ربات های گوگل دقیقا همان چیزهایی هستند که وب سایت ها را مورد بررسی قرار می دهند تا از محتویات و اکتیویتی های جدید بر روی سایت سر در بیاورند و اگر به چیز مثبت یا جدیدی برخورد کردند نسبت به ثبت آن در گوگل اقدام کنند.

هر چند این تعریف تعریف دقیقی از ربات ها نیست اما کار این ربات ها هم غیر از این نیست. اما شما گاهی لازم دارید که بدانید ربات های گوگل کی به سایت شما سر زده اند.

برای این منظور می توانید از ابزار سنجش آخرین دسترسی ربات گوگل به سایت به صورت آنلاین استفاده کنید.

برای این منظور روی لینک زیر کلیک کنید

ابزار سنجش آخرین دسترسی ربات گوگل به سایت به صورت آنلاین

با کلیک بر دکمه بالا، وارد یک سایت می شوید که در آن به شما اجازه داده شده که زمان آخرین باری که گوگل سایت شما را کراول کرده است را بسنجید.

آخرین زمان دسترسی ربات گوگل به سایت

بدین منظور در تصویر زیر:

ربات گوگل

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید می بایست نام دامنه و آدرس سایت را د کادر اولیه بنویسید و در نهایت عدد امنیتی را وارد کرده و SUBMIT را بزنید. نتیجه به صورت زیر خواهد بود:

ربات گوگل

پیامی که برای وب سایت من ارائه شده است این است که ربات های گوگل در تاریخ ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۷ سایت من را مورد بررسی قرار داده اند.

هر چه شما روال منظم تری برای ارسال محتوا روی سایت داشته باشید می توانید به سادگی، میزان دسترسی ها را سریع تر و آنی تر کنید..

مثلا ما وب سایت هایی داریم که گوگل به محض انتشار محتوا روی ان ها، ان ها را ایندکس می کند و این یعنی ربات ها به چنین سایت هایی حساسیت بالا دارند چرا که برای گوگل دوست داشتنی شده اند.

چه مواقعی نیاز به استفاده از این ابزار برای بازبینی دسترسی ربات گوگل به سایت داریم؟

گاهی اوقات متوجه می شویم که شمار ایندکس های مان افزایش پیدا نمی کند یا اینکه ورودی های مان از گوگل بسیار کاهش پیدا می کند در چنین مواقعی احساس این را داریم که گوگل سایت ما را بن کرده باشد. اما اگر با این ابزار ابتدا بسنجید که کی گوگل شما را کراول کرده می توانید خیالتان را از این بابت راحت کنید.

اگر بتوانیم به موقع از ابزارهای سئو استفاده کنیم به راحتی می توانیم مشکلات سایت را رفع کنیم و از گزند هایی که وبمسترها و سایت ها با آن روبرو هستند در امان باشیم.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.