با توجه به اینکه کشورهای همسایه ایران این روزها به قدرت تجاری ایران پی برده اند بر آن شده اند که هر چه سریعتر به دنبال راه کارهایی برای توسعه تجارت الکترونیک خود بر مبنای رابطه با ایران باشند. با این حال، قبلا متوجه شدیم برخی از کشورهای همسایه با دی جی کالا وارد شراکت شده اند و ایران و ارمنستان نیز از جهاتی دیگر هم افزایی داشته اند تا اینکه امروز خبرهایی از ایران و باکو شنیده شده است.

به گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمود واعظی که همراه رییس جمهوری اسلامی ایران به باکو سفر کرده است، با وزیر ارتباطات و فناوری های نوین جمهوری آذربایجان دیدار کرد.
واعظی با اعلام آمادگی برای همکاری سه جانبه با باکو و مسکو در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، پست و تجارت الکترونیکی، رفع تداخل های فرکانسی در مرزها، تحقیق و توسعه در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات و همکاری های پستی را خواستار شد.
وی گفت: ایران ظرفیت های بالایی در زمینه تجارت در پست و خدمات نوین پستی دارد و برای تبادل تجربه ها و همکاری در زمینه های مختلف آماده است.

تجارت الکترونیک

** آمادگی ایران برای راه اندازی پست مالی جمهوری آذربایجان
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای راه اندازی پست مالی جمهوری آذربایجان خبر داد.
وی به موقعیت جغرافیایی و برخی امکانات زیربنایی پستی ایران و امکان حمل مرسوله های کشورهای منطقه توسط پست ایران اشاره کرد و افزود: پست جمهوری اسلامی ایران دارای امکانات زیربنایی مانند فرودگاه اختصاصی پیام است و با توجه به اهداف توسعه ای وزارت ارتباطات برای تبدیل ایران به هاب پستی منطقه و همچنین همجواری ایران با بسیاری از کشورهای منطقه مانند آذربایجان و روسیه، برای حمل مرسوله های پستی منطقه در کوتاه ترین زمان آمادگی لازم را داریم.
واعظی گفت: پست در زمینه های الکترونیک و لجستیک اقدام های فراوانی انجام داده و در حال نهایی کردن تراکنش های بین المللی تجارت الکترونیک است که با توجه به برخورداری از بانک عامل تخصصی در این بخش شرایط برای همکاری های سه جانبه ایران، آذربایجان و روسیه آماده است.
وی همکاری های سه جانبه ایران، آذربایجان و روسیه در همه زمینه های ارتباطات و فناوری اطلاعات را خواستار شد و از همتای آذربایجانی خود برای حضور در تهران دعوت کرد.
به گزارش ایرنا، رییس جمهوری اسلامی ایران یکشنبه برای دیدار رسمی دو روزه به باکو پایتخت جمهوری آذربایجان سفر کرد.

با تشکر از وب سایت wikipg.com برای آماده سازی این خبر

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.