فیسبوک اعلام کرد که آزمایش فید خبری این سرویس که Explore Feed نام دارد در حال اتمام است. این آزمایش به کاربران اجازه می‌داد تا از بین دو فید خبری یکی را انتخاب کنند. یکی از فیدها مخصوص خانواده و دوستان، و دیگری مخصوص صفحات عمومی بود. با پایان یافتن این آزمایش می‌توان گفت که فیسبوک می‌خواهد از فید به‌روز شده و جدید خود استفاده کند. این خبر شاید برای شرکت‌ها و سایر سازمان‌ها بد باشد، چون این اتفاق باعث نزول ترافیک دریافتی آن‌ها می‌شود.

به گزارش بای مارکتینگ آزمایش مذکور در اکتبر سال ۲۰۱۷ آغاز شد. این آزمایش طراحی شده بود تا به کاربران فیسبوک کمک کند تا بتوانند در فید خبری خود محتوای بیشتری از اعضای خانواده و دوستانشان ببینند. اما بازخوردهای دریافتی نشان داد که کاربران از شکل جدید فیدها راضی نیستند. آدام ماسری، رئیس بخش فید خبری فیسبوک در این باره گفته بود:

«Explore Feed واکنش آزمایشی ما بود به همه‌ی بازخوردهایی که در طول سال گذشته از کاربران می‌گرفتیم که می‌گفتند می‌خواهند محتوای بیشتری از طرف دوستان و خانواده در News Feed آن‌ها وجود داشته باشد. ایده این بود که دو نوع فید خبری متفاوت ارائه کنیم: یکی مخصوص پست‌های خانواده و دوستان و دیگری مخصوص پست‌های صفحات عمومی.»

این اتفاق برای شرکت‌ها چه معنایی دارد؟

پایان آزمایش فید خبری فیسبوک

این خبر بیانگر این است که فیسبوک از مسیر پیش روی خود راضی است و همین الگوریتم جدید را ادامه خواهد داد. این یعنی شرکت‌هایی که از ترافیک فیسبوک استفاده می‌کنند باید بدانند که این الگوریتم جدید چگونه کار می‌کند و خودشان را با این تغییر وفق دهند.

آیا امکان بازگشت الگوریتم به حالت قبلی وجود دارد؟

فیسبوک در زمینه‌ی اصلاح فید خبری خود تاریخچه‌ی طولانی دارد. فید خبری جدید هم احتمالاً به مرور اصلاح خواهد شد. در واقع، تمرکز بر محتواهای خانواده و دوستان در ادامه‌ی همان الگوریتمی است که در سال ۲۰۱۶ معرفی شد، الگوریتمی که می‌خواست کاری کند که پست‌های خانواده و دوستان قابل مشاهده‌تر باشند و در فید خبری شما در جایگاه بالاتری قرار بگیرند.

پس بله، احتمال این که همین الگوریتم به کار گرفته شود بسیار بالاست، و تقریباً بعید است که دوباره به الگوریتم قبلی برگردیم.

بنابراین می‌توان گفت که دوران مدل‌های تجاری قدیمی که متکی بر استفاده‌ی منفعلانه از محتواهای داغ و جذاب بود به پایان رسیده است..

استفاده‌ی انفعالی از محتوا یکی از مواردی بود که در لیست اهداف سال ۲۰۱۸ مارک زاکربرگ برای فیسبوک دیده می‌شد:

«اعلام کرده بودم که تغییر بزرگی برای تشویق به تعاملات اجتماعی مفید با خانواده و دوستان در مقایسه با مصرف منفعلانه انجام خواهد شد.»

بر اساس جدیدترین اطلاعیه‌ی فیسبوک:

«ما معتقدیم که تغییرات اخیر بخش فید خبری که برای اولویت دادن به تعاملات اجتماعی مفید انجام شده پاسخ مناسبی است برای کاربرانی که می‌خواستند محتوای بیشتری از خانواده و دوستان خود ببینند. این تغییرات به معنای این است که محتواهای عمومی مثل پست شرکت‌ها، برندها و رسانه‌ها، کمتر در فید خبری شما نشان داده می‌شود.»

فیس بوک از شبکه هایی است که نسبت به کسب و کار و بازاریابی و به طور کلی مدیریت مشتری و وفادار سازی مشتری و حتی برندسازی نقش اساسی دارد و به همین دلیل اخبار پیرامون آن نیز اهمیت پیدا می کند.

در این باره دیدگاه ها و نظرات خود را برای ما بنویسید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

 منبع خبر

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.