پاسخ به این سوال جای قدری تامل دارد چرا گوگل تنها برخی از سرویس ها را از ما ایرانیا ن دریغ می کند. برای مثال چرا گوگل سرویس ایمیل خود که معروف به جیمیل (Gmail) است را با وجود هزینه سرسام آوری که برای گوگل دارد یا سرویس گوگل درایو که درحقیقت یک فضا ابری است را به رایگان به ما ایرانیان و همه مردم جهان ارائه می دهد.اما سرویس های نه چندان عمومی مانند :developer.android.com ، developer.google.com و حتی گوگل آنالیتیک که در مقابل سرویس های بالا عملا بار مالی ناچیزی برای گوگل دارند برای ip های ایران مسدود هستند

آیا گوگل از ارائه خدمات جیمیل و گوگل درایو به منظور جمع آوری اطلاعات ما استفاده می کند؟

آیا فلسفه ی ساخت سیستم عامل اندروید نفوذ گوگل به حریم شخصی ما می باشد؟

همانطور که میدانید بیشتر  گوشی های هوشمند برای بسیاری از سرویس ها نیاز به فعال کردن اینترنت و حتی فراتر از آن نیاز به حساب کاربری جیمیل دارند و به صورت پیش فرض گوگل بسیاری از اطلاعات ما را به بهانه پشتیان گیری به سرور های خود انتقال میدهد .شماره های دفترچه تلفن ، عکس ها و …اما چرا این سرویس ها  رایگان و بدون محدودیت هستند ؟؟

گوگل

اما زمانی که یک توسعه دهنده وب یا اندروید (android developer-web developer)  بخواهد از سرویس های بی نظیر گوگل استفاده کند با خطای ۴۰۳ به معنی عدم سرویس دهی در منطقه شما روبرو می شود.شاید گوگل با این کار قصد دارد جامعه ایران را از پیشرفت باز دارد به این  معنی که ما را از آخرین ابزارها و دست آورد های خود دور کند وعملا ما را به جای تولید کننده به یک مصرف کننده صرف تبدیل  کند.البته خوشبختانه در ایران هیچ دری و هیج دیواری مانع از رسیدن ما به اهدافمان نشده و نمی شود و تقریبا هر ایرانی با چند سرچ در موتور جستجوی خود گوگل راه دور زدن این تحریم ها را می یابد.

گوگل در اقدامی عجیب به مدت سه روزتمام  تحریم هارا از ایرا ن برداشته بود که این باور را در این سه روز به وجود آورد که گوگل نگرش خود را به ایران تغیییر داده است.اما باز تمام این سرویس ها بسته شدند. شاید گوگل قصد نوعی ارزیابی از برداشتن این تحریم ها را داشته است .

افزونه های مرورگر معروف گوگل کروم در ایران با تحریم همراه بودند اما با درخواست ایرانیان شرکت گوگل تصمیم گرفت این سرویس ها را برای ایرانیان ارائه دهید و آن ها را از لیست تحریم خود خارج کند.

به امید روزی که گوگل و سایر شرکت ها وغول های IT دنیا به بازنگری در مورد ایرانیان بپردازند.

تالیف از تیم بای مارکتینگ مجری و ارائه دهنده ی سرویس های نوین IT

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.