فیس بوک شبکه اجتماعی است که بازاریابان خیلی به آن اهمیت می دهند. فیس بوک دارای قوانین خاصی است که همه آن ها بر اساس عملکرد کاربران آن مصور شده و شما به عنوان بازاریاب باید آن ها را قبول داشته و مطابق آن عمل کنید.

به سوال زیر دقت کنید:

چرا برخی روزها فعالیت های من در فیس بوک، خیلی اثر بخش است اما برخی روزها حتی یک لایک هم روی پست هایم خورده تمی شود!

در پاسخ به این دوست باید بگوییم که المان های زیادی وجود دارند که در دریافت ریکشن کاربران تاثیر دارد اما یک اصل ثابت در فیس بوک وجود دارد و آن هم اینکه باید در تایم و ساعت و روزهای خاصی فعالیت تان در فیس بوک به طور ثابت ادامه پیدا کند تا موفق شوید ریکشن های خوبی بگیرید.

بازاریابی اینترنتی فیس بوک

بهترین روزها برای دریافت ریکشن کاربران در فیس بوک

بهترین روزها روزهای آخر هفته یعنی پنج شنبه و جمعه گزارش شده است. این دو روز برای بسیاری از کشور ها روز تعطیل به شمار می آید. ایرانی ها هم ساعات پایانی روز پنج شنبه و جمعه می تواند بهترین زمان برای فعالیت در نظر گرفته شود.

بهترین روزها برای فعالیت در فیس بوک برای کاربران ایرانی عصر پنج شنبه و روز جمعه است.

یک آمار جالب گویای این است که ۸۶ درصد از پست هایی که در فیس بوک ریشر می شوند، در واقع در روزهای ۵ شنبه و جمعه RESHARE می شوند.

همچنین ریکشن های روی پست های شاد و تفریحی در روز جمعه به طور ۱۰۰ درصدی متفاوت از روزهای دیگر است و باید به تیپ نوشتاری تان هم دقت کنید.

بهترین ساعت ها برای دریافت ریکشن کاربران در فیس بوک

برای اینکه بهترین زمان را پیدا کنید، توصیه متخصصان و محققان این است که باید عصر ها روی فیس بوک کار کنید. عموما ساعت ۱۳ بیشترین اشتراک گذاری ها صورت می گیرد. اما ساعت ۱۵ ساعتی است که اوج کلیک خوری روی لینک ها صورت گرفته است.

به عنوان یک بازه مطمئن می توان گفت از ساعت ۱۲ تا ۱۹ عصر بهترین تایم کار کردن روی فیس بوک است.

برای اینکه بتوانید به طور اختصاصی پیج خود را ردیابی کنید و تایم های ریکشن پذیر آن را استخراج کنید می توانید از ابزار Fanpage karma استفاده کنید.

 تجربیات شما تا کنون در این باره چه بوده است؟ آن را با بای مارکتینگ به اشتراک بگذارید و این مطلب را روی فیس بوک نشر دهید. همچنین برای دریافت این چنین مطالب در ایمیل خود آدرس تان را خبر نامه ثبت کنید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.