هیچ وقت از آمارهای مربوط به توسعه تجارت الکترونیک انتظار نداریم که نمودار کاهشی به ما نشان دهند. حتی آمارهای سال گذشته را اگر مد نظر قرار دهید شاهد ادعای سئو مارکت خواهید بود. مثلا به تعداد مرسوله ها اگر نگاه کنید، متوجه می شوید که شمار زیادی از آن ها توسط سیستم های آنلاین خریداری و ارسال شده اند. در عین حال حالا که کم کم در حال وارد شدن به ماه ۶ ام از سال ۹۵ هستیم بر آن شدیم وضعیت کسب و کار آنلاین در سال ۹۴ را مورد بررسی قرار دهیم. گفته ها حاکی از این است که در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ شاهد رشد ۱۶ درصدی کسب و کارهای اینترنتی بوده ایم که این نشان از این دارد که تا انتهای این سال ۱۵۵۶۱ نماد اعتماد به وب سایت ها اعطا شده است. در واقع نسبت بع سال های قبل حدود ۸۵ درصد از کسب و کارها  به دنبال نماد اعتماد بوده اند و این نشان می دهد که اهالی تجارت آنلاین ایرانی قصد دارند رفتاری صحیح از خود نشان دهند. هر چند این موضوع در مورد شکایت های پیرامون فروشگاه های نماد دار، نشان دهنده ی امار امیدوار کننده ای است اما این موضوع موجب خشنودی اهالی تجارت الکترونیک ایرانی است.

وضعیت توسعه تجارت الکترونیک در سال ۹۴

ecommerce-level-

 اما این که مردم چقدر از طریق اینترنت خرید کرده اند خیلی جالب است. خبرها حاکی از این است که میزان ۶۰۵ هزار میلیارد ریال در سال ۹۴ خرید اینترنتی صورت گرفته که ، ۳۳۹ هزار میلیارد ریال از این خرید ها توسط تهرانی های عزیز صورت گرفته است.با این اوصاف سهم تجارت آنلاین ایران نسبت به سراسر دنیا به میزان ۱ درصد تعیین شده است.

 شمار تراکنش های سال ۹۴، به میزان ۱۹۱ میلیون عدد بوده که نشان از رشد ۲۵ درصدی نسبت به سال ۹۳ دارد. .

 این اخبار امیدوار کننده نشان می دهد که سرمایه گذاری در عرصه تجارت الکترونیک و خدمات رسانی به سایت های تجاری می تواند آینده خوبی برای کسب و کارهای خادم و غیره داشته باشد. در عین حال باید منتظر آخرین آمار از سال ۹۵ باشیم تا متوجه شویم آیا اتفاقات بین الملل مثل برجام و رویداد های پسا برجام چقدر توانسته روی عملکرد مردم تاثیر بگذارد.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.