Google Place یکی دیگر از امکانات گوگل است که به توسعه تجارت الکترونیکی و حتی غیر الکترونیکی کمک شایانی کرده است. گوگل تمام تلاشش این است که کاربرانی که از طریق موتور جستجویش، به جستجوی نیازهایشان می پردازند، دست پر از این موتور جستجو بیرون بروند بنابراین Google Place فرصتی مناسب است تا کاربر بتواند موقعیت چیزی که به دنبال آن است را بر روی نقشه مشاهده کند.

عموما فروشگاه هایی که از وب سایت نیز برخوردارند، از این امکان گوگل استفاده می کنند. البته گوگل هرگز نمی پرسد که شما چند ریال درآمد داشته اید تا پر در آمد ها را صرفا روی نقشه ی خود جای دهد؛ بلکه به هر بیزینسی اجازه می دهد با استفاده از این امکان و دیگر امکانات موفقیت را لمس کند.

Google Place

Google Place دقیقا چیست؟

Google Place  امکانی همچون دیگر امکانات گوگل است که برای استفاده کردن از آن باید ابتدا یک اکانت کاربردی در آن بسازید. درست مثل جیمیل و دیگر سرویس های گوگل! وقتی که اکانت خود را در Google Place  ساختید زمان آن است که به معرفی کامل خود وبیزینس تان بپردازید. این اطلاعات به کاربران کمک می کند که بعد از جستجو بتوانند دقیقا شما را در مکانی که هستید بیابند و به شما مراجعه کنند.

این اطلاعات محلی متناسب با هدف جستجوگر در اختیار او قرار داده می شود. در زیر یک مثال را مشاهده می کنید:

Google Place سرویسی فوق العاده برای بسیاری از کسب و کارهایی است که می خواهند از هر راهی که شده به توسعه ی خود برسند.

Google Place

معایب Google Place

در استفاده از Google Place تنها یک مساله وجود دارد که باید در مورد آن هشیار باشید که آن هم اسپم، اسمینگ و اسپمرها هستند. اسپمر ها پتانسیل و قدرت Google Place را دریافته اند، و با سو استفاده از آن، سعی دارند از نقاط مختلف، ترافیک رایگان ایجاد کنند. آن ها با ایجاد اکانت های جعلی، متناسب با مناطق جغرافیایی مورد نظرشان، تلاش دارند تا مکان های بیشتری از نتایج جستجو را به خود اختصاص دهند. البته سو استفاده از Google Place بسیار دشوار است و گوگل، اسپمرها و کسانی که در این راه افراط می کنند را از نمایش در لیست نتایج منع می کند.

قانون اول گوگل: هرگز فکر نکنید که می توانید خودتان را سریع در گوگل بالا بکشید. اگر طبق قوانین گوگل، پیش بروید و در آخر قرار بگیرید بهتر از این است که هرگز نمایش داده نشوید. ( این جمله چیزی شبیه به ضرب المثل ایرانی است: دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است! )

چگونه در Google Place ثبت نام کنیم؟

خب روش ثبت نام در Google Place بسیار راحت است. شما می توانید وارد اکانت های قبلی خود در گوگل شوید. این اکانت ها شامل جیمیل و گوگل پلاس و غیره می شوند.

برای ثبت نام در این سرویس کلیک کنید

Google Place

برای وارد کردن اطلاعات سعی کنید اطلاعات وارد شده روی وب سایتتان را دقیقا و مو به مو روی این اکانت قرار دهید تا مخاطب با تفاوت های کوچک و بزرگ مواجه نشود و به اشتباه نیفتد.

جزئیات واقعا مهمی که باید از آن ها اطلاع داشته باشید:

برای اینکه از از این سرویس گوگل به خوبی بهره مند شوید این توصیه های بای مارکتینگ را جدی بگیرید.

یک نام واقعی و ثابت برای بیزینس خود انتخاب کنید و در قسمت بیزینس نام، آن را بنویسید تا از سو استفاده ی احتمالی رقبا از این اسم جلوگیری کنید.

ثبت نام در google-place

از P.O.Box یا آدرس مجازی استفاده نکنید.

بیش از یک اکانت Google Place درست نکنید.

اگر کسب و کار من خارج از خانه باشد چکار کنم؟ ( کار غیر اداری و دفتری )

برای این نوع کسب و کارها نیز، توسط Google Place انجام شدنی است اما باید بسیار محتاط باشید. اگر نمی خواهید مردم، آدرس مسکونی بیزینس تان را بدانند می توانید آن را پنهان کنید. اگر بیزینس شما یک کار چهره به چهره یاFace TO Face نیست، باید در بخش :

“Service Areas and Location Settings”

گزینه ی :

“Yes, this business serves customers at their locations”

را تیک دار کنید. همچنین اگر نمی خواهید آدرس کسب و کارتان نمایش داده شود می توانید این گزینه را انتخاب کنید:

“Do not show my business address on my Maps listing”

خواه آدرس و اطلاعات کسب و کار شما در لیست گوگل نمایش داده شود یا نشود، توصیه می کنیم که از دستورالعمل های گوگل استفاده کنید.

نکته بعدی و مهمی که باید مد نظر داشته باشید اهمیت دسته بندی کسب و کار شماست.

قبل از اینکه شروع کنید، هیچ دسته بندی را پر نکنید. با صرف زمان کافی، دسته های متناسب با کسب و کار خود را لیست کنید و با اولویت بندی آن ها، آن دسته ای را که بیشترین و نزدیک ترین توصیف از کسب و کار شما را در بر دارد؛ انتخاب کنید.

اگر دسته ای انتخاب نکنید، گوگل به طور اتوماتیک هیچ دسته ای را پر نمی کند بنابراین شما فرصت کافی برای بررسی و پر کردن دسته را دارید..

 بنابراین با صرف وقت کافی، بهترین دسته را انتخاب کنید. ما به شما در بیان اهمیت بخش دسته بندی استرس وارد نمی کنیم اما شما با مشخص کردن این بخش به گوگل می گویید که چه مشتری هایی را برای شما بفرستد. ضرورتا با پر کردن این بخش به گوگل می گویید که دوست دارید چه کسانی از سایت شما و کسب و کارتان دیدن کند.

ثبت نام در google-place

اگر این گزینه را تیک بزنید، به گوگل می فهمانید که می توانید مشتری ها را حضوری بپذیرید و به آن ها سرویس دهی کنید.

توجه کنید که اگر کسب و کار شما در منزل است و دوست ندارید افراد آدرس منزل تان را بدانند و به خانه ی شما بیایند، این گزینه را تیک بزنید. این گزینه گوگل می فهماند که شما می توانید مشتری ها را در جایی که هستند ملاقات کنید و به آن ها سرویس دهی کنید. یعنی شما به خدمت مشتری ها می روید و این عالی است!

بعد از این باید وارد مرحله ی تایید کسب و کارتان شوید.

ثبت نام در google-place

اگر در این بخش، از شماره کد پستی بجای شماره تلفن استفاده کنید گوگل اعتبار بهتری برای شما در نظر می گیرد چون می داند که شما واقعا حضور فیزیکی دارید و صرفا نمی خواهید اکانتی ساخته باشید و آن را پر کرده باشید. البته شماره موبایل هم خوب است اما کد پستی بسیار بهتر است.

چگونه ترافیک مان را از طریق Google Place افزایش دهیم؟

شما می توانید از طریق این سرویس گوگل، به افزایش ترافیک وب سایت تجاری خود نیز کمک کنید. برای این منظور تجربه های مثبت و موفقیت آمیزی در اختیارتان قرار می دهیم که واقعا مفید هستند.

از بیزنیس خود عکس و فیلم هایی تهیه کنید و اضافه کنید.

برای پر کردن بخش های Google Place وقت بگذارید.

یک توصیف طولانی در مورد کسب و کارتان بنویسید.

مشتریان را به ارائه ی نظر، بررسی و فید بک تشویق کنید.

Google Place خود را با Google Plus ادغام کنید.

این یک سرویس فوق العاده گوگل برای بیزینس هاست.

این آموزشی بود که برای راهنمایی بهتر مشتری ها به سمت کسب و کارتان، بسیار ضروری است. نظر شما در مورد این موضوع و اهمیت آن چیست؟ توصیه های خود را با دوستان تان در این وب سایت در میان بگذارید و بعد از آن سعی کنید این مطلب را روی شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.