درست از زمانی که گوگل تصمیم گرفت موضوع سئو سایت و بهینه‌سازی سایت در موتورهای جستجو را در راس کار خود قرار دهد مدت زیادی می‌گذرد. گوگل توانسته با ارائه‌ی راه‌حل‌های مختلف و ایجاد ۲۰۰ فاکتور  سئو که هنوز شمار زیادی از آنها از چشم کاربران دور مانده است، رتبه‌ی سایت‌ها را در موتورهای جستجو مورد ارزیابی قرار دهد و به آنان که عملکرد بهتری دارند پاداش‌هایی دهد.

با توجه به اینکه تقریبا هر سال بر الگوریتم‌های حیوانی گوگل اضافه می‌شود و از طرفی الگوریتم‌های قبلی نیز بروز رسانی می‌شوند، گوگل این موضوع را کافی ندانسته و تصمیم بر آن دارد که  در پروسه‌ی رتبه دهی و سئوی سایت از حالات زیستی تعاملی افراد در سئو استفاده کند تا رتبه‌های وب‌سایت‌ها را در موتور جستجویش بهینه‌تر کند.

 

تاثیر چهره بر سئو

از این رو افرادی که دارای گوشی‌های هوشمند هستند هنگامی که در حال استفاده از گوگل برای جستجو هستند، مد نظر قرار می‌گیرند.

در این الگو که گوگل فعلا پتنت آن را به ثبت رسانیده است، حالت کاربران بعد از جستجو و مشاهده‌ی لینک نتایج مورد بررسی قرار می گیرد. آن دسته از وب‌سایت‌هایی که چهره‌های خندان، هیجان زده و با احساس مثبت ایجاد می‌کنند از طرف گوگل مورد تقدیر قرار می‌گیرند و با کسب رتبه‌ی بهتر در بالاترین جایگاه قرار می‌گیرند.

اما سوال اینجاست:

اگر کسی احساسات درونی خود را در چهره‌اش نشان ندهد نمی‌تواند در این امتیاز دهی شریک باشد و این به شانس صاحبین سایت‌ها و نوع مخاطبین‌شان باز می‌گردد.

از طرفی این موضوع محدود به دارندگان گوشی هوشمند می‌شود. آیا برای شمار زیادی که از طریق لپ تاپ و PC جستجو می‌کنند نیز برنامه ای وجود دارد؟

و نکته مهم‌تر اینکه چرا گوگل با وجود الگوریتم‌های قوی‌ای که دارد قرار است دست به دامان حالات زیستی افراد شود؟

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.