در هنگام خرید، چه عاملی باعث می‌شود یک جنس بر دیگری ترجیح داده شود؟ چه چیزی باعث می‌شود که خریدار، یک کت یا پیرهن را به جای دیگری انتخاب کند؟

پاسخ این جاست : هیجان!

برندینگ با جامعه هدف خود همانند بهترین دوست ارتباط برقرار می‌کند و پیام خود را ابلاغ می‌کند. اگر برندینگ به شیوه صحیحی اجرا شود، مخاطب را به سرعت جذب می‌کند.

برای برند‌های کوچک و یا طراحان نوظهور، تبلیغ زیاد لوگو هدفی دست نیافتنی‌ست. اما این را همیشه در نظر داشته باشید که بحث برندینگ فراتر از نشانی تحت عنوان logo است. برندینگ، ارزش ها و یا طراحی‌هایی را در خاطر افراد زنده می‌کند که به صورت مداوم تمام این نشانه‌ها در محصولات یافت می‌شوند. برندینگ خوب و مناسب، یک جریان فکری را در ذهن جامعه هدف ایجاد می‌کند. یک پیام واحد اما به صورت مداوم!

در ادامه نظرات و تجربیات تعدادی از متخصصان این حوزه را با هم مرور می‌کنیم. این نکته ها در واقع رازهای برندینگ برای صنعت مد و فشن و دیگر صنایع است.

 Joey Ng

” هر زمان که قصد برند‌سازی برای یک شرکت و یا بیزینس جدید را داشته باشم، همیشه شیوه این طور است: محصول و یا هدف کار را در سه کلمه توصیف می کنم. در واقع در ابتدا، تمام صفت هایی را که به نحوی می تواند با هدف یا محصول شرکت مرتبط باشد یادداشت می‌کنم. سپس صفت‌هایی که ارتباط کمتری دارند، حذف می‌شوند تا به ۳ کلمه که بیشترین ارتباط را با هدف دارد نزدیک شوم.

سپس با خیال راحت این سه کلمه را به عنوان شعار برند جدید، همه جا فریاد می زنم!

Yan Wang

“در این دوره، زمان بیشتری صرف کار با کامپیوتر یا تلفن‌های همراه می‌شود. بنابراین، بازاریابی دیجیتالی می‌تواند سهم زیادی را در کار شما ایفا‌کند. شرکت های که به تازگی شروع به فعالیت کرده‌اند، خوب است کاربران دنیای مجازی را هم فراموش نکنند و از قدرت تبلیغات اینترنتی استفاده ببرند.

با بازاریابی اینترنتی می‌توانند مخاطبان خود را جذب کنند و شروع به ارائه خدمات به آن‌ها کنند”

fashion-branding-secrets

 Gail McInnes

اگر مصرف کننده احساس کند که به یک برند خاصی تعلق دارد، به سرعت با آن ارتباط برقرار می‌کند. در بحث مد و لباس، فردی که پوشش متعلق به یک برند خاص را بر تن کرده‌است، حس می‌کند که این برند باعث پیشرفت او خواهد‌شد و یا حداقل اینکه از سایر دوستان خود انتظار دارد، او را در این پوشش بهتر درک کنند. برندینگ باید از پایه شروع شود؛ از درک کلی که با نگاه اول به محصول، در ذهن ایجاد می‌شود تا چگونگی تجربه مشتریان.

اما نکته‌ای که باید مد نظر قرار گیرد بیان شعار‌ها و اهداف به صورت مداوم است

Dawn Del Russo

” بیزینس با برندینگ معنا می‌یابد و محصول شما را واضح‌تر در ذهن مخاطب جا می‌اندازد. به صورت مداوم در تمام اجتماعات به تبلیغ برند خود بپردازید. برای ساخت یک برند ابتدا تمام ویژگی‌های محصول اعم از رنگ، استایل، و جلوه ظاهری آن را در نظر بگیرید و بعد از پیدا شدن یک نام پیشنهادی، از دوستان خود بخواهید که به شما بگویند: با دیدن برند به یاد چه چیزی می‌افتند. بعد ازاینکه در نهایت به برند نهایی خود رسیدید هر جا که می‌شناسید آن را جار بزنید.

هر چقدر که برند خود را بیشتر بازاریابی کردید به همان میزان سود خود را چند برابر خواهید‌کرد.

 Leanne Mai-ly Hilgart

ما نمی‌توانیم با حرف زدن و صرفا شعار دادن برند خودمان را به مردم غالب کنیم. این قلب و روح ماست که در افراد تاثیر می‌گذارد. این داستان و نحوه کار ماست که مردم را مجاب به انتخاب ما می‌کند. این میان، یک سوال خیلی اساسی و مهمی وجود‌دارد که باید از خودتان بپرسید: “برند من چه ویژگی درخشان‌تری نسبت به آن شرکت بزرگ دارد؟”

به جواب این سوال که رسیدید بر تبلیغ آن ویژگی بیشتر تمرکز کنید.

 Chris Ngo

جامعه مجازی نقش مهمی در برندینگ ایفا می‌کند و ارزان‌ترین راه برای تبلیغ برند نیز همین است. به کمک این ابزار می‌توانید به رنج وسیعی از مخاطبان مجازی به صورت کاملا رایگان دسترسی پیدا کنید. اینستاگرام می تواند در دنیای مجازی پیشنهاد خوبی برای صاحبان کسب و کار باشد.

این نرم افزار موبایلی، شیوه جدیدی از تجارت است که در آن، می‌توانید از فالوور های خود مشتری وفادار بسازید.

 Odessa Paloma Parker

“برندینگ از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا به شما این امکان را می‌دهد که جریان و داستان محصول خود را در چند کلمه به صورت مختصر بیان کنید. برندینگ ارزش ها و طرز تفکر شما را نشان می‌دهد و به شما کمک می کند با چند واژه، اهداف بزرگ‌تان را به نمایش بگذارد.

Nick Ede

“توصیه من به برند‌های جدید این است که به دقت در مورد جامعه هدف خود تحقیق و مطالعه کنند و هم چنین رقبای خود را هم خوب بشناسند. فعال بودن در اجتماعات گوناگون یکی از باید های برندینگ است و فعالیت در عرصه مجازی می‌تواند یکی از ارزان ترین شیوه های فروش محصولات شما باشد. به قیمت محصولات هم توجه داشته باشید.

حتی اگر یک نفر از نظر مالی هیچ مشکلی هم نداشته‌باشد، در لیست قیمت ها به موردی که از نظر قیمت از سایرین متمایز شده توجه بیشتری می‌کند.”

 Helen Rice

“حالا که بیزینس های زیادی به صورت مجازی در حال فعالیت هستند، ایجاد محتوای جذاب، روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. اینجاست که موسسات مرتبط با برند‌سازی می توانند به شما کمک کنند.

در واقع من معتقدم تفکری که پشت هر طرح هست، می تواند یه بیزینس را از وضعیت “خوب” به “عالی” برساند.”

Andrew Coimbra

بخشی از روند پیشرفت برند شما توجه به  این مورد است که چه کسانی می توانند در این زمینه به شما کمک کنند. خوشبختانه در این زمینه من از شانس خوبی برخوردار بودم و روابط دوستانه با افرادی برقرار کردم که به راحتی می‌توانستم به آن ها اعتماد کنم و از نظرات خوبشان بهره بگیرم. به شما پیشنهاد می‌کنم یک هسته از بهترین دوستان خود ایجاد کنید و یا اینکه یک تیم از افرادی که اطلاعات‌شان برای شما مفید است تشکیل دهید و طی بحث ها و تبادل نظرات باعث رشد یکدیگر شوید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.