عصر نوین، دقیقا یعنی امروز و آینده، زمانی است که شما می توانید با سرمایه گذاری های هدفمند به مهمترین اهداف خود برسید. امروزه شما می توانید برای ریال به ریال پولی که سرمایه گذاری می کنید، میزان بازگشت سرمایه تان را تخمین بزنید.

از سویی ، با وجود تبلیغات آنلاین هدفمند، شاید پرداختن به تبلیغات سنتی چاپی و کاغذی چندان معقول به نظر نرسد. مخصوصا این ایده زمانی قوت می گیرد که مجلات و روزنامه ها از حالت بیزینسی نیز خارج شده اند.

اگر از جهات مختلف این موضوع را بررسی کنیم متوجه می شویم که فرصت های کنونی در تبلیغات سنتی، می تواند به نحو احسن در پروسه ی بازاریابی و برندینگ تاثیر داشته باشد.

بیایید با هم به چند سوال مطرح شده فکر کنیم و پاسخ ها را ارزیابی کنیم:

بازاریابی و برندینگ آنلاین

چرا باید وارد تبلیغات چاپی شویم؟

در عصر کنونی تقریبا تبلیغات چاپی منسوخ شده است، به همین دلیل، بسیاری از افراد با این رویکرد سریعا به دنبال تبلیغات آنلاین می روند. اگر بخواهید به طور سراسری فکر کنید، باید بگوییم که در کل دنیا از تبلیغات آنلاین بیشتر پشتیبانی می شود. اما کمی صبر کنید..

برای تبلیغات چاپی همچون تبلیغات آنلاین باید به دنبال مجله ای باشید که به کسب و کار شما ربط داشته باشد. تاثیر چنین نشریاتی نسبت به نشریات عام بسیار بسیار بیشتر است.

باید به دنبال کدام فرصت های تبلیغاتی باشید ؟

یکی از کارهایی که می تواند در تبلیغات چاپی و سنتی موثر به شما کمک کند این است که از مشتریان خود بپرسید که کدام دسته از نشریات را بیشتر مطالعه می کنند.

اگر مشتریان پاسخگو نیستند و یا تعداد مشتریان قابل قبول نیست نیز می توانید از روش های زیر بدین منظور بهره مند شوید:

تحقیقات محلی را دست کم نگیرید!

تبلیغات محلی می تواند اولین گام شما برای ورود به عرصه ی تبلیغات چاپی باشد. با بهره مندی از چنین تبلیغاتی می توانید بومی بودن خود را به اطلاع مخاطبین نشریات محلی برسانید. چنین تبلیغاتی تاثیراتی دارد که هرگز تبلیغات بین المللی این اثرات را نخواهند داشت. بر اساس چنین تبلیغاتی شما به اهالی محل خود می فهمانید که شما و کسب و کارتان کاملا حضور دارید.

تبلیغات در روزنامه

نمودار هزینه ی تبلیغات و تعداد خوانندگان نشریات را دنبال کنید

در مرحله ی بررسی تبلیغات و خوانندگان نشریات، شما باید به بررسی تناسب قیمت های نشریات، شمار خوانندگان و قیمت های مرسوم برای تبلیغات بپردازید.  تمام موارد یاد شده را استخراج کرده و در نموداری پیاده سازی کنید. حتی عمر نشریه را باید بررسی کنید.

بهترین نتیجه گیری این است که آن دسته از نشریاتی را انتخاب کنید که کمترین هزینه را در ازای بیشترین مشتری ها دریافت می کنند. این کار اگر بر روی نشریات مرتبط با بیزنیس تان صورت بگیرد بهترین جواب را خواهید گرفت. به مرتبط بودن در دنیای تجارت همیشه اهمیت دهید و در کارهایتان اعمال کنید.

از توییتر هم می توانید اینگونه استفاده کنید

شما در توییتر قطعا با مخاطبین و مشتریانتان در ارتباط هستید. حتی دنبال کنندگانتان را هم به خوبی می توانید نظاره کنید و از آن ها بهره مند شوید. حالا وقت این است که ببینید مخاطبین توییتری در مورد کدام نشریات صحبت می کنند؟ مطالب کدامیک از نشریات را به اشتراک می گذارند. از آن جا که بسیاری از نشریات از کانال های آنلاین نیز بهره مندند این می تواند یک روش بررسی موثر و مفید باشد.

روش دیگر این است که نام نشریه ی مورد نظر را در توییتر سرچ کنید و از تعاملات کاربران در مورد نشریه مورد نظر مطلع شوید. به این مثال دقت کنید:

برای مثال ما ابتدا به بخش جستجوی پیشرفته ی توییتر رفتیم :

برای ورود به بخش تبلیغاتی twitter کلیک کنید

و در این مکان، عنوان نشریه یعنی thrashermagazine.com را مورد جستجو قرار دادیم. بعد از فشردن دکمه ی اینتر توانستیم نتایج تعاملات کاربران را مشاهده کنیم.

بررسی در توییتر

بازاریابی اینترنتی و توسعه برند

در نتیجه ای که مشاهده کردیم، کاربرانی را دیدیم که در مورد این نشریه صحبت کرده بودند وحتی مطلبی را به اشتراک گذاشته بودند. مهم این است که تقریبا این نتیجه on time است. ما در نتایج حتی چشممان به افرادی افتاد که در یک ساعت گذشته در این باره صحبت کرده بودند جالب است نه ؟

تبلیغات توییتر

برندینگ و تبلیغات سنتی

چند توصیه در مورد وارد شدن به حیطه ی تبلیغات چاپی

برای طولانی مدت برنامه ریزی داشته باشید:

برنامه ریزی طولانی مدت همیشه ماندگار تر و موثر تر است و در تبلیغات چاپی هم این قاعده صدق می کند. برای تبلیغات چاپی هم برای طولانی مدت برنامه ریزی کنید.انتظار نداشته باشید که در اولین ماه تبلیغات، مشتری ها به سمت شما سرازیر شوند. این کار بیش از هر چیز در برندینگ و توسعه ی برند شما تاثیر گذار خواهد بود. حاصل این کار این است که مشتریان در طول سال ها به سمت کسب و کار شما ترغیب خواهند شد.

ایجاد لینک تبلیغاتی اختصاصی

زمانی که یک تبلیغ ارائه می کنید، برای اینکه خوانندگان مجله بتوانند بهتر شما را دنبال کنند یک لینک یاURL اختاصاصی ایجاد کنید. این URL نشان دهنده ی تعداد افرادی که تبلیغ شما را دیده اند نیست، بلکه شمار افرادی که بر روی این لینک کلیک کرده اند نشان دهنده ی میزان تاثیری است که تبلیغ بر روی مخاطبین نشریه گذاشته است. با استفاده از وب سایت Bitly می توانید لینک هایی ایجاد کنید که عملکرد آن ها به خوبی از طریق همین وب سایت قابل اندازه گیری است.

تبلیغات سنتی

فضای تبلیغاتی خود را شلوغ و درهم و برهم نکنید

فضای تبلیغاتی ساده و شفاف در انتقال سریع پیام و ماندگاری آن به مخاطبین کمک می کند. هرگز به بهانه ی بهره مندی حداکثری از فضای تبلیغاتی شلوغ، استفاده نکنید. سعی کنید با پیامی واضح، ساده، شفاف و مفید تبلیغات خود را ایجاد کنید. شلوغ کاری موجب سردرگمی خوانندگان می شود و این در نهایت به عدم کارایی و تاثیر تبلیغ خواهد انجامید.

برای نوشتن تبلیغ معطل نکنید

بسیاری از افراد هستند که با ارائه ی یک تبلیغ، تا انتهای زمان تبلیغ، برای پیام تبلیغاتی بعدی خود اقدامی نمی کنند. شما اگر بخواهید حرفه ای عمل کنید باید بلافاصله بعد از چاپ تبلیغات، به فکر یک ایده ی نو برای تاثیرگذاری بیشتر بر مخاطب باشید و روش های مختلفی را مورد بررسی قرار دهید تا در آغاز دوره ی بعدی تبلیغاتی از آن استفاده کنید و بین دو تبلیغات خود فاصله ایجاد نکنید.

در مورد قیمت تبلیغات حرفه ای عمل کنید

پیش از اینکه قرار داد خود را نهایی کنید، همیشه با مراجع قانونی در تماس باشید و قیمت ها را از طرف آنان دنبال کنید. قیمت هایی که عموما در بازار ارائه می شود قانونی نیستند و حتی گاهی شما می توانید ۳۰ تا ۵۰ درصد از آن ها تخفیف بگیرید. در چنین مجامعی چانه زدن واقعا کار می کند. حقیقت امر این است که هیچ کس انتظار ندارد با قیمت اولیه توافق صورت بگیرد بنابراین در این باره کمی حرفه ای تر و واقع بینانه تر عمل کنید.

بهره مندی از فرصت ویژه برای خرید فضای تبلیغاتی باقی مانده

همیشه به صورت دقیقه ی ۹۰ هم می توانید بهترین معاملات با نشریات داشته باشید. بدین معنی که نشریات برای جایگاه های تبلیغات، برنامه ی خاصی دارند که در ابتدای بستن نشریه، قیمت های مرسوم را برای ان ها پیشنهاد می کنند. اما هرچقدر که به بستن نشریه نزدیک می شوند و نشریه را آماده چاپ می کنند نرخ ها کاهش می یابد به طوری که گاهی با ده درصد قیمت هم حاضر می شوند جایگاه تبلیغاتی خود را بفروشند. شما نیز می توانید این فرصت را مغتنم شمارید و با تخفیف ویژه یک فضای مناسب و موثر برای تبلیغات گسترده تر را در اختیار بگیرید.

فریب هزینه های اضافی برای چاپ اختصاصی نخورید

به دلیل اینکه در سال های گذشته تکنولوژی چاپ چنان پیشرفت نداشت، هزینه های چاپ بر اساس استانداردهای خاصی مثل ۴ رنگ، ۲ رنگ و تک رنگ محاسبه می شده است اما اکنون این استاندارد ها به دلیل توسعه تکنولوژی، یکپارچه شده و تفاوت ها از بین رفته است. بنابراین فریب هزینه های گزاف بر مبنای این دلایل نخورید.

 

printads

در مورد موقعیت تبلیغات مذاکره کنید

موقعیت قرارگیری تبلیغات شما، در نشریه، بسیار اهمیت دارد. بهتر است که در حداقل در ۳۰ و حداکثر در ۵۰ صفحه ی اول نشریه، آگهی شما چاپ شود. راه دیگر هم این است که به محل قرارگیری تبلیغات برند های مشهور نگاه کنید و از آن ها ایده بگیرید و حتی با مشاور تبلیغاتی آنان هم تماسی داشته باشید.

بیاد داشته باشید که بسیاری از کسب و کارها از طریق تبلیغات چاپی توسعه پیدا کرده اند.  هر چند ورود به تبلیغات آنلاین از برخی جهات موثر تر است اما از تبلیغات چاپی  بیش از هر چیز به منظور توسعه برند و اعتماد سازی استفاده می شود که البته تمام این موارد در مرحله ی ثانوی به افزایش فروش منجر می شوند.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.