قبل از هر چیزی باید بپرسیم که چه کسی مطالعه پیرامون ردیابی چشمی در بازاریابی اینترنتی را دوست ندارد؟ به طور کلی حتی اگر در این عرصه هم فعال نباشید دانستن نتیجه این تحقیق ارزشمند و لذت بخش است.

سیستم ردیابی نگاه مشتری در واقع سیستمی است که به مطالعه ضریب توجه و نگاه کاربران پرداخته تا بتواند به الگویی غالب و مشخص از طرز نگاه کاربران و طرز بررسی صفحات اینترنتی توسط آن‌ها برسد.

وقتی که این الگو توسط نرم افزار‌ها مشخص شد در واقع به عنوان یک دستور العمل و الگو برای شما بکار می‌رود که بتوانید به راحتی نرخ تبدیل خود و یا سود حاصل از فروش و نرخ کلیک افرادی که در وب سایتتان تبلیغ می‌دهند را بیشتر کنید.

ردیابی نگاه

امروز ما قصد داریم تا ۷ مورد از مهم‌ترین تحقیقات نگاه یابی را بررسی کنیم که به شما نیمچه نگاهی از برخی الگوی‌های معمول جستجو کردن در وبسایت‌ها و عناصر رفتاری انسان‌ها را می‌دهد.

چرا ردیابی نگاه مشتری اهمیت دارد؟

وب سایت‌ها با اولین چیزی که از کاربر روبرو می‌شوند، نگاه‌های آن‌هاست و اگر بتوانند تشخیص دهند که کاربر به کجای صفحه سایت بیشتر تمرکز می‌کند، می‌توانند بهتر از زمان معمولی، از این طرز رفتار کاربران بهره مند شوند و فرصت سازی کنند.

همانطور که شما وقتی به ماهیگیری می‌روید تور و یا قلاب خود را جایی پهن می‌کنید که ماهی‌های زیادی وجود دارند، در عرصه بازاریابی اینترنتی نیز باید درست بنر یا دکمه‌های CTA خود را در جایی قرار دهید که بیشترین نگاه‌ها را از آن خود می‌کنند. این مقاله برای این است که به شما نشان دهد که چشم بازدید کنندگان بیشتر در کدام بخش از سایت شما می‌چرخد.

ردیابی نگاه

ردیابی نگاه مشتری برای چه افرادی ضرورت دارد؟

مدیران سایت‌ها:

اگر سایت شما از آن جمله سایت‌هایی است که محل تبلیغ بنر، متن و محصولات دیگر سایت‌ها است، دانستن این مطالعه ضروری است. از آن جا که هزینه‌ی تبلیغات در جاهای مختلف سایت‌ها متفاوت است و این هزینه‌ها قانون مشخص ندارند، از این رو داشتن یک دلیل محکم و علمی برای افزایش قیمت برخی مکان‌ها نسبت به دیگر مکان‌ها می‌تواند در جلب توجه بیشتر مشتری به شما کمک کند.

وبمسترهایی که تبلیغ سایت خود را در سایت‌ها قرار می‌دهند

اگر شما از آن دسته وبمسترهایی هستید که از تبلیغات در وب سایت‌های دیگر استفاده می‌کنید باید با دانستن روش رفتاری بازدید کننده‌ها متناسب با بودجه خود، مکان‌هایی را در سایت‌ها برای تبلیغ انتخاب کنید که بتوانید بیشترین نگاه را به سمت خود جذب کنید.

مشاوران بازاریابی و افزایش فروش

مشاوران بازاریابی و افزایش فروش نیاز دارند تا به کلاینت‌های خود روش درست بازاریابی را بیاموزند. اصولا هر مشاوره‌ای که مستند به منابع علمی و تحقیقات باشد میزان اعتبار شما را نیز بالاتر می‌برد. از این رو برای اینکه به مشتری‌های خود سود برسانید باید در زمینه مطالعاتی و مشاوره‌ای خود استدلال‌های منطقی و مستند داشته باشید.

وبمسترهایی که می‌خواهند نرخ تبدیل خود را افزایش دهند

بسیاری از وبمسترها تمایل دارند تا با افزایش نرخ تبدیل خود، به سود بیشتری برسند از این رو، باید بدانند که توجه مخاطبینشان در کدام قسمت از سایتشان بیشتر جلب می‌شود.

این مقاله کوتاه و ارزشمند به شما کمک می‌کند به رمز و راز‌های کاربرانتان پی ببرید که گاهی حتی این راز‌ها برای خود بازدید کنندگان نیز شناخته شده نیست و از آن اطلاع ندارند.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.