از سال ۲۰۱۰ تا کنون صنعت تجارت الکترونیکی ایران، تحول گسترده ای داشته است به طوری که اخیرا متوجه شدیم که سرمایه گذاران بزرگ روسی، در پی اعتماد به سه شرکت بزرگ ایرانی، اقدام به سرمایه گذاری در آن ها نموده و از آینده ی موفق این شرکت ها با ابراز امیدواری، استقبال کرده اند.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری روسی ریانووستی، “اندریه موراویوف” رئیس صندوق پاروس کپیتال و شریکش در صندوق “بوریس سینیگوبکو” چند میلیون دلار در سه شرکت ایرانی به نام های “دیجی کالا”، “دیوار” و “شیپور” سرمایه گذاری کرده اند.

بوریس سینگوبکو سرمایه گذار و فعال اقتصادی روس در مصاحبه با روزنامه کومرسانت چاپ مسکو گفت: در شرکت های دیجی کالا، دیوار و شیپور سرمایه گذاری کرده ایم.

بازاریابی

این روزنامه افزود: سینیگوبکو و موراویوف حدود ۶ ماه قبل در شرکت سوئدی بومیگرانات سرمایه گذاری کردند. این شرکت سوئدی به طور ویژه برای فعالیت در ایران ایجاد شده بود.

سینیگوبکو ثروت ودارائی ۱۰۰ میلیون دلاری را مدیریت می کند که ۶۰ میلیون دلار  آن از طریق پاروس کاپیتال مدیریت می شود.

به نوشته کومرسانت دیجی کالا ۸۰ درصد بازار فروش اینترنتی کالا در ایران را در اختیار خود دارد و ارزش آن حدود ۴۰۰ میلیون دلار برآورد شده است.

دیجی کالا در زمینه فروش اینترنتی کالا (شبیه شرکت آمازون) و دو شرکت دیوار و شیپور نیز در زمینه فروش کالاهای دست دوم و عرضه شده از سوی مردم (شبیه شرکت ایی بی) فعالیت می کنند.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.