اگر تا به حال از قابلیت گوگل آنالیتیکس روی سایتت استفاده نکرده ای، حتما همین حالا، برای ثبت نام در آن اقدام کن چرا که پر از گزارش های جذابی است که می توانی از آن برای بهتر شدن سایتت استفاده کنی.

یکی از چیزهایی که برای همه مدیران سایت ها مهم است، افزایش ترافیک سایت است.

روش های مرسوم برای افزایش ترافیک این است که سایت را در معرض دید افراد قرار دهیم تا بتوانیم افراد را به سایت بکشانیم، و آن ها را در سایت بچرخانیم و نهایتا، به اهداف مان برسیم.

اما معمولا بخش اعظمی از افرادی که وارد سایت می شوند، در صفحات خاصی، وب سایت ها را ترک می کنند.

بیشتر افرادی که به دنبال بازاریابی اینترنتی و رسیدن به اهداف سایت ها هستند به این بخش توجه ندارند و همین موجب می شود، زحمت هایشان به هدر برود.

 

بخش exit pages را جدی بگیرید

exit pages دقیقا همان بخشی از گوگل انالیتیکس است که باید نسبت به آن جدی تر باشید. در واقع من در این آموزش به تو یاد می دهم که چطوری از exit pages استفاده کنی تا ترافیک سایتت را حفظ کنی.

 

مفهوم بخش exit pages در گوگل آنالیتیکس چیست؟

exit pages مفهوم ساده ای دارد. کاربرانی که وارد سایت تو می شوند، معمولا یا در همان صفحه می مانند و با خواندن اطلاعات، به صفحات دیگر می روند و میزان بازدید صفحاتت زیاد تر می شود. اگر این گونه شود، می توان به مزیت های زیر رسید:

  1. افزایش ترافیک روی سایر صفحات
  2. امتیاز مثبت از گوگل
  3. رسیدن به هدف های مارکتینگ

اما دسته ای دیگر از افراد، با مطالعه همان صفحه، دقیقا همان صفحه را ترک می کنند و حاضر نخواهند بود، صفحه ای دیگر، را مطالعه کنند. حتی اگر بخواهند هم گاهی راهی برای مطالعه صفحات دیگر وجود ندارد و هیچ انگیزاننده ای در صفحه مشاهده نمی شود.

بخش exit pages در آنالیتیکس گوگل، لینک ها و صفحاتی را نمایش می دهد، که کاربر به محض ورود به آن، خوانده یا نخوانده صفحه را ترک می کند و سایت تو را می بندد.

 

روش دستیابی به صفحه exit pages در گوگل انالیتیکس

exit pages را به راحتی می توانید از بخش رفتار کاربران مشاهده کنید. برای این منظور وارد اکانت آنالیتیکس سایت بشو و مسیر زیر را دنبال کن:

رسیدن به صفحه exit pages در آنالیتیکس گوگل

رسیدن به صفحه exit pages در آنالیتیکس گوگل

بعد از وارد شدن به این صفحه، صفحه گزارشی را مشاهده می کنی که تقریبا ۱۰ تا از صفحات خروج را به تو نمایش می دهد. در این بخش می توانی درصد ورودی ها و درصد خروجی ها از صفحه را مشاهده کنی.

اما معمولا پر خروج ترین صفحه را در ابتدا خواهی دید.

لیست صفحه هایی که کاربر از آن خارج می شود

 

چگونگی افزایش ترافیک در صفحه خروج

قطعا با دیدن این صفحه ها تو قصد نداری آن ها را حذف کنی، چرا که اگر آن را به امان خدا ول کنی، و همین روال روی آن ادامه یابد، باونس ریت سایتت امتیاز منفی برایت می شود.

تو باید با برنامه ریزی برای هر کدام از این url ها، کارهایی انجام دهی، تا بتوانی کاربری که به این صفحه وارد می شود را وارد دیگر صفحات سایتت کنی و بن بست ها را عوض کنی.

 

یک تمرین برای url ها با درصد خروج بالا

یک روش ساده، برای حل این مشکل این است که، لینک های داخلی درون url را بهینه سازی کنی.

برای این کار، می توانی لیستی از مطالب مرتبط با موضوع را انتخاب کنی، و url آن ها را مشخص کنی، و در لابلای متن با cta های کاملا انگیزاننده بگنجانی. بدین صورت کاربری که این مطلب را می خواند، با مشاهده دیگر لینک ها راغب می شود که اطلاعات خود را اپدیت کند و بیشتر یاد بگیرد، پس بجای زدن دکمه قرمز و خروج، وارد لینک های دیگر می شود و بدین صورت، مشکل تا حدودی حل می شود.

این یکی از راه کار ها است.

شما برای حل این مشکل چه راهی پیشنهاد می دهید

منبع عکس: amylynnandrews.com

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.