وقتی که فردی وارد بازار کار آنلاین می شود و قصد دارد بتواند فروش خوبی داشته باشد، باید پیش از هر چیز به فکر اعتماد سازی میان خود و کاربران باشد.

در حقیقت بسیاری از کسبه های آنلاین این روزها، نه تنها تکنیک های فروش را نمی دانند بلکه می خواهند فقط با یک روش ضربتی پول زیادی به جیب بزنند.

دنیای کسب و کار مجازی

اتفاقی که برای من دیشب رخ داد، موضوع مشمئز کننده ای بود.

بای مارکتینگ: داستانی که دیشب برای من رخ داد، به این صورت بود که به دنبال یک قلم لوازم آرایشی گیاهی بودم تا بتوانم با قیمت مناسب آن را خریداری کنم! افرادی که در حیطه لوازم آرایشی کار می کنند تقریبا متوجه اند که کدام یک از برند ها در حال حاضر سر دم دار محصولات گیاهی است.

با سر زدن به کانال یکی از این افراد، که نمایندگی این محصول ها را داشت، مشغول بررسی کردن قیمت ها بودم.

نکته جالب اینکه اولین چیزی که مشاهده کردم، تفاوت قیمت های اصلی و تخفیف ها بود.

محصول مورد نظر با قیمت ۷۵ هزار تومان ارائه شده بود که به دلیل تخفیف ۲۵ هزار تومان به فروش می رسید!

هر چند تخفیف های عجیب و غریب اینچنینی معمولا به صورت محدود ارائه می شوند، اما وجود تخفیف مدت دار با میزان بسیار بالا، چیزی نبود که به سادگی بتوان به آن اعتماد کرد.

با توجه به اینکه خودم در این زمینه فعالیت دارم و با حقه های بازاریابی و فروش اینترنتی، تقریبا آشنایی دارم، تصمیم گرفتم نت را جستجو کنم و با بررسی سایت های مختلف از حقیقت قیمت ها آگاه شوم.

شما هم قبل از خرید همیشه چند بار این کار را انجام دهید!

بدین صورت بود که با جستجوی محصول مربوطه چند سایت را باز کردم، و متوجه شدم که قیمت اصلی این محصول، از قیمت آف خورده آن در کانال مورد نظر، ۱۰۰۰ تومان کمتر است!!

این موضوعی بود که مرا به تاسف وا داشت که چرا کوته فکری برخی فروشندگان درب روزی دائمی را بر روی آنان می بندد.

اگر شما قصد دارید به صورت یک فروشنده همیشگی در دنیای مجازی کار کنید، پیش از هر نوع بازاریابی نیاز به اعتماد سازی دارید. اگر بتوانید پس از فروش به مشتری، در وی احساسی ایجاد کنید که با خود بگوید ” خرید خوبی بود ” یا اینکه بگوید ” جنس خریداری شده به قیمتش می ارزید! ” یا حتی بگوید ” عالی بود ” مطمئن باشید که این فرد را دوباره به سمت خود جذب خواهید کرد.

در مقاله ای پیش از این گفته بودم که، بعضی از افراد فقط به دنبال این هستند که یک مشتری را در دام بیندازند و معامله را سریع ببندند و به خیال خودشان سود کرده اند. این اتفاق درست زمانی می افتد که مشتری بعد از خرید احساس کند کلاه به سرش گذاشته شده است.

به عنوان فردی که سال هاست در زمینه تجارت الکترونیک، روانشناسی مشتری و نظیر آن مطالعه دارم و خودم هم بارها در حال خرید از اینترنت هستم توصیه ای مهم دارم و آن هم این است که:

همیشه باید به فکر جیب مشتری بود

همیشه باید به شعور مشتری احترام گذاشت

همیشه باید درب بازگشت مشتری را باز گذاشت

هرگز نباید در مشتری احساس فریب خوردن ایجاد شود.

قیمت ها و تخفیف ها را معقول ارائه کنید تا مشتری به شک نیافتد!.

بدین صورت می توانید از پتانسیل های تان استفاده کنید و به بهترین شکل ممکن در راز مدت فروش خوبی داشته باشید.

در این باره شما تا کنون تجربه ای داشته اید؟ نظر خود را با من در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.