پیش از اینکه وارد این ماجرای جدید بشویم، می خواهم در مورد تفاوت این دو با شما صحبت کنم.

فروشگاه اختصاصی لاک ناخن در واقع فروشگاهی است که با تمرکز ویژه بر روی ناخن، لاک ناخن و طراحی های مرتبط با آن فعال است.

اما فروشگاه ترکیبی در واقع به فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی گفته می شود که در کنار سایر لوازم بهداشتی آرایشی، به فروش محصولات مثل لاک و ادوات مرتبط با آن نیز می پردازد.

فروشگاه اختصاصی لاک ناخن

وضعیت کنونی ایران در فروش لاک ناخن چگونه است؟

وب سایت هایی که در ایران مورد بررسی قرار داده ام، بیشتر به صورت مجموعه ای در حال فروش محصولات آرایشی هستند که تنها بخشی از فروشگاه ها به فروش لاک اختصاص داده شده است.

در میان سایت ها با یک وارسی متوجه شدم، که سایت های اختصاصی برای فروش لاک انگشت شمارند که از استراتژی خاصی نیز بهره مند نیستند.

برای موفقیت استراتژی های مختلف لازمه کار، بیزینس هاست..

اما به نظر می رسد کسب و کارهایی که در دنیای مجازی و شبکه های اجتماعی پیرامون لاک ناخن شکل گرفته اند فعالیت مستمر تری دارند.

خب حالا سوال این است که آیا اختصاصی کار کنیم یا مجموعه ای؟

برای هر کدام از این ها می توان دلایل منفی و مثبتی آورد که در انتها با یک رویکرد مجزا به شما یاد می دهم که وارد کدام بخش شوید.

فروشگاه اختصاصی لاک ناخن

مزیت های فروشگاه اختصاصی لاک ناخن

زمانی که شما تصمیم می گیرید به طور اختصاصی فروشگاهی داشته باشید، در واقع از اولین مزیت برخوردار می شوید که آن هم تمرکز و صرف انرژی در یک سوی هدف است.

در حقیقت شما با یک سری محصولاتی سر و کار دارید که می توانید از طریق برنامه ریزی هدفمند محتوایی ایجاد کنید که به شما در رسیدن به اهداف کمک کند.

اگر فقط به فروش لاک ناخن و ادوات مرتبط با آن بپردازید می توانید تمرکز بهتری داشته باشید و نتیجه عالی تری بگیرید.

البته نا گفته نماند که همه چیز محتوا نیست اما وقتی در یک شاخه فعالیت می کنید، می توانید به راحتی، تمرکز خود را بهتر صرف رسیدن به اهداف  کنید.

فروشگاه اختصاصی لاک ناخن

معایب فروشگاه اختصاصی لاک ناخن

خب هر چند شما قدرت زیادی دارید تا بتوانید سایت خود را جا بیندازید، ممکن است سال های اولیه کسب و کار شما را نا امید کند چرا که ممکن است هنوز نتوانسته باشید تعداد زیادی مشتری به خود جذب کنید یا اینکه سایت خود را از نظر سئو به مرحله خوبی برسانید. اما حقیقت امر معایب این طرح کمتر از مزایای آن است.

به سود رساندن فروشگاه اختصاصی با برندسازی واقعی کمی زمان بر است اما مانا تر خواهد بود.

فروشگاه اختصاصی لاک ناخن

مزیت فروش ترکیبی لاک ناخن

در صورتی که شما فروشگاه لوازم آرایشی دارید و می توانید با برنامه های ترکیبی تبلیغاتی، به فروش لاک های خود کمک کنید. از طرفی افرادی که برای خرید محصولات دیگر وارد سایت شما می شوند اگر به درستی در معرض دید لاک های شما باشند و بتوانند از آفر های شما استفاده کنند می توانید شمار فروش های خود را افزایش دهید.

اگر به صورت ترکیبی مشغول فروش محصولات آرایشی در کنار لاک ناخن باشید می توانید تنوع زیادی در آفر های خود داشته باشید..

معایب فروش ترکیبی لاک ناخن با سایر لوازم آرایش

اما معایبی که دارد این است که برند سازی به خوبی و به سرعت صورت نمی گیرد. و اینکه فروشگاه های ترکیبی در سطح دنیای مجازی به وفور یافت می شوند بنابراین برای اینکه بخواهید تاپ شوید باید خیلی خیلی زحمت بکشید. علاوه بر این، نیاز به نیروی کار زیادی است که بتواند در این حوزه به شما کمک کنند تا فروشتان را افزایش دهید.

از سویی کار ترکیبی تمرکز گریز است و نمی توانید صرفا هدف خود را برای یک محصول تنظیم کنید و فقط برای فروش آن فعالیت کنید.

فروشگاه اختصاصی لاک ناخن

برند سازی در حالت اختصاصی رخ می دهد

اگر شما از برندسازی بدانید قطعا می دانید که برندسازی یکی از عوامل مهم در توسعه کسب و کارها و افزایش فروش است. شما می توانید با برند سازی روی محور خاص موفق شوید و کسب و کار خود را کم کم توسعه دهید ( چیزی که د دیجی کالا می بینیم ) اما برای اینکه در حوزه ای ابتدا برند شوید لازم است که اختصاصی کار کنید.

بنابراین از نظر برندسازی توصیه بای مارکتینگ این است که به صورت اختصاصی روی فروش لاک کار کنید.

نیروی کار کمتر و تمرکز بهتر در فروش اختصاصی لاک

زمانی که شما صرفا به فروش لاک مشغول باشید، حتی خودتان به تنهایی نیز می توانید کسب و کارتان را با هدف خاص مدیریت کنید و به نظر می رسد اگر محدود کار کنید هزینه ها و مدت زمانی هم که صرف کار می کنید محدود شود و در نتیجه موفقیت سریع تر رخ دهد.

فروشگاه اختصاصی لاک ناخن

آینده به کجا می رود؟

با توجه به بررسی هایی که در سایت های خارجی داشته ام، و با در نظر گرفتن این که ایران در حال پیش رفتن به سوی ترند های خارجی است، احداث سایت های اختصاصی در جهت برندسازی و افزایش فروش، بهتر جوابگو خواهد بود.

حالا که اغلب فروشگاه ها به سمت فروش کلی و مجموعه ای پیش می روند اگر شما بر خلاف اکثریت حرکت کنید و درست حرکت کنید و طبق اصول حرکت کنید قطعا به نتیجه خواهید رسید..

برای مشاهده سلسله آموزش های پیرامون راه اندازی فروشگاه لاک ناخن کلیک کنید

اما شما می توانید هم به صورت ترکیبی و هم اختصاصی کار فروش لاک را انجام دهید و به موفقیت برسید البته به شرط و شروطی که بای مارکتینگ در مشاوره های خود در اختیار شما قرار می دهد.

در این باره می توانید با ما در تماس باشید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.