جان مولر از گوگل می‌گوید:

باید از کپی کردن اطلاعات ساختاری یکسان در صفحات مختلف یک سایت اجتناب کنید.

اگر یک صفحه به اطلاعات ساختاری نیاز داشته باشد، این اطلاعات باید برای آن صفحه منحصر به فرد باشد.

مولر

مولر این توصیه را در واکنش به سوال زیر بیان کرده است:

 

«آیا بررسی یک سرویس فقط باید مختص به یک صفحه باشد یا می‌توان از آن برای صفحات مرتبط با آن شاخه هم استفاده کرد؟ این سوال را می‌پرسم چون برای شاخه‌های خاص سایتم بررسی دارم و این بررسی‌ها علامت‌گذاری شده‌اند. با این حال صفحات فرعی‌تری هم داریم که به شکل عمومی‌تر هستند و مجدداً آن‌ها را علامت‌گذاری می‌کنیم.»

 

با توجه به این که بررسی‌های سرویس در صفحات سایت با استفاده از اطلاعات ساختاری علامت‌گذاری می‌شود، مولر در پاسخ به این سوال از یک رویکرد کلی‌تر استفاده کرده است.

 

ولی به جای اشاره‌ی مستقیم به بررسی‌های سرویس، به طور کلی درباره‌ی اطلاعات ساختاری گفته است:

 

«به طور کلی، اطلاعات ساختاری یک سایت یا یک صفحه باید مختص همان صفحه باشد. نباید به گونه‌ای باشد که بتوان گفت «خب، این هم یک بررسی کلی از کسب و کار ماست، پس باید آن را در همه‌ی صفحات قرار دهیم.»

 

در عوض این بخش باید به گونه‌ای مختص موضوع اصلی همان صفحه باشد. بنابراین از این دید، شخصاً به طور کلی تمایلی به ترکیب کردن بررسی‌ها ندارم و سعی می‌کنم مجموعه‌ای از بررسی‌های تجمیعی را کنار هم قرار دهم که متضمن آن چیزی است که می‌خواهم در سایت نمایش داده شود. پس نباید یک چیز ثابت باشد، بلکه باید شکل واقعی بررسی را داشته باشد.»

 

البته مولر نمی‌گوید که اگر از اطلاعات ساختاری تکراری استفاده شود چه اتفاقی می‌افتد، ولی می‌توان حدس زد که با این اطلاعات هم مثل سایر محتواهای تکراری برخورد می‌شود.

 

با این حساب، وقتی صحبت از بدنه‌ی محتوایی صفحه می‌شود، معمولاً بهتر است از کپی کردن اطلاعات، حتی اگر از قبل با اطلاعات ساختاری شما علامت‌گذاری شده‌اند، خودداری کنید.

 

 منبع خبر

در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.