طراحی قسمتی جادویی از موفقیت است. ابتدا ایده‌هایی در هم و آشفته به دست می‌آورید، بعد آن‌ها را میزان سازی می‌کنید وبعد دوباره آن‌ها را سازماندهی می‌کنید و انقدر این کار را می‌کنید تا بتوانید از میان آن‌ها داستان و مطلبی مشاهده کنید.

برای مشاهده سایر قسمت های آموزش اسلایدولوژی اینجا را کلیک کیند

Storyboarding می‌تواند ترسناک باشد اما اینجا روش‌هایی از  Dave Gray بنیانگذار XPLANE  است که به شما هنر کشیدن از طریق تکنیک  stick figures را یاد می دهد.

چند ایده برای طراحی با تکنیک stick figures

بسیاری از افراد برای کشیدن یک stick figure ابتدا از سر شروع می‌کنند که این اشتباه است. برای اینکه stick figure در واقع حول یک فرد می‌چرخد! شما در وهله اول ببینید که از یک فرد چه چیزی را در می‌یابید. اغلب افراد در نگاه اول ظاهر فرد را می‌بینند. شروع کردن با طراحی بدن به شما کمک می‌کند که ذات و جوهره ژستی را که می‌خواهید انتقال دهید را دریابید. ( ص ۳۲ پی دی اف )

بعد از اینکه وضعیت بدن را طراحی کردید نوبت به کشیدن موقعیت سر در بدن می‌رسد چرا که موقعیت سر بسیار مهم است، تمام حالت های روحی و روانی نظیر شادی، هیجان، سرعت و نگرانی و… همه به موقعیت سر و بدن بستگی دارد. هنگامی که افراد در حال انجام کارهای روزمره خود هستند به آنها نگاه کنید و زیر نظرشان داشته باشیدو دریافت خود را به خاطر داشته باشید.

اسلایدولوژی

در این مرحله باید حالت چهره را طراحی کنید. یک چهره اولیه برای شروع کار خوب است. با دادن کمی زاویه به بینی می‌توانید حالت ومسیر و جهت سر را مشخص کنید. این بسیار مهم است که دو فردی را که در تعامل با هم هستند را چگونه نقاشی کنید.

در این مرحله باید پاها را طراحی کنید. کشیدن پاها اهمیت بیشتری نسبت به بازو‌ها دارند. انرژی اولیه که بسکتبالیست‌ها را به جلو می‌راند در درجه اول از پاها نشات می‌گیرد تا بازو‌ها.( بازی بسکتبال را در تلویزیون نگاه کنید تااین حقیقت را مشاهده کنید ) انرژی stick figure هم شبیه این است. از بیضی برای طراحی پاهای شکل خود استفاده کنید این کمک می‌کند که شخصیت مورد نظر خود را بنا کنید.

حالا بازو و دست‌ها را در طراحی تکمیل کنید و ژستی که با پا شروع شده را ادامه دهید و کاملا طراحی کنید.

راهنمایی :

به یک مکان عمومی بروید وحالت‌های مردم را زیر نظر داشته باشید. این به شما کمک می‌کند که در کشیدن stick figure مهارت شما افزایش پیدا کند

طراحی برای اسلاید

نکته : stick figure همین شکلک هایی اولیه از انسان ها نظیر شکل بالاست که باید برای آن یک اسم در نظر بگیریم. مثلا یا همان stick figure یا نظیر آن.

طرح اولیه اسلاید

در مورد کیفیت طرح خود نگران نباشید. در بالا سه طرح ذهنی مرا می‌بینید که از جنبه های مختلف فرآیند صرف ناهار است.  هر سه با تکیه بر یک ایده ایجاد شده در صورتی که متفاوت هستند. طرح اول بصری‌تر و واضح‌تر است اما وقتی بیشتر فکر می‌کنیم ایده‌های متفاوت و قوی‌تری به ذهن می‌رسند.

برای مشاهده سایر قسمت های آموزش اسلایدولوژی اینجا را کلیک کیند

در این مقاله در واقع یاد گرفتید که طرح های اولیه و اثر گذار خود را چگونه تدارک ببینید که بیشترین تاثیر گذاری را داشته باشد. نظر شما در مورد این مقاله چیست ؟

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.