌رحمانه‌ای که برای انتشار دائمی مطلب وجود دارد، فرصت انتشار محتوای مفید، روشن‌گرانه، محتوای گرفتنی و خوش‌نوشت (همان چیزهایی که یک خواننده از مطلب انتظار دارد) هنوز هم اگر برای آن آماده باشید، وجود دارد.

چگونه از پس این مشکلات بر بیاییم؟

ساده لوحانه است اگر تصور کنیم که مقاله‌ای که در یک ماهنامه‌ی فناوری منتشر شده حتی از بهترین پست‌های وبلاگ‌های کوچک هم کشش بیشتری دارد. اما اگر مدام به خودتان انگیزه بدهید، برای بهبود توانایی‌های نوشتاری‌تان زمان بگذارید و فقط بهترین محتواهای‌تان را منتشر کنید، خیلی زود پست‌های‌تان از حداقل نیمی از محتواهای منتشر شده در اینترنت بهتر خواهد شد. به تلاش‌تان ادامه دهید، حتی اگر فکر می‌کنید که کسی مطالب شما را نمی‌خواند.

اگر مدام به خودتان انگیزه بدهید، برای بهبود توانایی‌های نوشتاری‌تان زمان بگذارید و فقط بهترین محتواهای‌تان را منتشر کنید، خیلی زود پست‌های‌تان از حداقل نیمی از محتواهای منتشر شده در اینترنت بهتر خواهد شد.

تولید محتوای سایت کیفیت را عالی

علاوه بر این، کارهای خودتان را بیش از اندازه با بقیه‌ی نشریه‌ها مقایسه نکنید. بله، آگاهی از استانداردهای ویرایشی و محتواهای داغ ارزشمند است، ولی تمرکز شما باید بر این باشد تا پست بعدی‌تان حتی از پست قبلی هم بهتر باشد؛ استدلال شما نباید این باشد که آخرین مقاله‌ی شما از مطلبی که هفته‌ی پیش در فلان سایت خواندید بهتر است.

محور آموزشی این پست بر این قرار است که مثل تمام رقابت های سالم، باید در تولید محتوا نیز رقابت شما بر اساس آخرین مطلبی باشد که نوشته اید. باید سعی کنید، هر مقاله جدید، بهتر از مقاله قبلی نگاشته شود!.

بیل گیتس را که همه می شناسید! او طی یک سخنرانی به نکته بزرگی اشاره کرد:

من در رقابت با هیچ کس جز خودم نیستم. هدف من مغلوب کردن آخرین کاری است که انجام داده ام..

gates

نظر خود را در این باره با بای مارکتینگ در میان بگذارید و در صورتی که با ایده بالا موافق هستید، این مطلب را روی شبکه های اجتماعی تان نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.