فرسودگی شغلی یکی از بزرگترین چالش‌هایی است که ممکن است به عنوان یک بازاریاب محتوا با آن مواجه شوید، ولی این قضیه بحثی نیست که خیلی از ما بخواهیم با اشتیاق وارد آن شویم.

قبلاً در مورد فشارهای زندگی به عنوان تولید کننده‌ی محتوا نوشته بودم، اما نگفته بودم که نوشتن ۴ هزار کلمه در هر روز (هر روز، به مدت سه سال) تقریباً کار من را به بیمارستان کشاند. اگرچه که کار کردن در یکی از شرکت‌های تولید محتوا کمک بزرگی در افزایش سطح توانایی‌ها و بهبود هنرهای من داشت، ولی هزینه‌ی آن گران تمام شد، تقریباً خیلی گران.

تولید کنندگان محتوا

 

به جز صدمات کاملاً جدی‌ای که به سلامت جسمی و روحی وارد می‌شود، این کار همچنین می‌تواند همه‌ی زحمات سخت شما را به باد دهد. با وجود این که آن‌ها غرق در محتواهای روزانه شده‌اند، ولی خوانندگان همیشگی شما فوق العاده هوشیار هستند، و یک افت کیفیت ظاهری در محتواهایتان بلافاصله برای آن‌ها آشکار خواهد شد. این مسئله می‌تواند به شهرت برند شما آسیب بزند، و در نتیجه خوانندگانی که قبلاً به شما وفادار بودند، اکنون سایت‌های دیگر را به سایت شما ترجیح می‌دهند.

تولید کنندگان محتوا

همان قدر که هدف گذاری واقع‌گرایانه و مدیریت انتظارات برای انگیزه‌ی تجاری بازاریابی محتوایی کسب و کار شما مهم است، تندرستی و سلامت شما و تولید کنندگان محتواهایتان هم اهمیت دارد. حتی ماهرترین و قابل اطمینان‌ترین نویسندگان هم محدودیت‌هایی دارند، و فشار آوردن در حدی فراتر از توانایی‌های آن‌ها می‌تواند مصیبت‌بار باشد.

البته بستری شدن و مشکلات جدی سلامتی دو مشکل حادتری است که گاهاً گریبان تولید کنندگان محتوا را می‌گیرد. نارضایتی عمومی، نقصان جذابیت، و کار شلخته از جمله نشانه‌های رایج‌تر فرسودگی شغلی است که تاثیر خود را بر روی محتوای شما می‌گذارد. کار یک وبلاگ نویس بدبین و رها به اندازه‌ی استخدام شخصی اشتباهی در یک موقعیت شغلی می‌تواند برای اهداف بازاریابی محتوایی شما مخرب باشد.

چگونه از پس آن بر بیاییم؟

تولید کنندگان محتوا

درباره‌ی مقدار پست‌ها و بازه‌های زمانی انتشار آن‌ها واقع‌بین باشید. اهداف معقولانه و ضرب الاجل تعیین کنید. در مورد استانداردهای کیفی و اهداف بلند مدت خود صادق باشید. فرسودگی شغلی چالشی کاملاً واقعی و جدی است، و به قول ضرب المثل معروف «پیشگیری بهتر از درمان است».

شما به عنوان یک تولید کننده محتوا در این باره چه نظری دارید؟ آیا با من موافق هستید که این کار می تواند حسابی بدن شما را بیمار کند؟ برای جبران این بیماری ها و حتی احساس ضعف های پی در پی به نظر من چاشنی علاقه به این کار کمی کمک کننده است اما بازدارنده نیست! دیدگاه خود را با من در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.