در فیس بوک الگوریتمی وجود دارد که طی آن، میزان دسترس پذیری به شما برای کاربران مشخص می شود. این بدین معنی است که آن دسته از پست هایی که ابتدای نیوز فید فیس بوک نمایش داده می شود به طور اتفاقی نیستند. المان های زیادی در این باره نقش دارند که می توانید اطلاعات کامل تر آن را در لینک زیر مطالعه کنید:

بررسی الگوریتم EdgeRank فیس بوک در بازاریابی اینترنتی

اما نکته مهم تر این است که شما بعد از مطالعه این لینک ممکن است که از خودتان بپرسید که چکار کنیم که بتوانیم المان های این فرمول را طوری در محتوا بچینیم که بتوانیم مطالب خود را در صفحه نیوزفید بیشتر و بهتر نمایش دهیم.

اگر بخواهید که فعالیتی موفق در تمام شبکه های اجتماعی مخصوصا فیس بوک داشته باشید، بهتر است که چند شاه کلیدی که امروز من در اختیارتان قرار می دهم استفاده کنید.

Facebook Traffic to the site is the third transfer

فیس بوک و گوگل، و حتی دیگر شبکه های اجتماعی، به فعالیت های طبیعی خیلی خیلی اهمیت می دهند. بنابراین باید سعی کنید که فعالیت های طبیعی و واقعی داشته باشید. گاهی اوقات با خودم می گویم، روزهایی که با شور و علاقه و شوق روی سایت یا شبکه های اجتماعی کار می کنم، فیدبک های بهتری می گیرم! انگار که این شبکه ها شور و اشتیاق من را درک می کنند. در عین حال، گاهی از اوقات تلاش دارم برای محتوای فیس بوک از جای جای سایت مطلب بردارم و کپی و پیست کنم و تمام! اما واقعا دیده ام که این مواقع ریکشن خوبی نمی گیرم.

به خوبی تجربه کرده ام که زمانی واقعا هدف دار و طبق نقشه هدف، محتواهایی را روی شبکه های اجتماعی قرار می دهم از لایک ها و حتی کامنت های بیشتری بهره می برم. پس به عنوان اولین دستور العمل:

بیاد داشته باشید که هدفی داشته باشید و در راستای آن هدف به تولید محتوا مشغول باشید.

در ادامه نیز دیده ام، که مردم اهمیت خاصی به حفظ حقوق دیگران می دهند. مثلا وقتی نکته ای از یک وب سایت رقیب ذکر می کنم و آدرس سایت آن ها را در انتهای مطلب می نویسم، مردم ریکشن بهتری نسبت به مطلب من دارند.

هر چه ریکشن ها و عکس العمل ها روی یک مطلب بیشتر باشد، نیوز فید فیس بوک بیشتر به آن توجه می کند..

اما یک کاری که همیشه موفقیت من را دو چندان کرده این است که در پروژه هایی که برای شبکه های اجتماعی داریم، گاهی برنامه تولید محتوای شبکه ها را از برنامه تولید محتوای سایت جدا می کنم و بدین ترتیب، متوجه شده ام که این محتوای ناب، موجب می شود که توجه ها بیشتر به سمت محتوا جلب شود. بنابراین:

با تولید محتوای خاص، هدف دار، جدید و ارزشمند، کاری کنید که بتوانید مطالب تان را به افراد بسیاری برسانید.

اگر به این تکنیک ها دقت کنید و به سادگی چند ماه آن ها را دنبال کنید می توانید به بهترین شکل ممکن، دسترس پذیری تان را در فیس بوک بالا ببرید. فیس بوک محلی مناسب برای افزایش ترافیک سایت و بازاریابی اینترنتی تان است. بنابراین باید سعی کنید آن را از برنامه های تان خارج نکنید.

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.