گوگل در حال آزمایش نسخه‌ی خودش از قابلیت استوری است که اولین بار در اپلیکیشن‌های محبوبی مثل اینستاگرام و اسنپچت معرفی شد.

به گزارش بای مارکتینگ این ویژگی که استوری‌های AMP نامیده شده فرمت جدیدی است که به ناشران محتوا اجازه می‌دهد تا مطالب خود را به صورت چند-بخشی از هر جای اینترنت به اشتراک بگذارند. تفاوت استوری‌های AMD با استوری‌های اینستاگرام و اسنپچت این است که برای مشاهده‌ی استوری‌های این دو سرویس حتماً باید اپلیکیشن آن‌ها را داشته باشند، ولی استوری‌های AMP مثل سایر محتواهای موجود در اینترنت است.

چون استوری‌های AMD همان صفحات وب HTML هستند که بر پایه‌ی زیرساخت‌های فنی صفحات موبایلی پرشتاب (AMD) ساخته شده است. همین اتفاق باعث می‌شود این استوری‌ها بتوانند در موبایل هم توسط سیستم جستجوی گوگل ایندکس‌گذاری شده و بلافاصله رندر شوند، ولی این یعنی ناشران باید استوری‌ها را بر روی وبسایت خودشان میزبانی کنند..

بنابراین با توجه به این که این استوری‌ها بر روی وبسایت ناشر قرار می‌گیرد، در صورت تمایل می‌تواند تا ابد در دسترس باشد. گوگل در تلاش است تا با فراهم کردن قالب‌های آماده، کنترل‌های UI استاندارد شده و کامپوننت‌هایی که برای به اشتراک‌گذاری و افزودن محتوا نیاز است، روند پذیرش و استفاده از این امکان را برای کاربران تسهیل و تسریع سازد.

۶ ترفند برای افزایش فروش از طریق استوری اینستاگرام

 استوری اینستاگرام و نتایج جستجو

استوری‌های AMD می‌توانند شامل تصویر، ویدیو و متن باشد، و از امروز در اختیار همه‌ی کاربران قرار گرفته است. برای استفاده از این قابلیت آموزشی تهیه شده که نحوه‌ی آغاز کار را توضیح داده است.

گوگل در ابتدا ایندکس‌گذاری استوری‌های AMP را بر اساس یک الگوی محدود آغاز می‌کند. یعنی فقط استوری‌هایی که از ناشران زیر منتشر شده باشد در نتایج جستجوی گوگل نشان داده می‌شود:

  • CNN
  • Conde Nast
  • Hearst
  • Mashable
  • Meredith
  • Mic
  • Vox Media
  • The Washington Post

 استوری اینستاگرام

این شرکت به دنبال آن است تا در آینده‌ای نزدیک استوری‌های AMP را برای همه‌ی نتایج جستجو گسترش دهد، و کم کم نوع محتواهای جدیدتری را به محصولاتش اضافه کند.

منبع

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.