همان طور که می دانید سرعت سایت و در اصل سرعت لود سایت و پیمایش آن نقش اساسی در سئو دارد. گوگل به تازگی برای اینکه بتواند به وبسمترها کمک کند دو ابزار ارائه داده که می توان به کمک آن ها سرعت سایت را اندازه گیری کنند.

به گزارش بای مارکتینگ و به نوشته searchenginejournal.com این دو ابزار به نام های زیر ارائه شده و شناخته می شوند:

۱- Speed Scorecard

۲- Impact Calculator

SEO

Speed Scorecard برای سنجش سرعت سایت

همانطور که می دانید ابزارهای مختلفی توسط شرکت های مختلف ارائه شده اند که به شما کمک می کنند که سرعت لود سایت خود را بسنجید اما این ابزار که توسط گوگل ارائه شده Speed Scorecard نام دارد که به شما کمک می کند به طور یک جا سرعت سایت خود را از ۱۲ کشور بررسی کنید.

کار کردن با این ابزار به راحتی وارد کردن یک آدرس url متعلق به سایتتان است. شما حتی می توانید آدرس سایت های دیگر برای مقایسه نیز بنویسید.

یک نمونه از این ویژگی به صورت زیر است:

ابزارهای جدید گوگل برای سنجش سرعت سایت

گوگل توصیه می کند که سرعت لود سایت برای موبایل باید برای حالت های مختلف به صورت زیر باشد:

برای شبکه ۳G به میزان ۵ ثانیه

برای شبکه ۴G به میزان  ۳ ثانیه.

Impact Calculator چیست؟ و برای چه بکار می آید؟

به گزارش گوگل، ۱ ثانیه تاخیر در باز شدن سایت ها، می تواند نرخ تبدیل را تا ۲۰ درصد کاهش دهد! این رقم قابل توجه است و اهمیت آن در بازاریابی به شدت به چشم می آید.

در این ابزار در واقع گوگل به شما کمک می کند تا بدانید اگر سرعت سایت ها چقدر باشد درآمد ها به تبعیت از آن چقدر خواهد بود.

زمانی که شما از این ابزار استفاده می کنید به طور دستی لازم است که یک سری اطلاعات نظیر شمار کاربران هر ماه و غیره را وارد کنید و نرخ تبدیل را هم از پیش اندازه گرفته باشید و وارد کنید تا نتیجه به شما داده شود.

بدین صورت می توانید میزان درآمد را پیش بینی کنید.

Impact Calculator

در حقیقت این ابزار به شما کمک می کند پتانسیل درآمد سالانه خود را مشخص کنید و در صورت وجود مغایرت در عمل، روی بهبود سایت خود کار کنید.

در این باره چه دیدگاهی دارید؟ آن را برای ما بنویسید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.