چند روز پیش یکی از کاربران چنل تلگرامی بای مارکتینگ در مورد موضوعی نگرانی‌هایش را اظهار می‌کرد که به طور خلاصه به صورت  زیر آورده ام:

ما وب سایت جدیدی داریم، در این وب سایت معرفی‌های نابی در مورد برخی عطر‌ها قرار داده‌ایم اما، متاسفانه برخی وب سایت‌ها که قوی‌تر هستند از بررسی و معرفی موجود در وب سایت ما، در وب سایت خود به طور کپی استفاده کرده اند. جالب هم اینکه حالا رتبه آن مطلب در گوگل برای سایت مورد نظر بالاتر از رتبه ماست که برای این مطلب زحمت کشیده ایم. واقعا نا عادلانه است باید چکار کنیم؟

البته ما نیز توصیه‌هایی برای ایشان داشتیم اما مهم‌تر از آن توصیه این است که واقعا گوگل نسبت به همه چیز حساسیت کافی را داراست.

پیش از این در دو مقاله به موضوع اسکیما مارک آپ پرداختیم و در آن مکررا ذکر کردیم که چقدر این تکنیک می‌تواند در ارتقای رنک و سئو نقش داشته باشد.

حالا این موضوع انقدر مهم است که گوگل آپدیت این ماه خود را بر روی آن اعمال کرده و با تغییراتی که در این کد‌ها داده، تصمیم دارد  از آن به طور بهینه‌تری استفاده کند.

 این بهینه سازی در مورد میزان بکارگیری این طرح برای مقالات و بررسی‌های است که کسب و کار‌ها در مورد محصولات خود روی  سایت‌ها قرار می‌دهند.

schema markup

علاوه بر اضافه کردن قانون‌های جدید که قبلا وجود نداشتند، گوگل همچنین برخی اعمال را که قبلا کاملا مقبول بودند را نیز ممنوع کرد.  به عنوان مثال، قبلا کسب و کار‌ها قادر بودند که نقد و بررسی‌هایی که از سوی وبسایت‌های شخص ثالث دریافت می‌شدند را نشانه گذاری یا مارک آپ کنند ولی دیگر این ممکن نیست.

برای شفاف سازی باید بگوییم که، تا زمانی که نقد و بررسی از سایت‌های شخص ثالث به وسیله طرحواره نشانه گذاری نشوند مشکلی ندارد اگر بخواهید آن‌ها را در وبسایت تان قرار دهید،. از این به بعد گوگل می‌خواهد نشانه گذاری طرحواره  تنها مختص نقد و بررسی‌هایی باشد که تنها و تنها فقط توسط وبسایت خودتان تولید شده باشد. اگر همان بررسی همزمان جای دیگر قرار گیرد نشانه گذاری ان با طرحواره نقض قوانین راهبری گوگل محسوب می‌شود.

اگر از طرحواره استفاده و یا قصد استفاده از آن را دارید، مهم است که راهبرد های جدید را مطالعه کنید تا مطمئن شوید که هنوز هم رعایت می‌شوند:

ریز بررسی‌ها نبایست توسط کسب و کار مورد نظر اضافه شوند مگر اینکه مطالبی اصیل، مستقل و یا با بررسی و ویراستوری رایگان همراه باشند. به احتمال زیاد منظور گوگل در این مورد، نقد و بررسی‌ها  و نظراتی است که در زیر هر بخش بررسی قرار می‌گیرد چرا که این موضوع به توصیه بعدی کاملا ربط دارد

نقد و بررسی‌ها باید به مشتریان اجازه ثبت نظرات و دیدگاه‌های مثبت و منفی را بدهند. نظرات نبایستی قبل از ثبت شدن در گوگل بر طبق مثبت یا منفی بودنشان از سوی کسب و کار بررسی یا از سوی تامین کننده محتوی ممنوع شوند. این بدین معنی است که برخی محصولات و بررسی‌ها با شاخصه‌هایی مثل چند ستاره مورد بررسی قرار می‌گیرند و از کاربران خواسته می‌شود تا نظرات خود را اعمال کنند. برخی وب سایت‌ها در این باره سلیقه‌ای عمل می‌کنند و متاسفانه نظرات منفی را حذف می‌کنند تا فقط نظرات مثبت درج شوند. اینجاست که گوگل عصبانی می‌شود و در بروز رسانی جدیدش، اعمال نظرات مستقیم روی بررسی‌ها بدون دخالت ادمین سایت در حذف و اضافه کردن ( رای مثبت و منفی ) را مهم تلقی می‌کند.

schema markup

نقد و بررسی‌ها نمی‌توانند جملات از پیش آماده‌ای باشند که از داده‌ها یا معیار‌های خودکار بدست آمدند. به عنوان مثال، مورد پیش رو مورد قبول نیست: ” بر اساس x تعداد از پاسخ‌ها، بر روی متوسط افرادی که X را با این کسب و کار تجربه کرده‌اند” گاهی اوقات شاهد این هستیم که یک سری محصول دارای شاخصه‌های مشخصی هستند که در تمام آن‌ها صدق می‌کنند. گوگل می‌خواهد که برای هر مطلب به طور ویژه بررسی‌هایی صورت بگیرد تا محتوا ناب و به طور مستقل به نظر آید. اگر گاهی از متون مشابه استفاده می‌کنید اما فقط برخی داده‌ها را تغییر می‌دهید این می‌تواند زیان بخش باشد. فرض کنید که از بررسی گوشی در سایت خود استفاده می‌کنید اگر قرار باشد برای هر گوشی از عبارت :

اندازه نمایشگر این گوشی XX اینچ می‌باشد، استفاده کنید قطعا گوگل عصبانی خواهد شد!

نقد و بررسی‌هایی که برای کسب و کار‌های چند مکانی  همچون زنجیره خرده فروشی‌ها تنها می‌توان برای مکان خاصی که آن‌ها در آنجا نوشته شده‌اند ثبت کرد. به عبارتی دیگر، برای کسب و کار‌های چند مکانی نمی‌توان نقد و بررسی‌ها را برای مکان‌های کسب و کار همان شرکت به طور همزمان ثبت کرد.

جمع آوری کننده‌ها یا تهیه کنندگان محتوی نبایستی هیچگونه قرارداد تبلیغاتی پولی‌ای بسته باشند  و یا با کسب و کار به صورت پولی بر سر فراهم کردن محتوی قراردادی بسته باشند. البته این شامل افراد درون سازمانی نمی‌شود. برای مثال اگر فروشگاه شما، تولید کنندگان محتوا و متخصصانی دارد که با عقد قراردادی، برای شما تولید محتوا می‌کنند بلامانع است. هدف گوگل این است که اطلاعات را صرفا در مقابل پول خریداری نکنید چرا که این روش ارزش و بار فنی بررسی را زیر سوال می‌برد.

نقد و بررسی‌هایی را که کپی یا  مشابه شان در سراسر دیگر کسب و کار‌ها یا دیگر منابع دیده می‌شوند را مشمول نکنید.

تنها نقد و بررسی‌هایی را که مستقیما توسط وبسایت خودتان تولید شده‌اند را مشمول کنید نه آن‌هایی را که از وبسایت‌های شخص ثالث یا نقد و بررسی‌های همزمان بدست آمده اند.

حالا اگر به نظر کاربر و مخاطب سئو مارکت برگردیم که در ابتدای این مقاله به آن اشاره شد می توان با خیال راحت با استفاده از اسکیما مارک آپ، نسبت مقالات را به خودتان بدهید و از این فرصت استفاده کنید که دیگران از تلاش شما برای خود پله ی ترقی درستت نکنند.  این بروز رسانی اولین بروز رسانی اسکیما مارک آپ بوده و منتظر هستیم که در ماه های آتی این قابلیت با بروز رسانی های بعدی قدرت بیشتری پیدا کند.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.