ساعت ۴:۳۰ بعد از ظهر یکشنبه است. هنوز باید تا ساعت ۵ در شرکت باشی، اما کار آخرین مشتری را هم راه انداخته‌ای و همه‌ی کارها را انجام داده‌ای. حالا زمان خوبی برای رویاپردازی است؛ چه می‌شد اگر رئیس خودم بودم؟ چشمانت را می‌بندی و خودت را در لب ساحل یا در لابی یک هتل لوکس تصور می‌کنی. حداقل این طوری ۳۰ دقیقه‌ی باقی مانده زودتر می‌گذرد.

ولی آه، چه رویای ناممکنی!

با خودم فکر می‌کنم: آیا این شدنی نیست؟ اکثر کارآفرینانی که می‌شناسم به مدرسه‌ی کسب و کار نرفته‌اند، یا شرکت‌های خود را به ارث نبرده‌اند. آن‌ها هیچ آموزش رسمی یا مربی خاصی نداشته‌اند تا به آن‌ها کمک کند. صاحبان این شرکت‌های کوچک همگی داستان مختص به خودشان را دارند. افرادی که اکنون در بازار حرفی برای زدن دارند، رزومه‌های غیرمتعارفی داشته‌اند.

ویژگی‌های یک کارآفرین چیست؟ او چه مهارت‌هایی باید داشته باشد؟ کمی بی‌پروایی، کلی انگیز، توانایی شروع متکی به خود، اندکی مهارت برای اداره‌ی کسب و کار؟ این خصوصیات ترکیبی از چیزهای اکتسابی و چیزهای ذاتی است. و اکثر این افراد اطلاعات خود را با گلچین کردن تجربیاتی که در مشاغل گذشته‌ی خود داشته‌اند به دست آورده‌اند.

رزومه جذاب از 10 کارآفرین برتر

آیا شغل روزانه‌ی شما هم می‌تواند کمک کند تا شرکت خودتان را بنا کنید؟ موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • آیا شرکت شما برنامه‌ای برای اعطای کمک هزینه به کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی و کنفرانس‌ها دارد؟
  • آیا در سازمان‌تان کسی را با پتانسیل‌های مربی‌گری می‌شناسید؟
  • امکان استعفا از شغل فعلی یا مذاکره برای کم کردن ساعت‌های کاری‌تان وجود دارد تا بتوانید روی ساختن شرکت خودتان کار کنید؟
  • چه مهارت‌های دیگری می‌توانید یاد بگیرید و چه منابعی در دسترس شماست؟

من با ۱۰ نفر از تاجران آنلاین که شغل حرفه‌ای خود را به عنوان زنبوردار و مدل و کارمند بانک شروع کرده‌اند صحبت کردم. رزومه‌ی آن‌ها از نظر ظاهری شاید خیلی مرتبط نباشد، ولی این کارآفرین‌ها درس‌های زیادی از مشاغل قبلی خود آموخته‌اند. با بای مارکتینگ همراه باشید.

۱۰ شغلی که کارآفرینان امروز را برای موفقیت آماده کرد:

۱. کارگر باغش وحش

مهارت‌های کسب شده: عملکرد چند وظیفگی، ساعت‌های کاری غیرعادی، خدمات مشتریان

«من ساعت‌های زیادی با حیوانات سر و کار داشتم ولی آگاه کردن بازدیدکنندگان و اطلاعات دادن به آن‌ها هم بخش بزرگی از کارم بود؛ از این رو بخش بزرگی از تجربیات و مهارت‌های ارتباط با مشتری را از همان کار یاد گرفتم. یاد گرفتم که چگونه با تعریف کردن از مشتری‌ها آن‌ها را خوشحال کنم («نه، واقعاً نمی‌توانید این پرنده را به عنوان حیوان خانگی نگه دارید؛ ولی می‌توانم یک پر طاووس به شما بدهم تا با خودتان به خانه ببرید!»). فکر می‌کنم داشتن یک شغل منحصر به فرد با نیازمندی‌ها و ساعت‌های کاری عجیب و غریب به من کمک کرد تا برای نمایش یک نفره‌ای که الان دارم آماده شوم. من در باغ وحش همیشه روی پا بودم و کارهای مختلفی انجام می‌دادم به شکلی که هیچ دو روز کاری یکسانی نداشتم. برای من طبیعی بود که چند کار مختلف را به صورت همزمان انجام دهم. سبک زندگی فعلی‌ام هم به طور مشابه نه یک کار ۹ تا ۵ روتین، بلکه یک کار خیلی فعالانه است، که با روش انجام آن آشنایی دارم و راحت هستم. فکر نمی‌کنم بتوانم هر روز پشت یک میز یا کامپیوتر بنشینم و تمام روزم را این طوری سپری کنم.»

— تیلور اسکابورو، مالک Sugar & Succulents

رزومه جذاب از 10 کارآفرین برتر

۲. مسئول پرونده، توسعه اجتماعی

مهارت‌های کسب شده: گوش دادن، خدمات مشتریان، تطبیق پذیری، حل مشکل

«کار من پیدا کردن راه‌حل برای مشکلات مردم در موقعیت‌هایی بود که مسئله‌ی مرگ و زندگی در میان بود. من می‌بایست تحت فشار و به سرعت فکر می‌کردم تا بهترین خدمت را به مشتریانم ارائه بدهم. فعالیت در وزارتخانه بزرگترین مجال آموزشی برای من بود، چون پیش از این هیچ وقت به طور رسمی آموزش‌های تجاری ندیده بودم. هر چیزی که آن‌جا آموختم را حالا می‌توانم در کسب و کار خودم استفاده کنم: به جای حرف زدن زمان بیشتری را صرف گوش دادم کنم. اگر در کسب و کار به حرف مشتریان خود گوش نکنید، نمی‌توانید بیشترین بهره را از کار ببرید و جایی برای رشد و پیشرفت هم نخواهید داشت. مهربانی و دلسوزی — شاید فکر کنید این‌ها که ربطی به کسب و کار ندارند، ولی من شدیداً معتقدم که این‌ها باید‌هایی هستند که در کسب و کارهای همه‌ی فرهنگ‌ها باید وجود داشته باشد. در پایان روز، بدون مردم، کسب و کاری نیست و ما هم نیستیم. شما باید بتوانید مشتری را از منظر خودش درک کنید، البته این بدان معنا نیست که لزوماً با آن‌ها موافق باشید، بلکه باید با آن‌ها دلسوزانه برخورد کنید و مهربان باشید. و از امتحان کردن چیزهای جدید نترسید — در کار قبلی من چیزها سیاه و سفید نبود، بنابراین مجبور بودم برای حل مشکلات به روش‌های مختلف فکر کنم. در کسب و کار باید از محدوده‌ی آسایش خود خارج شوید و کارهایی بکنید که قبلاً انجام نداده‌اید. بله، شاید به نظر ترسناک بیاید، اما شما هیچ وقت از آینده خبر ندارید.»

— گوستاویا لویی، مالک Staavias

در پایان روز، بدون مردم، کسب و کاری نیست و ما هم نیستیم.

۳. کارشناس بیمه

مهارت‌های کسب شده: مدیریت، صبر

«کار کردن به عنوان کارشناس بیمه آن هم در موقعیت‌های فاجعه‌بار برای همه کاری اضطراب‌آور است. از همه مهم‌تر مردمی هستند که از طوفان، سیل یا دیگر بلایای طبیعی آسیب دیده‌اند. شما آن جایید تا از حقوق آن‌ها دفاع کنید. کلید انجام چنین کاری صبر و مدیریت است تا بتوانید به افراد مصیبت‌زده کمک کنید تا به روال قبلی زندگی خود برگردند.»

— بارکس پتی، مالک Thrice

۴. مدل

مهارت‌های کسب شده: عکاسی، استایلینگ، بازاریابی

«مردم باید کسب و کارهای خود را به نگاه کردن به زندگی‌شان شروع کنند و از خود بپرسند: «من چه ابزارهایی دارم که هیچ کس دیگری آن‌ها را ندارد، آیا این‌ها باعث برتری من می‌شود؟» با توجه به این که من مدل Ford Models بودم، می‌دانم که چطور هنرآزمایی کنم. می‌دانم چطور عکاسی کنم. می‌دانم که چه لباس‌هایی به یک نفر می‌آید و چه لباس‌هایی به او نمی‌آید. و این همان نسخه‌ی بازاریابی آنلاین مد است.»

— لین مایلی هیلگارت، موسس، رئیس و مدیر نوآوری Vaute

مردم باید کسب و کارهای خود را از نگاه کردن به زندگی‌شان شروع کنند و از خود بپرسند: «من چه ابزارهایی دارم که هیچ کس دیگری آن‌ها را ندارد؟»

۵. مدیر توسعه، صعنت غذایی

مهارت‌های کسب شده: گزینش، تجربه‌ی کاربری، برندسازی

«مسئولیت من در بخش فناوری غذا شناسایی همکاران و برندهایی که بود که حاضر بودند به اپلیکیشن موبایلی ما اضافه شوند و به مشتریان خدمت رسانی کنند. من در این کار متوجه اهمیت گزینش شدم. مشتریان کنونی فقط به دنبال بهترین محصولات یک صعنت هستند و برندها می‌توانند بر روی این تجربه‌ی کاربری اثری بهتر یا بدتر بگذارند. با اطلاعاتی که درباره‌ی نحوه‌ی گزینش پیدا کردم و تجربیاتی که در طول دوران حرفه‌ای‌ام به دست آوردم، شروع به برقراری ارتباط با طراحانی کردم که آن‌ها را برای وبسایتمان می‌خواستم. در عرض دو ماه تعداد این طراحان از ۱۵ به ۵۰ نفر افزایش یافت. من از استارت آپ‌ها یاد گرفتم که بهترین چیز برای شرکت‌های نوپا شروعی کُند، رفع مشکلات عملی، اندکی فرصت دادن، رفع ایرادات فنی و بعد فشار بیشتر است. یکی از توصیه‌های کلیدی که در هنگام ترک شغل به من شد این بود که کاری کنم که مردم عاشق برند من باشند، نه این که صرفاً آن را دوست داشته باشند. با تکیه بر این مسئله همیشه موفق می‌شوم گفتگوی خوبی با مشتریانم داشته باشم. این نکته به من کمک می‌کند تا واقعاً درک کنم که آن‌ها کی هستند و مهم‌تر از این، آن‌ها هم خود ما، کاری که می‌کنیم و علت آن را درک می‌کنند و خوشبختانه عاشق ما می‌شوند!»

— لوئیس فیلیپس، مالک The Pommier

۶. زنبوردار/استارت آپ فناوری

مهارت‌های کسب شده: صبر، مداومت

«من از سال ۲۰۰۵ در حال اداره‌ی یک زنبورداری هستم که هم یک نوع سرگرمی است و هم به عنوان پادزهری برای دفع استرس‌های ناشی از مدیریت چندین استارت آپ فناوری محور به کار می‌رود. در حدود سال ۲۰۰۸ من و همسرم با استفاده از عسل، موم عسل و بره موم کار ساخت بالم لب و کرم دست را در آشپزخانه‌مان شروع کردیم. اصلی‌ترین درسی که از زندگی تجاری قبلی‌ام (و احتمالاً زنبورها) یاد گرفتم صبر و شاید مداومت و سرسختی است. حسی درونم می‌دانست که بازاری برای محصولات ما وجود دارد و بازخوردهای فوق العاده‌ای که از مشتریانمان گرفتیم باعث شد که با وجود سودآور نبودن کار آن را ادامه دهیم. گاهی وقت‌ها فکر می‌کنم که بین مداومت و حماقت مرز باریکی وجود دارد، ولی همیشه زمان‌هایی هم هست که بخواهید تسلیم شوید و مسیر دیگری را انتخاب کنید. هیچ چیزی به سادگی به دست نمی‌آید و اگر به چیزی به اندازه‌ی کافی اعتقاد داشته باشید و آن محصول واقعاً مناسب باشد، بالاخره موفق می‌شوید.»

— سیمن کَویل، موسس Bee Good Skincare

رزومه جذاب از 10 کارآفرین برتر

۷. مدیر برند، خدمات درمانی/مدیریت رابطه، کارمند بانک

مهارت‌های کسب شده: برندسازی، شبکه‌بندی، مذاکره، حسابداری، ارتباطات

«تجربیات من از ۲ صعنت خیلی متفاوت (بانکداری و خدمات درمانی) و در نقش‌های مختلف (مالی و بازاریابی) به دست آمده است. برای مدیریت یک کسب و کار کوچک باید از هر چیز کمی بدانید. علاوه بر این باید درک کنید که بخش‌های مختلف یک کسب و کار چگونه با هم کار می‌کند. من دائماً از تجربیاتی که در نقش‌های گذشته‌ام داشتم استفاده می‌کنم. با وجود این که مشاغل قبلیِ من کاملاً با کار فعلی‌ام که فروش محصولات مرتبط با حیوانات خانگی است فرق دارد، ولی اصول بنیادی آن‌ها یکی است. کلاس‌های حسابداری و مسئولیتی که قبلاً در بانک داشتم، بی‌اندازه در آموزش من برای درک نحوه‌ی پیش‌بینی بودجه، تعیین قیمت و پیشبرد سناریوها اهمیت داشت. اگر می‌خواهید برای کسب و کارتان استراتژی مشخص کنید و کار خود را بهینه‌سازی نمایید، باید بدانید که چه چیزهایی باعث فروش بهتر می‌شود، چه چیزهایی بر روی دست شما هزینه می‌گذارد و بودجه‌ی احتیاطی را به چه شکلی باید تعیین کنید.»

— دیان دانفورت، مالک Pawdentify

برای مدیریت یک کسب و کار کوچک باید از هر چیز کمی بدانید. من دائماً از تجربیاتی که در نقش‌های گذشته‌ام داشتم استفاده می‌کنم.

۸. دکوراسیون داخلی، صنعت فیلم

مهارت‌های کسب شده: تامین، گزینش، شبکه‌سازی

«شغل قبلی من تامین چیزهای خیلی خاص برای فیلم‌ها بود. آن‌ها می‌گفتند: «ما یک مبل زرد می‌خواهیم». من همه جا می‌رفتم تا چیزی که آن‌ها می‌خواستند را پیدا کنم. کل شغل من این بود که با جاهای مختلف شهر و گوشه و کنارهای آن آشنا شوم. کم کم فهمیدم که در هر مغازه چه چیزی وجود دارد. به همین خاطر حافظه‌ی تصویری‌ام نسبتاً خوب است، و حالا این ویژگی به کار می‌آید. در طول زمانی که مشغول آن کار بودم، علاوه بر این که منابع موردنیاز فیلم‌ها را تامین می‌کردم، چیزهای جالبی را پیدا می‌کردم که در حال استفاده از آن‌ها در زندگی خودم بودم. یک بار گفتم: «می‌خوام از کار فیلم خارج شوم. می‌خواهم با استفاده از مهارت‌هایی که کسب کردم، چیزی بسازم که جذاب، زیبا و کاربردی باشد.»»

— سوفیا پیرو، مالک Present Day Gifts

۹. رسانه

مهارت‌های کسب شده: نوشتن، عکاسی، استراتژی، تعیین هدف

«من به مدت ۱۰ سال به عنوان ویراستار اخبار و مستندها، گوینده و گاهی اوقات خواننده‌ی اخبار برای شبکه‌های بزرگ تلویزیونی کار می‌کردم. تمریناتی که در برنامه‌ریزی استراتژیک داشتم به من کمک کرد تا تصویر بزرگ را ببینم، اهداف را شناسایی کنم و قدم‌هایی که برای رسیدن به آن هدف لازم است را تبیین کنم. ما در واقع ساعات کاری روتین ۹ تا ۵ را از بین بردیم و کار را به صورت فریلنسری پیاده کردیم تا کارمان روحیه‌ی کارآفرینی پیدا کند. تجربه‌ی نوشتن به من کمک کرد تا یاد بگیرم که چگونه داستان‌های دقیق و متقاعد کننده بنویسم و برای به تصویر کشیدن آن عکس‌های صحیح انتخاب کنم. این روش در هنگام نوشتن پست‌های وبلاگی و نسخه‌های کاتالوگ به من کمک می‌کند. این کار من را به یک متفکر دیداری بهتر تبدیل کرده است. و به من یاد داده که همیشه چیزی که می‌سازم را از دیدگان مخاطب ببینم.»

— ویرجینیا سورلز، یکی از مالکان Ajimi Ichiba

تمریناتی که در برنامه‌ریزی استراتژیک داشتم به من کمک کرد تا تصویر بزرگ را ببینم، اهداف را شناسایی کنم و قدم‌هایی که برای رسیدن به آن هدف لازم است را تبیین کنم.

۱۰. کارگزار املاک

مهارت‌های کسب شده: مذاکره، توانایی مجاب کردن

«بازار بی‌رحم کسب و کار کارگزاران املاک منهتن دوره‌ی درسی شگفت‌انگیزی برای یادگیری نحوه‌ی مذاکره، مجاب کردن و متمرکز ماندن بر هدف نهایی یعنی جوش دادن معامله است. این مهارت‌ها به خصوص در استارت آپ‌هایی که سرمایه‌ی کمی دارند، برای راضی کردن تامین‌کننده‌ها، فروشندگان و طراحان بسیار کاربردی می‌باشد. مدیریت برخورد با شخصیت‌های مختلف و عبور از موقعیت‌های خطیری که در هنگام بستن قراردادها پیش می‌آید، هر روز از چالش‌هایی است که بر سر راه Hamptons Glow قرار می‌گیرد.»

— ریچل تامپسن، مالک Hamptons Glow

بازار بی‌رحم کسب و کار کارگزاران املاک منهتن دوره‌ی درسی شگفت‌انگیزی برای یادگیری نحوه‌ی مذاکره و مجاب کردن است.

اگر در وسط رویاپردازی‌های خود به یاد آوردید که مهارت‌های کافی برای اداره‌ی یک کسب و کار جدید را ندارید، باید بدانید که شغل فعلی‌تان به طور سهوی مهارت‌هایی که مدیریت شرکت رویاهایتان لازم است را به شما می‌آموزد.

البته بهتر است همین امروز از شغلی روزانه‌تان استعفا ندهید. اگر فکر می‌کنید واقعاً ایده‌ی خوبی دارید ابتدا برنامه‌ریزی مناسب داشته باشید و آن را در کنار همین کار فعلی‌تان شروع کنید تا ببینید چه پیش می‌آید.

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.