در این مطلب قصد داریم به معرفی و تعریف چند کلمه و اصطلاح مهم در دنیای سئو بپردازیم. کلماتی که اگر دغدغه سئو داشته باشید قطعا تا کنون به گوشتان رسیده است و به دنبال معنی انها و روش کارشان بوده‌اید. با سئو مارکت همراه باشید تا در ادامه با این مفاهیم بیشتر آشنا شویم.

دو اصطلاح کلیدی و معروف در دنیای سئو وجود دارد که از زبان سئو کاران و اهالی سئو زیاد می‌شنوید این دو اصطلاح Domain Authority و Page Authority هستند که قصد داریم به معرفی و نحوه عملکرد انها بپردازیم.

Domain Authority که دامین اتوریتی خوانده می‌شود به معنی اعتبار دامنه است و Page Authority که پیچ اتوریتی خوانده می‌شود به معنی اعتبار صفحه می‌باشد. این دو از ابزار‌های بررسی قدرت سایت هستند. با آپدیت نشدن پیج رنک گوگل Authority دامنه به مهم‌ترین فاکتور سئو دامنه در بین متخصصین سئو تبدیل شده است، به نوعی می‌توان گفت در حال حاضر Authority جایگزین Google page rank شده است.

Domain Authority

معرفی ‏Open Site Explorer

یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه سئو و بهینه سازی سایت در دنیا، کمپانی MOZ  است. این کمپانی چندی پیش ابزاری را معرفی نموده است که می‌تواند به شناسایی وضعیت دامنه شما کمک بسیاری نماید.

Domain Authority  چیست؟

در ساختار ابزار Open Site Explorer به دامنه اعتباری بین ۰ تا ۱۰۰ داده می‌شود که هرچه این عدد به صفر نزدیک‌تر باشد دامنه بی‌ارزش‌تر و هرچه به ۱۰۰ نزدیک‌تر باشد ارزش آن بیش‌تر می‌باشد و اعتبار بالاتری را داراست. به این عدد در اصطلاح Domain Authority ‎‏ ‏ یا اعتبار سایت گفته می‌شود . این نکته شایان ذکر است که اعتبار تعیین شد ه از نظر الگوریتم‌های MOZ ‎‏ ‏ تعیین می‌شود نه الگوریتم‌های گوگل!

از راه‌های افزایش Domain Authority می‌توان به بک لینک بیلدینگ (ساخت لینک) ، برندینگ، دریافت سیگنال از شبکه‌های اجتماعی و تولید محتوای بهینه شده اشاره کرد.

در انتخاب بک لینک معیار DA چه مقدار باید باشد؟

Domain Authority

Page Authority چیست؟

Page Authority و یا همان اعتبار صفحه یکی از ابزار‌های اندازه گیری قدرت صفحات سایت است زیرا تمامی صفحات یک سایت دارای قدرت یکسانی نیستند و قدرت صفحات با یکدیگر متفاوت است.

می توان گفت افزایش قدرت صفحات و برآیند آنها می تواند بر روی دامنه و قدرت آن تاثیر اساسی داشته باشد. گفته می شود سیستم مُز یکی از شرکای مورد تایید گوگل به شمار می آید اما اینکه این قانون والگوریتم مُز برای الگوریتم چقدر اهمیت دارد هنوز مشخص نیست.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.