در جدیدترین پرسش و پاسخ ویدیویی گوگل، جان مولر (John Meuller) به سوال یکی از کاربران که گفته بود سایتش به اندازه‌ی کافی ایندکس نمی‌شود پاسخ می‌دهد.

«گوگل با چه فاصله‌ی زمانی سایت‌ها را ایندکس می‌کند؟ به نظر می‌رسد که فاصله‌ی زمانی بین دفعات مختلف از آنچه انتظار می‌رود خیلی بیشتر است. ما صفحات گوناگونی را به سایت اضافه یا از آن حذف می‌کنیم، ولی هفته‌ها طول می‌شود تا تاثیر این تغییرات در جستجوهای گوگل اعمال شود.»

مولر توضیح می‌دهد که ایندکس کردن کل سایت‌ها کار زمانبری است. اگر قرار باشد بات گوگل در فاصله‌های زمانی کوتاه هر بار کل سایت‌ها را ایندکس کند، این کار فشار غیرضروری زیادی به سرورها می‌آورد.

ایندکس شدن در گوگل

به همین دلیل، بات گوگل از نظر تعداد صفحاتی که می‌تواند به صورت روزانه ایندکس کند محدودیت‌های زیادی دارد (تعداد دقیق این صفحات اعلام نشده است).

با توجه به این که بات گوگل فقط می‌تواند تعداد صفحات خاصی را ایندکس کند، اولویت با صفحاتی است که باید به دفعات بیشتری ایندکس شوند. به گفته‌ی گوگل، مهم‌ترین صفحات، صفحه‌ی خانگی و صفحات دسته‌بندی رده بالاست. این صفحات به دفعات بیشتری ایندکس می‌شوند، بنابراین تغییرات آن‌ها به نسبت پست‌های وبلاگی در نتایج گوگل سریع‌تر اعمال می‌گردد..

بات گوگل حداقل هر چند روز یکبار صفحات مهم را مجدداً ایندکس‌گذاری می‌کند. این عمل در برخی موارد به دفعات بیشتری انجام می‌شود. اما مولر نگفت که سایر صفحات با چه فاصله‌ی زمانی ایندکس می‌شوند. با توجه به این اطلاعات، می‌توان گفت که تنها کاری که ما می‌توانیم انجام دهیم صبر کردن است.

پاسخ کامل جان مولر به شرح زیر می‌باشد:

«بررسی کل وبسایت در یک لحظه، یا حتی در یک بازه‌ی زمانی کوتاه می‌تواند بار سنگینی به سایت تحمیل می‌کند. بات گوگل در پی آن است که عملکرد صحیحی داشته باشد و هر روز فقط می‌تواند تعداد خاصی صفحه را ایندکس کند. هرچه محدودیت‌های یک سایت برای ما مشخص‌تر شود، این تعداد به طور خودکار بهتر تنظیم می‌گردد. ما با بررسی بخش‌های مختلف سایت، ایندکس کردن را بین صفحات آن اولویت‌بندی می‌کنیم.

اما این روش چگونه کار می‌کند؟ در حالت کلی، بات گوگل سعی می‌کند صفحات مهم را بیشتر ایندکس کند تا این صفحات تحت پوشش بهتری قرار بگیرند. این صفحات اغلب صفحه‌ی خانگی یا شاید صفحات دسته‌بندی رده بالای سایت باشد.

بیشتر بخوانید: ۲ راه برای شناسایی صفحات ایندکس شده در گوگل

محتواهای جدید معمولاً در این صفحات ذکر شده یا به این صفحات وصل می‌شوند، پس این صفحه‌ها برای شروع نقطه‌ی مناسبی هستند. ما هم این صفحات را به دفعات بیشتری ایندکس می‌کنیم، شاید هر چند روز یکبار. حتی بسته به خود وبسایت ممکن است تعداد این دفعات خیلی بیشتر شود.»

منبع خبر

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.