در لابلای ابزارهای سئو، امروز به یک موضوع برخورد کردم که کمتر در رابطه با آن با شما صحبت کرده ام. آیا در مورد سند باکس چیزی خوانده اید؟

در حقیقت سند باکس، ابزاری از گوگل است که کمک می کند، سایت هایی که تازه تاسیس می شوند و البته بر پایه ی دامنه ی جدید و تازه کار هستند، و یا حتی از راه های تقلبی برای سئو استفاده می کنند، شناسایی شده و جلوی پیشرفت آن ها گرفته شود.

البته دلایل زیادی وجود دارد که بخواهید در سند باکس گوگل قرار بگیرید و البته راه هایی نیز وجود دارد که می توانید از طریق آن از سندباکس خارج شوید.

زمانی باید احساس خطر کنید که هیچ ایندکسی از گوگل برای تان صورت نمی گیرد وکماکان در سند باکس قرار دارید.

گوگل تلاش دارد تا بفهمد که آیا شما کارتان را روی سایت طبیعی انجام می دهید یا نه! به همین منظور شما را در سندباکس نگه می دارد تا این موضوع را ارزیابی کند.

به خوبی می توان گفت که سند باکس مثل یک پلیس ۸ چشمی مراقب همه چیز است.

سندباکس گوگل - sandbox google

سندباکس گوگل – sandbox google

دوست خوبم در سایت سئو کار، در این باره این گونه نوشته است:

الگوریتم جستجوی گوگل خیلی پیچیده است و شامل سیگنال های مختلفی است. در حالی که این الگوریتم ها ماهیتشان خیلی مخفی است، اما یک کامپوننت که در سئو خیلی اهمیت زیادی دارد و آن هم  سن دامنه سایت می باشد. یکی از دلایل اصلی را می توان گفت که گوگل قصد دارد سایت هایی را که تجربه کاربری بالاتری دارند  نسبت به بقیه در مکان و رتبه بالاتری قرار دهد که مسلما این مورد برای سایت های تازه طراحی شده وجود ندارد( چونکه ممکن است آن ها در حالت بتای خود باشند و همچنین ایراداتی در طراحی داشته باشند که مانع از ایندکس شدن آنها گردد).

در واقع، سندباکس گوگل وبسایت هایی تازه ساخته شده را قبل از ایندکس شدن در پایگاه داده خود قرار می دهد. علت اینکه گوگل چنین کاری انجام می دهد، این است که می خواهد مطمئن شود سایت جدید از راه های اسپم و سئو سیاه برای افزایش رتبه وب سایت خود استفاده نکرده باشد. سندباکس گوگل برای خود، یک دستورالعملی تعریف کرده است و سایت تازه طراحی شده تا زمانی که نتواند از تمامی موارد تعریف شده و دستورالعمل های سندباکس گوگل به قول معروف نمره قبولی بگیرد، در آن پایگاه داده باقی خواهد ماند.

وب سایت ها باید ثابت کنند که از نظر رتبه در جایگاه خوبی قرار دارند وهیچ خطایی در ساختار داخلی آن ها وجود ندارد تا از لیستسندباکس گوگل خارج گردند. عوامل زیادی وجود دارد که یک سایتی ممکن است در لیست سندباکس گوگل قرار گیرد اما اگر مالک سایت تلاش کند که از محتوای با کیفیت استفاده کند تا لینک های طبیعی را دریافت نماید ( لینک هایی از وب سایت های دیگر و شبکه های اجتماعی) علاوه براینکه مورد جریمه گوگل قرار نخواهد گرفت، سریعا مورد ایندکس قرار می گیرد و از ترافیک بالایی برخوردار می گردد و هر چه زمان بیشتری می گذرد، تاثیر مثبت آن بیشتر می شود که باعث می گردد در نتیجه از لیست سندباکس گوگل خارج شود.

البته یک مساله ای که باید در نظر گرفت، به طور طبیعی مدت زمان زیادی طول خواهد کشید تا سایتی در گوگل ایندکس گردد و بتواند حداقل ترافیک مورد نیاز ورودی را دریافت نماید. قبلا وقتی افراد سایتی را تازه طراحی می کردند، سعی می کردند که با تکنیک های سیاهی نیز مدت زمان ایندکس شدن  و افزایش ترافیک را کاهش دهند تا سریعا در صفحه اول گوگل قرار بگیرند. اما با وجود سندباکس گوگل این مساله دیگر اتفاق نخواهد افتاد و زمانی یک مالک می تواند امید داشته باشد که لینک سایتش از این لیست خارج می گردد که کاملا به صورت قانونی عمل کند. پس اگر هنوز در این لیست قرار دارید، مشکل از سمت شما می باشد که باید سریعا از ابزارهای گوگل، مشکل را پیدا کرده و آن را رفع نمایید.

سندباکس گوگل - sandbox google

علل قرار گیری سایت ها در سند باکس گوگل

دوست دیگرم در روکاوب در این باره می گوید:

مهم‌ترین علت قرارگیری در سندباکس، جلوگیری از تقلب در سئو است. آنچه ممکن است باعث شود که مدت قرارگیری یک سایت در سندباکس بیشتر از سایر صفحات باشد عبارت است از:

  • عمر کم دامنه
  • تمرکز روی کلمات کلیدی پررقابت در آغاز به فعالیت سایت
  • ایجاد بک‌لینک‌های زیاد و غیرطبیعی در شروع به کار سایت

چگونه در سند باکس گوگل قرار نگیریم؟

قرارگیری در سندباکس برای سایت‌هایی که تازه شروع به فعالیت می‌کنند طبیعی و غیرقابل اجتناب است. با استفاده از چند تکنیک زیر می‌توانید مدت قرارگیری سایت در سندباکس را کاهش دهید:

  • خرید دامنه‌های قبلا ثبت شده و شروع به کار با این دامنه‌ها
  • تمرکز روی کلمات کلیدی کم اهمیت‌تر و فعالیت آرام و رو به جلو در سئو
  • عدم ایجاد بک‌لینک‌های غیرطبیعی و زیاد
  • عدم توجه به سندباکس و فعالیت سالم و مستمر سئو
  • استفاده از سایر روش‌های بازاریابی اینترنتی به جز بهینه‌سازی موتور جستجو با تمرکز بیشتر در زمان سندباکس گوگل

سندباکس معکوس به چه معناست؟

یک تکنیک دیگر که ممکن است گاهی توسط گوگل یا سایر موتورهای جستجو در برخورد با سایت شما صورت پذیرد، «سندباکس معکوس» است. در این تکنیک، سایت شما در زمانی محدود به جایگاهی بیش از جایگاه طبیعی خود صعود خواهد کرد. در مدت این زمان گوگل تلاش می‌کند تا کیفیت سایت شما را از دید مخاطبان خود ارزیابی کند. پس از گذشت سندباکس معکوس، سایت شما مجدد به جایگاه طبیعی خود باز خواهد گشت. اگر طی این مدت سایت شما با کیفیت تشخیص داده شود، با گذشت زمان رتبه‌ی سایت شما پله به پله افزایش خواهد یافت.

اما حالا به این توصیه ها هم دقت کنید:

چگونه از سندباکس گوگل خارج شویم؟

اگر در سندباکس گوگل قرار بگیرید، هر چه تلاش کنید و اقدام به ایجاد لینک بیلدینگ کنید باز هم نخواهید توانست رتبه خوبی در گوگل بدست بیاورید. برای اینکه از این لیست خارج گردید، بهتر است که عملیات های زیر را انجام دهید:

۱. از لینک بیلدینگ های سیاه را بیشتر شما را به دردسر می اندازد، دوری کنید.

۲. نام لینک صفحات را تغییر دهید( البته اگر ایندکس نشده باشد، در غیراین صورت باید از ریدایرکت استفاده کنید) و کلمات کلیدی را داخل آن به کار ببرید.

۳. از نقشه سایت برای راهنمایی گوگل استفاده کنید.

۴. محتوای سایت خود را تغییر دهید و بهینه کنید.( براساس اصول سئو، تولید محتوا کنید.)

۵. نقشه سایت و ربات گوگل را به وبمستر تولز معرفی کنید.

اما حالا وقت آن رسیده که بتوانید با ابزارهای سئو چک کنید که آیا در سندباکس گوگل هستید یا نه!

برای چک کردن قرار داشتن در سندباکس گوگل کلیک کنید

زمانی که وارد این سایت می شوید با تصویری مشابه تصویر زیر روبرو می شوید که باید در کادر اول، آدرس سایت و در کادر دوم کیورد های مورد نظر خود را وارد کنید تا این موضوع در سندباکس گوگل بررسی شود:

ابزار چک کردن سند باکس

در کادر بالا می توانید بخوانید که آیا سایت در سند باکس قرار دارد یا نه!

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
احسان :

این سندباکس چه تاثیری بر روی
سئو سایتدارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مدیر سایت :

سلام و احترام
در حقیقت سندباکس مدخل ورودی شناسایی سایت برای گوگل هست که بدونه این سایت در چه زمینه ای کار میکنه و تمرکزش بر چی هست تا بر اساس اون فعالیت ها سئو رو قوت ببخشه.

احسان :

این سندباکس چه تاثیری بر روی
سئو سایتدارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مدیر سایت :

سلام.
نکته جالبی که وجود داره من چک کردم برخی سایت ها رو که بیش از یک ساله در این سرویس هستند و علت اش هم میشه پراکنده کاری و تنوع موضوعی اون ها دونست. نظر شما چیه ؟

احسان :

این سندباکس چه تاثیری بر روی
سئو سایتدارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

احسان :

این سندباکس چه تاثیری بر روی
سئو سایتدارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

احسان :

این سندباکس چه تاثیری بر روی
سئو سایتدارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مدیر سایت :

سلام دوست عزیز
معمولا بین ۱ تا ۶ ماه طول میکشه .
در ۱ و ۲ ماه اول اوضاع سئو خیلی خسته کننده است اما در ماه های بعدی محصوصا ماه آخر امیدوار کننده تر هست نتایج .

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.