تا زمانی که سایت شما، سلامت و به طور طبیعی به فعالیت های خود ادامه دهد، گوگل آن را در دیتابیس خود حفظ کرده و هنگام جستجو، آن را در صورت وجود شرایط به کاربران نمایش می دهد.

اما بعضی از اوقات متوجه می شویم که ورودی های مان از گوگل صفر شده اند. این می تواند علت های زیادی داشته باشد اما آن چه که وبمسترها را به ترس می اندازد، این است که گوگل سایت آن ها را پنالتی کرده باشد. .

پنالتی شدن با گوگل

پنالتی کردن یعنی گوگل سایت شما را از دیتابیس خود حذف می کند. حذف کردن، یا ممنوعیت حضور سایت شما در گوگل به این معنی است که باید علت را بشناسید و در مورد آن چاره اندیشی کنید اما گاهی کافی است که ابتدا بدانید که آیا واقعا سایت، پنالتی شده یا نه؟

اگر گوگل ربات های خود را به سمت سایت شما نفرستد ممکن است علت های مختلفی داشته باشد که از آن جمله می توان به همین منع بودن حضور سایت شما در گوگل اشاره کرد..

اما چطوری بفهمیم که گوگل سایت ما را منع کرده یا نه؟

Ban شدن سایت در گوگل

شما در این پروسه با عبارتی به صورت ban شدن در ارتباط خواهید بود. بدین معنی که، وقتی که سایت شما ممنوع شود که در گوگل حضور داشته باشد، گفته می شود که سایت شما ban شده است. حالا روی لینک زیر کلیک کنید تا این موضوع را با هم تست کنیم:

ابزار بررسی پنالتی شدن و منع شدن سایت در گوگل

بعد از ورود به سایت مورد نظر، با کادری مشابه زیر روبرو می شوید:

بررسی پنالتی شدن در گوگل

در کادر اول باید نام دامنه را بنویسید ( همان آدرس سایت ) و در کادر بعدی، عبارت امنیتی و پاسخ پرسش مورد نظر را نوشته و بعد submit را بزنید:

بررسی پنالتی شدن در گوگل

همانطور که مشاهده می کنید در کادر بالا، می توانید پیام گوگل را مشاهده کنید. وقتی گفته می شود، Your Site Is Not Banned In Google این بدین معنی است که سایت شما به صحت و سلامت در گوگل حاضر است.

بدین صورت می توانید منشا مشکلات سایت خود را بفهمید و نسبت به حل آن ها چاره جویی کنید.

در این باره نظر شما چیست؟ آیا ابزار قوی تری می شناسید که اطلاعات تکمیلی در این باره در اختیارتان قرار دهد؟ در بخش نظرات آن چه را که لازم است بنویسید.

برای مشاهده انواع ابزار برای سنجش سئوی سایت کلیک کنید

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.