همانطور که می‌دانید از سال ۲۰۱۲ گوگل با روی کار آوردن الگوریتم‌های متفاوت اش، خیلی‌ها را ناراحت کرد و البته خیلی‌ها را هم خوشحال نمود. اما اینکه چرا بیشتر مردم ایران و وبمسترهای ایرانی در ذهنشان، نام پنگوئن گوگل، آوای جذابی ندارد بر می‌گردد به اتفاقاتی که سال‌ها پیش رخ داد. سال ۲۰۱۲ یا حول و حوش ۹۰ و ۹۱ ما ایرانی‌ها بود که بسیاری از سایت‌ای رنک بالا، به فروش لینک مشغول بودند.

گوگل بدون اینکه هیچ گونه اعلام اولیه آشکاری داشته باشد، یک شبه، تمام این سایت‌ها که به فروش لینک مشغول بودند را بین ۱ تا ۳ رتبه ( از ۱۰ ) کاهش داد و ضربه مهلکی به وب سایت‌ها زد که البته این کار موجب شد خیلی‌ها سایت خود را رها کنند و روی سایت جدیدی کار کنند. البته آن موقع هنوز حرفی از ریکاوری چنان که باید نبود و این دانش و مهارت بعد‌ها توسعه پیدا کرد.

نکته جالب این است که علاوه بر فروشندگان لینک، افرادی که این لینک‌ها را خریداری کرده بودند هم مورد هجوم این الگوریتم قرار گرفتند.

Real-Time شدن الگوریتم Penguin

به طور کلی هر جا نشانی از لینک‌های اسپم باشد، این الگوریتم خودش را نشان می‌دهد. طی سال‌های گذشته این الگوریتم به طور جداگانه توسط گوگل به کار گرفته شده بود و با بروز رسانی هایی که داشت سایت‌ها را جریمه می‌کرد و یا اینکه آن‌ها را از تعلیق و جریمه بیرون می‌آورد. این جاست که اهمیت Real-Time بودن نمود پیدا می‌کند.

در بروز رسانی که اخیرا برای این الگوریتم ارائه شده، حالا پنگوئن به عنوان بخشی از هسته اصلی گوگل به شمار می‌آید و در میان ۲۰۰ عنصری که سیگنال هایشان برای گوگل و رتبه بندی سایت‌ها مهم است، خودش را به طور رسمی جا کرده است.

اما Real-Time بودن بیشتر به این معنی است که نیازی نیست شما منتظر بروز رسانی‌های مکرر این الگوریتم باشید تا سایت شما را جریمه کند یا از حالت جریمه بیرون بیاورد. بلکه هر زمان اشتباهی از شما سر بزند، به طوری که صدایش به گوگل برسد سریعا و بدون هیچ درنگی پنگوئن وارد عمل می‌شود و سایت شما را از نظر سئو جریمه می‌کند. البته میزان جریمه‌ها هم توسط این الگوریتم تشخیص داده می شود. حالا فرض کنید که سایت شما خدای ناکرده جریمه شد، و شما تصمیم گرفتید مشکل را حل کنید. اگر تلاشتان را به خوبی انجام دهید، این الگوریتم متوجه شده و در اولین فرصتی که مشکل را رفع کردید، رتبه قبلی تان را به شما باز می‌گرداند.

google penguin update

در واقع می‌توان گفت از نظر مثبت و منفی این الگوریتم، تغییراتی کرده چرا که هر اشتباهی کنید یا عمل درستی انجام دهید همان موقع ( Real-Time ) عکس العمل این الگوریتم را خواهید دید.

نظر شما در مورد پنگوئن گوگل چیست؟ هر چند پنگوئن گوگل خیلی بامزه است اما اتفاقات اخیر موجب شده کاربران نسبت به این حیوان هم حالت تهاجمی پیدا کنند. به هر حال نظر خود را با سئو مارکت در میان بگذارید و سعی کنید با اشتراک این مطلب توسط دکمه‌های خوش رنگ زیر، به دیگران نیز در مورد بروز رسانی جدید الگوریتم پنگوئن گوگل اطلاع رسانی کنید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.